Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Прихована причина козацьких повстань

Незважаючи на чималу кількість публікацій про українське козацтво досі ніхто не узагальнив, чому все відбувалося так, а не інакше. Упередженість істориків і, особливо письменників, які писали на цю тему, виконуючи замовлення влади, вражає, і поки ми не зробимо спроби чесно та відверто сказати про дії тогочасних лідерів, виходячи з позицій державності, ніколи не зрозуміємо яким шляхом і куди потрібно рухатися.

Чому я зупиняюся на окремих історичних постатях – братах Наливайках, родині Нечаїв, Богуну, Хмельницькому не ідеалізуючи їх, хоча у той час діяли не менш знакові особистості – Петро Сагайдачний, Михайло Дорошенко, Іван Сулима, Павло Бут, Тарас Трясило і ще ціла когорта талановитих військовиків? У першу чергу тому, що це теж реальні постаті зі своїми симпатіями та антипатіями, з власним розумінням честі, порядності, обов'язку, але саме ці люди виявилися збурювачами народу до самоутвердження. Вони інколи піддавалися чиємусь впливу, але, безсумнівно, кожен із них справді, думав, що чинить правильно.

Аксіома, що кожне повстання повинно мати підґрунтя, тому нині не потрібно сором'язливо опускати додолу очі, посипати голову попелом і замовчувати певні події. З позиції сьогодення та в угоду певним політикам – громадянська війна в Речі Посполитій розпочалося не просто так, а з релігійної експансії католиків. Це історично доведений факт і прив'язувати сюди гетьмана Косинського не зовсім вмотивовано. Чому?

Бо Косинський, Ружинський і ще чимало інших відомих діячів козацької (січової) епохи, як би ми цього не хотіли, не були прихильниками українства. Зрештою, козацтво і віросповідання – це, протягом двохсот років, на Січі були чисто умовні речі. Хто, приміром, Косинський?

Дрібний польський шляхтич у якого силою відібрали маєтності й він намагався чужими руками поновити справедливість. Згодом, через п'ятдесят років, на арену боротьби за власність вискочив ще один ображений, що став образом «духу нескореності», «повстанець» якому пощастило більше. Але про все по порядку.


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568