Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Хто продає вінничанам ліки?

Лікарня – це не лише кабінети лікарів, приймальні, палати та лабораторії. Для забезпечення хворих необхідними лікарськими препаратами у лікарнях м. Вінниці функціонує мережа аптек, аптечних пунктів та кіосків. Як відомо, фармацевтичний бізнес є чи не найприбутковішим, тому експерти ГО «Центр Громадської Активності «РЕЗУЛЬТАТ» вирішили поцікавитись – хто є власником аптек на території п'яти лікарень міста, що обслуговують жителів усієї Вінницької області. Під наш моніторинг потрапили Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня, Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр, Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер, Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. І. Пирогова та Вінницька центральна районна клінічна лікарня, а сам моніторинг проводився з використанням відкритих реєстрів даних, в тому числі Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОПів та ГО, Аналітичної платформи YouСontrol та пошукової системи Google. Що ж ми дізнались?

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня

У відповідь на наш інформаційний запит адміністрація Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні повідомила перелік орендарів, що займаються торгівлею лікарськими засобами – це ПП "Конекс", ПП «Всеукраїнський центр здоров'я», ПП Лєбедєва Т.М. та ТОВ "Вінницька Соціальна аптека».

ПП "Всеукраїнський центр здоров'я"

Згідно відповіді на інформаційний запит до Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області ПП «Всеукраїнський центр здоров'я» орендує 66,4 кв.м. спеціалізованого онко-гематологічного Центру на Хмельницькому шосе 108.

Керівником є Лєбедєва Тамара Миколаївна. Одним із засновників є Антонець Тетяна Іванівна -колишній головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, депутат Вінницької обласної Ради від Опозиційного блоку, член комісії з питань охорони здоров'я, що неодноразово фігурувала в розслідуваннях журналістів щодо причетності до корупційних схем у дитячій клінічній лікарні. Всі вінничани пам'ятають скандали щодо її звільнення, що розгорілись у 2014 році.

За даними Аналітичної платформи YouСontrol, Тетяна Антонець 3 листопада 2016 року стала керівником ГО «Подільська Спілка Педіатрів», про створення якої гучно заявили вже на наступний день на Конференції «ЗАХІД зустрічає СХІД: педіатрична практика у системі громадського здоров'я»

власники вінницьких аптек фото

Також Тамара Лєбедєва орендує 17,4 кв. м. під аптечний пункт у цій же лікарні. Цікаво, що коли ми спробували купити звичайний Анальгін в цих аптеках, то чек нам надали лише після нашої вимоги і написали його нашвидкоруч, коли ж запитали у провізора, де знаходиться ще одна аптека Тамари Лєбедєвої, то відповіді не отримали.
власники вінницьких аптек фото
ПП "Конекс"

Засновником чи не найбільшої у місті мережі аптек ПП "Конекс", яку заснували ще у 1995 році, є Мудрий Олександр Миколайович. Його журналісти неодноразово пов'язували з колишнім мером Вінниці та головою Вінницької ОДА, а нині нардепом від БПП-Солідарність Олександром Домбровським. Проте сам Олександр Мудрий заперечував причетність впливового вінничанина Домбровського до успішного розвитку свого бізнесу.

Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр

Згідно з даними, які надані Управлінням спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, в ендокринологічному центрі орендують площі всього дві фірми – ПП «Конекс» та ТОВ «Спецфармація».

Зупинимось на Спецфармації, керівником якої згідно з сайтом Міністерства юстиції України є Поліщук Ігор Анатолійович. Він є Директором ТОВ «ВАШ АПТЕКАР», яка і знаходиться у ендокринологічному центрі, про що свідчать фотографії з самого центру.

аптека фото

Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер

У відповідь на інформаційний запит, нам стало відомо, що у ВОКОД орендують приміщення 6 фірм, що займаються роздрібною торгівлею ліками. Це вже згадуване ПП «Конекс», ПП Дмітрієва В. М., ПП Ковальчук Н. А., ПП Кривов'яз С.О., ФОП Могуча С. В. та ТОВ «Фірма «Авіценна».

ПП Кривов'яз Сергій Олександрович орендує в ВОКОД частину вбудованих приміщень першого поверху будівлі хіміотерапевтичного корпусу площею 18 кв. м. Цікаво, що поряд з ВОКОД знаходиться Вінницька центральна районна клінічна лікарня, головним лікарем якої є Кривов'яз Олександр Леонідович. Також у пошуковій системі Google є інформація про однойменного Кривов'яза Сергія Олександровича – лікаря-офтальмолога «Подільського центру зору»

Також в лікарні орендує приміщення ТОВ "ФІРМА"АВІЦЕННА", що широко представлена у Вінниці. У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб серед засновників цієї фірми значяться троє осіб – Ковальчук Андрій Анатолійович, Кренцин Едуард Наумович та Соцький Ігор Миколайович.

власники вінницьких аптек фото


За даними сайту Центральної виборчої комісії України, Кренцин Едуард Наумович балотувався на місцевих виборах 2015 року до Вінницької міської ради за списками БПП-Солідарність по 26 округу, проте депутатом не став.

Цікаво, що Аналітична платформа YouСontrol видає інформацію, що в 1999 році ТОВ «Авіценна» провадили діяльність в офшорах в Ірландії.
ліки для вінничан фото


Також Аналітична платформа YouСontrol відкриває інформацію щодо судових справ вищезгаданої фірми. Серед останніх ухвал значиться Постанова від 28.09.2015, в якій зазначено, що директор ТОВ «Фірма «Авіцена», порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме, ним занижено податок на прибуток на загальну суму 380277 грн. Проте суд постановив закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності директора ТОВ «Фірма «Авіцена» за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, в зв'язку з закінченням строку притягнення його до адміністративної відповідальності.

власники вінницьких аптек фото

Вінницька центральна районна клінічна лікарня


Адміністрація Вінницької центральної районної клінічної лікарні надала нам інформацію на запит щодо розміщення аптечних кіосків на території лікарні станом на 10.11.2016 р. а саме: приміщення на першому поверсі головного корпусу загальною площею 24,3 кв.м. орендує ТОВ – фірма «Джеліта- СД». Керівником та засновником є Поляківський Марк Едуардович, що також є засновником ТОВ "АЛЬТАМЕДІКА ПЛЮС".

Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. І. Пирогова

Одна із найбільших лікарень, що обслуговує мешканців усієї Вінницької області. Нагадаємо, що за даними розслідування ГО «Філософія Серця» у цей заклад в 2015 році вінничани добровільно здали 56,3 мільйони гривень благодійних внесків.

Є на території закладу і багато аптек та аптечних кіосків. У відповідь на інформаційний запит нам була надана інформація, що на території Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова розміщені наступні орендарі, які займаються торгівлею лікарськими засобами: ТОВ «Унісем-Фарм», НМЦ «Колфі», ПП Бондар О.Д. та ПП Мазур О.О. Хоча фактично на території лікарні знаходяться набагато більше аптек.

Засновником НАУКОВО-МЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ "КОЛФІ" У ФОРМІ ТОВ у далекому 1996 році став Корнієнко Сергій Микитович. За даними Аналітичної платформи YouСontrol з 2003 року по 21.12.2016 він був керівником Управління у справах преси та інформації Вінницької ОДА, тобто до припинення існування самого управління.

власники вінницьких аптек фото
У експертів ГО «Центр Громадської Активності «РЕЗУЛЬТАТ» при моніторингу також виникли питання щодо розміщення роздрібної торгівлі (газети-журнали та фітопрепарати) у не зовсім пристосованих торгівельних палатках. Чи платять торговці орендну плату за використання території і чи мають на це дозвіл?

З цим питанням знову ж таки звернулись до Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області. Представник Управління сказав, що про такі факти їм відомо і у них неодноразово були розмови з головним лікарем лікарні ім. М. І. Пирогова – Жупановим Олександром Борисовичем, який також проти перетворення території лікарні на стихійний базар. Неодноразово головний лікар «ганяв» торгівців з території, проте вони повертались і аргументували свою торгівлю дозволом від міської ради, яка є власником землі, на якій знаходиться лікарня. Ці питання будемо розглядати в подальших наших публікаціях.
власники вінницьких аптек фото
Отже, аптеки є невід'ємною частиною лікарняного середовища. Вони покликані сприяти організації лікарського забезпечення, лікарської терапії і оптимізації витрат бюджетних коштів. Разом з тим, економії коштів в кишенях пацієнтів сприятиме тільки прозора і чесна конкуренція між фармацевтами. Чи є вона такою сьогодні? Висновки робіть самі.

Нагадаємо також, що у бюджеті міста на 2017 р., який прийняли 23 грудня 2016 року на сесії Вінницької міської ради, передбачено виділити 1 млн грн на поповнення статутного капіталу МКП «Вінницька міська аптека». Активісти будуть слідкувати за прозорістю використання цих коштів.

Дослідження здійснене ГО «Центр Громадської Активності «РЕЗУЛЬТАТ» у рамках програми «Забезпечення ефективних медичних витрат», що її реалізує Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Головне фото: russkielekarstva.com


    27 груд. 2016 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568