Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Битва-титанів за землю в Агрономічному: кому варто віддати землю?


Гібридні методи боротьби за владу та ресурси, які так вправно застосовує Росія, вже проповзли і у Вінницю. То ж на 8 грудня, за інсайдерською інформацією, готується захід з подвійним дном!

Пишу про це тільки тому, щоб людей в черговий раз не використали в «благородних цілях», заради розподілу влади та наживи впливових можновладців.

Причина розбрату – земельна ділянка розміром 517 га

Справа в тому, що в підпорядкуванні Вінницького національного агрономічного університету (ВНАУ) є ділянка землі розміром 517 га. І саме навколо цієї «солодкої ділянки» тривають чвари серед впливових людей уже не перший десяток років.

Ще років десять-п'ятнадцять тому на цю ділянку землі мали апетити тодішній президент Академії Аграрних наук Петриченко Василь Григорович та директор Інституту кормів Корнійчук Олександр Васильовичем. Але їх план так і не реалізувався, бо до влади прийшов Янукович і на арені заявився Григорій Калетник. Тоді ця ділянка плавно перейшла в підпорядкування Аграрного університету і де-факто використовувалась так званою «Дослідною станцією» та Калетником на свій розсуд.

Нові гравці на шаховій дошці: хХто й навіщо хоче забрати цю землю?

Але, коли влада змінюється, змінюються і претенденти на спірні 517 га.

На засіданні виконавчого комітету сільської ради Агрономічного у п'ятницю, 18 листопада, підтримали ідею про приєднання земель Вінницького національного агрономічного університету (ВНАУ) до села. Виконком вивчив всі необхідні документи і з'ясував, що ці землі університету законно не належать. Починаючи з 2003 року права на землю ніхто не реєстрував. У січні 2012 року ці 517 гектарів закріпили за науково-інноваційним технологічним центром, але ніяк не за ВНАУ.

Тоді ж на засіданні виконкому сільський голова Агрономічного Олег Шулікін підтримав ідею забрати ці землі і розділити між атовцями та іншими пільговиками. Цю ж ідею лобіює вінницька міська рада та вінницька районна рада.

Чи вийдуть титани на чесний бій?

Звісно, Григорій Калетник не відноситься до тих людей, хто так просто розпрощається із землею, яка роками «годувала». Адже після подій на Майдані та зміни влади він почав втрачати свої позиції. І те, що в нього хочуть забрати землю, говорить про те, що як тільки заберуть цей шмат, далі – буде інший! Тобто, аби втримати свої позиції – потрібно дати бій! Інакше, смітник історії – забезпечений! То ж Григорій Миколайович, здається, вирішив використати найдоступніший варіант для нього – студентів, звісно ж під «благородними гаслами»! Але про це трохи згодом...

Відомо, що міська рада, а тим більше за підтримки районної ради, не звикла відступати від своїх ідей так легко. Міська рада, в свою чергу, запропонувала «благородний план» - поділити землю між пільговиками та атовцями. Адже ціну питання вони добре розуміють. Якщо не відкупитись від атовців обіцяною землею, тим більше, коли межі Вінниці розширились, то під міською радою може запахнути не тільки керосином.

Отже, битва титанів починається! Звісно, титани не вийдуть на чесний бій. Бо кожний з них вже придумав свій «благородний» сценарій, який приведе їх до справжньої мети – 517 га.

Паралельні світи технологій: таємний план, в який втягують студентів

Сама доля підкинула шанс Григорію Калетнику втримати 517 га!

Міністерство освіти та науки України 29 листопада презентувало зміни у системі стипендіального забезпечення.

А вже 30 листопада ВКонтакті в групі Підслухано ВНАУ почалось активне обговорення цієї новини. Цікаво, що в активних коментаторах, виявились не тільки студенти, але й секретар Калетника – Катерина Козак та помічник ректора Інна Гончарук. Саме вони плавно підводили студентів до думки, що такі нововведення МОН є «антистудентськими».
земля фото
земля фото

Звісно, що питання стипендій дуже болюче. Сьогоднішній стан кишень студента – це насмішка над українською молоддю. Якщо вдалось би зібрати перших сто-двісті студентів, навіть задіявши адмін ресурс і вивести на протест, який потім би підтримали й інші універи, тоді коли під вікнами влади скандують незадоволені студенти- можна починати торги! Торги за 517 га землі!

Як не дати втягнути себе в чужі ігри? І чому потрібно виходити на протести студентам?

І навряд чи студентам таким чином вдасться домогтись справедливих стипендій! Бо, щоб прийняли «правильні» зміни в законі, потрібно бастувати під МОН у Києві. Більше того, мають активізуватись Студентські Парламенти, які б провели круглі столи, створили робочі групи, виписали свої пропозиції щодо змін в цьому законі, передати їх в МОН, добиватись. І при тому, робити це треба дуже швидко, бо часу залишилось дуже мало!

А щодо протестів, то чи не дуже примітивно виходити на протест у наші дні «за стипендії». Ні, я зовсім не применшую важливість цього питання. Адже, студентам зараз живеться вкрай важко! Сьогодні молодь потерпає від високих цін на навчання та житло. А що вже говорити про те, що кожна молода людина має добре харчуватись та й одягнутись теж хочеться по-моді.

Але ж є набагато важливіші питання, через які потрібно виходити на Майдани! Чи не хотіли б студенти вийти, наприклад, через те, що знання які дають в навчальних закладах зовсім не відповідають запитам сьогоднішнього дня? Адже, через це випускники не можуть влаштуватись на роботу. Бо між тим «що вчать» і тим «що треба» роботодавцю – ціла прірва! По суті ВУЗи сьогодні клепають «спеціалістів», яких доводиться заново вчити на робочому місці. П'ять років життя і купа грошей йде на те, щоб після випускного вечора зрозуміти, що справа не в тому, що нема роботи, а в тому, що випускник «не може/не знає/не вміє/не хоче», тобто «непридатний». І тільки самородки-студенти, чи діти-мажори якось влаштовуються в житті. А інші, ховають свій диплом і йдуть працювати на будівництво, в кафе, менеджерами, «старшими, куди пошлють», або на біржу! Ось через це треба виходити на протести! І можливо колись студенти разом з батьками і вийдуть, коли зрозуміють, що в більшості ВУЗів система освіти застаріла! І на студентах просто заробляють! Але поки ніхто не вийде, бо студентам та батькам зручно на п'ять років сховатись від реальності в універі, щоб в кінці розчаруватись у дипломі.

Землю – пільговикам! Тільки хто вони?

Уявімо, 517 га віддадуть пільговикам! Ось це чарівне слово «пільговик» мене трохи бентежить! Бо ми з вами не маленькі вірити в те, що пільговики у нас всі справжні. Адже не секрет, що в нашому МСЕКу на Театральній інвалідність отримали чи не всі депутати, чиновники та всі бажаючі, головне – заплатити! Чорнобильців ми теж перебачили різних. Та й з атовцями зараз теж не все однозначно. Одні воювали по-справжньому, а деякі прокурори та судді, тікаючи від люстрації, мимохідь те стали атошниками!

Земля – народу!

У будь-якому випадку землею мають користуватись люди, які на те заслуговують! І точно вже не Калетник – одноосібно!

Адже сьогодні землі потребують не тільки атовці, але й інші незахищені верстви населення. Чого б не виділити там місце для дитячих будинків сімейного типу, для будинків престарілих, для молодіжного житла та студентського містечка? Атовці теж змогли б тут влаштувати своє поселення.

517 га – це велика територія! Поміститись може ціле містечко, якщо до цього підійти з розумом! Уявіть, що б зробили з такою територією в Японії, Дубаях, чи Сінгапурі?

Головне фото: lutsk.rayon.in.ua


Розкажи друзям:

Коментарі  

Антон
0 # Антон 24.08.2017, 16:27
Ох як у калетниківських підлабузників пригоріло у коментарях. Бо ж то всі коментарі писались за вказівкою Гончарук Інни Вікторівни, помічника ректора (читай - зама Калетника). Саме вона вишукує в інтернеті публікації про ВНАУ/Калетника та потім надсилає ссилки перевіреним людям, а вони потім пишуть хвалебні оди своєму шефу та закидають брудом незгодних та авторів статей. І те, що студентів навіть знімали з пар два дні підряд заради мітингів, хіба це законно? І декани лякали різанням із стипендій та виселенням з гуртожитка, якщо не підуть.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Оксана
-1 # Оксана 27.04.2017, 18:26
Ніби не зрозуміло, що землю у студентів хочуть забрати високопоставлені чиновники, які сьогодні "кришують" селян. А потім селяни отримають по півтисячі доларів, які будуть їм здаватися манною небесною, а чиновники наварять на тих землять мільйони.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Марія Дудник
-1 # Марія Дудник 26.04.2017, 21:54
Соромно сьогодні спекулювати на питанні землі для учасників АТО. Скільки сотень гектарів мають у власності наші можновладці-олігархи? Вона їм несе надприбутки. А тут останні землі хочуть відібрати у студентів сільськогосподарського вишу. Як же студенти без практики будуть розвивати аграрну науку України і примножувати авторитет держави?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Lana Chubach
-1 # Lana Chubach 26.04.2017, 21:11
Почала читати статтю і зрозуміла, що автор зумисне маніпулює думкою студентів. Я про стипендії. До чого тут працівники ВНАУ? Ви хоч в курсі питань оптимізації та модернізації освіти України на майбутні роки? Поцікавтеся, якщо ваші діти тут будуть навчатися.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ника Zorjana333
-1 # Ника Zorjana333 26.04.2017, 15:49
Тоді абсолютно логічне питання до автора такої дететивної статті: а для чого розприділяти землі між АТОвцями і пільговиками, якщо ці землі вже не один рік несуть навантаження - це є серйозна можливість проходити практику і вдосконалювати свої навички студентами університету?! Так, однозначно ніхто не проти допомоги АТОвцям, навпаки, студенти організовано збираютьт кошти, харчі, речі і все інше, що може стати в нагоді нашим бійцям на сході, керівництвом університету було зініційовано виділення землі для будівництва учасникам бойових дій. А зі статті цілком зрозуміло, що ті 517 га, про які йдеться якраз ніхто не буде залишати для науково-дослідних робіт і я більше ніж впевнена, що реальні учасники АТО теж нічого звідти не отримають, а їх "роздєрибанять" ті, хто вже давно "поклав" на них око. Зрозуміло, що стаття була написана, щоб полити брудом Калетніка, який насправді особисто відношення не має до цієї землі
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Світлана Коваленко
-1 # Світлана Коваленко 26.04.2017, 12:12
Таке відчуття, що автор цієї статті випив якусь на його погляд "сироватку правди" за кругленьку суму і вирішив тут згадати про все на світі. (мабуть щоб не було мало, бо ж гроші потрібно відробляти)...І знову всі говорять про владу, землі, гроші на крайній випадок про пільговиків. ... А про студентів як майбутнє нашої країни ніхто і не згадає. В мене тоді лиш одне питання - як має покращуватись рівень освіти в аграрному університеті без практичного навчання на землі???
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ірина
-1 # Ірина 26.04.2017, 10:13
Агрономічне і так непогано живуть в своїх "скромних замках", то вони ще й хочуть забрати землю в студентів? Немає бажання і сил дивитися на цих безсоромних і егоїстичних людей. Все собі, до останньої крихти. Отак і луснуть від того ненажерства. Не звертають увагу на офіційні документи, кому по закону належать ці землі. Що цим людям можна ще говорити? Ганьба!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Татьяна
-1 # Татьяна 26.04.2017, 09:38
Що означає "кому варто віддати землю?", хто її має віддавати? Існує закон і по закону дані землі перебувають у користуванні Вінницького національного аграрного університету! Стаття не те що ні про що, навіть назва уже заказана. Надіюсь, що справедливість візьме верх!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Емілія Войтович
-1 # Емілія Войтович 26.04.2017, 09:10
Про що стаття?? Про землю, про студентів та стипендію чи про Калетніка? Вінегрет, а не стаття. До чого тут це все? Бридко, що зараз просто прикриваються АТОшниками. Даю 100%, що ті землі не дістались би АТОшникам, а Шулікін просто би привласнив собі ці 507 га землі.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Марія Кравчук
-1 # Марія Кравчук 26.04.2017, 08:54
Скільки можна? Знову переходити на особистості, до чого це?? Калетнік Г.М. – порядна людина! А студенти та колектив ВНАУ, які навчаються та працюють у цьому вузі, безпосередньо, мають власну позицію стосовно цієї ситуації та переймаються за долю навчального закладу, особливо, за те, що їм по законному праву належить!!! Вже набридло доводити, що аграрний вуз без земельних ділянок – це абсурд! Тому земля – ВНАУ. Ось і все!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Діана Бондар
-1 # Діана Бондар 25.04.2017, 19:31
Куча брєда і жодних нормальних і пов"язаних між собою висновків!А найгірше те, що багато хто у це все повірить!Звичайно ж студенти будуть захищати свої інтереси, адже це ж їх майбутнє та можливість чогось навчитися на власній землі. А поливати брудом колишніх регіоналів і звинувачувати їх у всіх смертних гріхах - улюблена забава теперішньої влади, але чому мають страждати звичайні студенти?!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Victoria Sovinska
-1 # Victoria Sovinska 25.04.2017, 11:57
Більшої дурниці, я ще не читала!Важко навіть здогадатися що далі прийде в голову "кмітливій" особі, тому що назвати журналістом язик не повертається. Чому односторонньо висвітлюють події та поливають вуз брудом!Я думаю якщо дослідити іншу сторону то все стане зрозуміло, але навіщо якщо там платять!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Маша
-1 # Маша 25.04.2017, 11:42
Більшої дурні я ще не бачила, змішати святе з грішним!!!Та Маліновській не завадило б перевіритись в Ющенка, бо здається мені , що хвора вона на всю голову!!!Аж смішно, такого понаписувати, хоч би перевіряла інфу, яку подає....!!! Не бачу зв'язку між землею та тими скрінами щодо стипендії, які виставила ця "розумна" журналістка, щей Голову профкому Катерину Козак підвищила в званні, ото вже фантазія!!!І помічник Гончарук Інна вже для неї ворог МОНу....хіба погано , що зазначені особи говорять відкрито правду та відстоюють права студентства?!!!але де логічний зв'язок у цьому наборі неперевіреної інформації????!!!!Цікаво скільки коштує ця бредятіна?!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Марина
-1 # Марина 25.04.2017, 11:40
Які продажні журналісти вони не висвітлюють правду, а пишуть лише статейки, які замовив Шулікін. Цей аферист наобіцяв журналістам так, як і селянам, що виділить кожному ділянку. Але вони ж не розуміють, що вони лише "пєшки" в протизаконних діях і їм даже шматочка тієї землі не дістанеться. Ганьба Шулікіну і його шайці!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Катеринка Іваненко
-1 # Катеринка Іваненко 25.04.2017, 08:51
Висновок тільки один. Заказні журналісти напишуть все, що завгодно, аби грошей за це дали. А в данному випадку ще й земельною ділянкою обзаведется.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ann
0 # Ann 25.04.2017, 01:34
Я прочла комментарии по поводу стипендий - а это вообще каким боком к земле?! Очень умно написано. И вообще в этот день ни каких митингов не было, о чем эта статья?! Бред полный! Я пострела в базу Сократ. Козак Катерина - глава профкома студентов и аспирантка, она не секретарь, зачем писать вранье. Кто как не студенческое самоуправление должно решать эти вопросы?! И если помощник ректора открыт и отвечает на вопросы студентов, то это только плюс.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Арсен
0 # Арсен 25.04.2017, 01:29
Маліновська напише ще не такий брєд за 10 ділянок в Агрономічному, які їй пообіцяв Шулікін за замовні публікації. Хоча б навчилась правильно назву університету писати "агрономічний" і всі прізвища правильно з іменами вказала. Тупість і замовність аж зашкалює. Стипендії-земля - ще вбивство Кенеді і всесвітній зговір - брєд сивої кобили. Земля не є приватною, це державна земля Міністерства освіти і науки, а не Шулікіна чи Маліновської. Як можна писати такий брєд. Студенти на ній проводять досліди і як агронома без землі випустиш, сама пише про те, що студентам треба практика. ВНАУ вкотре наголошує, що атовцям вони згодні надати частину земель, але не Маліновським і Шулікіним
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Також в цій категорії:

  наступна публікація Хто продає вінничанам ліки?

  попередня публікація Один засновник на скандальний благодійний фонд і будівельну фірму

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568