Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Незаконно збудований житловий комплекс у Вінниці може розростися на гектар


За законодавством люди повинні дізнаватися про початок будівельних робіт житлових комплексів через громадські слухання. Але у наших реаліях це не завжди так. Частіше люди помічають паркан, який загороджує чималу території, і починають вгадувати, а що тут планують робити, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Нещодавно впритул до Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка О.І. Ющенка загородили приблизно гектар території колишнього яблуневого саду.
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото

– Я працюю у психіатричній лікарні і кожен день тут буваю. Десь більше тижня тому тут з'явився паркан, який вже майже впритул до лікарні підібрався. Мабуть, будуть житловий будинок будувати, – каже медсестра Тетяна.

З іншої сторони від паркану зводить багатоповерхівки ЖК «Перлина Поділля», яке будує ЖБК «Гарантжилбуд». Тому це можуть вони планувати тут збудувати нові будинки.

Представники ЖБК «Гарантжилбуд» кажуть, що це вони загородили територію. Там люди мають земельні ділянки під приватну забудову і за словами забудовника, якщо вони ті всі землі у них викуплять, то збудують там ще один житловий комплекс. На кадастровій карті на ділянці, де планують збудувати багатоквартирний житловий будинок, бачимо 16 приватних ділянок площею, приблизно, у вісім соток.
незаконне будівництво у Вінниці фото

П'ятьма цими ділянками володіє Руслан Мельник, який представляє забудовників, тобто, вже почали скупати землю. По плану зонування території та по генеральному плану Вінниці, це місце передбачено під садибну житлову забудову, і не тільки це місце, а й те, де зараз розташований ЖК «Перлина Поділля», що є порушенням чинного законодавства.
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото

– Якщо збудовали незаконно житловий комплекс, то муніципальна поліція повинна прийти туди і скласти протокол. А так можна звертатися до Державної архітектурно-будівельної інспекції, щоб ті прийняли відповідні міри запобігання незаконному будівництву, – каже юрист Олексій Мусіровський.

Але як бачимо, збудувавши чотири житлових будинки, забудовники не планують зупинятися, та продовжують свою діяльність.
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото
незаконне будівництво у Вінниці фото

– Якщо казати за той гектар території, навколо якого спорудили паркан, то ще рано кричати за «зраду». Якщо власники тих земельних ділянок дали на це згоду, то тут немає самозахоплення території. А те що житловий комплекс суперечить генплану, то це знос будинків. Ще перед цим повинні дати штраф, а потім – знос. У Києві будівництв, які порушують генеральний план – більше половини. Але частина будівництв, які порушують генплан, прикрите незаконними ДПТ (детальний план території). Взагалі, ДПТ не може суперечити генплану, але ніяких перевірок і експертиз ДПТ не передбачено. Проводять ДПТ, де промзони і тому подібне, і «перефарбовують» територію під житлову забудову. Відбити у судах це майже нереально. У мене на руках є офіційні відповіді Мінрегіону про незаконність таких речей, але всім на це начхати, у тому числі самому Мінрегіону, – каже київський експерт у сфері будівництва Георгій Могильний.

Але громада все ж таки може протистояти незаконній забудові.

– У нас вдалося заблокувати кілька ДПТ завдяки місцевим жителям – на земельній комісії ті пообіцяли, що зараз почнуть бити депутатів. Пообіцяли тихесенько, але так, що депутати розбіглися і не ризикнули голосувати. Але якщо доходить до сесійної зали, куди людей не пускають, то депутати вже нічого не боятися. У Києві найкраще всього тримаються старі приватні сектори. Там люди здружилися і готові свої права захищати. Щодо нових районах, то там всім на все байдуже, – зазначив Могильний.

Головне фото: ceur.ua, фото Влада Боднара


    23 вер. 2017 Print


Розкажи друзям:

Коментарі  

Вера Милосердова
+1 # Вера Милосердова 24.09.2017, 10:53
Вопрос : кто отдал эту землю в частное владение? Эта территория должна быть использована для развития инфраструктуры нового микрорайона "Поділля". Когда Гиренко начинал строить , обещаний было ... Результат:одна спортивная площадка на 15 тыс.массив, плотность застройки "ужас" , все дворы заставлены авто и т.д. Где обещанная школа (12 лет району), где стадион, спортивный комплекс с бассейном ..... Парк больницы вымерает !!! Может "умный мер" не только Вишенкой любимой займется и пиаром , а проинспектирует новый район , встретится с его жителями и их выслушает ! А нам есть ,что ему сказать!! И отстойники , которые отравляют жизнь массиву и т.п. пока люди не вышли под горисполком , как жители Сабарова !!! А тут хозяин Гиренко и его любимая! Что хочу , то ворочу и все мало, мало!А Очертный наш депутат - лучше помолчу ! Уже на этом массиве столько проблем и в дальнейшем только будут усугубляться ! Нет видения даже на 1 год вперед , уж не говоря о 10 -летии!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Вадим Шмагалов
0 # Вадим Шмагалов 24.09.2017, 11:26
Вера Милосердия, а Вы дольше молчите. Все будет "Ок". Гиренко строит, Моргунов молча помогает ему. А Вы молчите "в трубочку". Моргунов кладбище строит в черте города на Сабарове, а винниччане: "Негде хоронить..." Горсовет разграбливает Детский санаторий на Старом городе. Винниччане: "Ниц мовы". Моргунов плодит вооруженные коммунальные формирования. Винниччане: "Ниц мовы". Значит всем все так и нравится? Тогда откуда глупые вопросы?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ігор
-2 # Ігор 24.09.2017, 10:24
Боже мій, не ганьбіть вінницьку журналістику і свою репутацію, я Вас прошу..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Юрий Деркач
-1 # Юрий Деркач 24.09.2017, 08:40
Чому ви видаляєте мої коментарі, які не містять жодної образи ?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Юрий Деркач
+1 # Юрий Деркач 24.09.2017, 07:18
Шановні, ви хоч би почитали що таке зона садибної забудови перед тим як кидатися звинуваченнями. А в чому, власне, полягає порушення генерального плану, адже зона садибної забудови дозволяє будувати 4-х поверхові будинки, які саме і побудовані ЖК "Перлина Поділля". Доречі, дозвіл на будівництво цих домів дає та сама держ.архітеркурна інспекція. Будівництво здійснюється на приватної земельної ділянці, а в статті це виглядає як злочин - "почали скуповувати землю", а що це заборонено законодавством ? Стаття замовна і заангажована, це не рівень Власно.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Вадим Шмагалов
0 # Вадим Шмагалов 24.09.2017, 11:30
Пане Юрію, в мікрорайоні Поділля не має приватних земельних ділянок. Всі земельні ділянки належать Вінницькій міській територіальній громаді. Як згідно Конституції дати мешканцям в приватне користування земельні ділянки під гаражі - Міська рада каже: "Нізя". Як будувати багатоповерхівки в заборонених зонах - Міська рада каже: "Мона".
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Михайло Розенблат
+2 # Михайло Розенблат 24.09.2017, 12:01
Я мешкаю у мікрорайоні Поділля з 2005 року. Я теж пам'ятаю, як забудовники тут обіцяли рай: спортзали, басейн, розважальний центр тощо. А маємо одні житлові будинки і нічого окрім будинків. Благо, що ще парк від психлікарні поки що не чіпають, і то як бачимо - ненадовго. Від яблуневого саду вже й сліду не залишилося і після цього забудовник ще має наглість казати, що ми всі тут придурки і багагатоквартирні будинки це садибна забудова. Небайдужі мешканці мікрорайону Поділля це так просто не залишуть!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Вадим Шмагалов
0 # Вадим Шмагалов 24.09.2017, 13:50
Пане Михайло, а слабо мешканцям "Поділля" згуртуватись так само, як згуртувались сабарівчани?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Инга Фляжникова
+2 # Инга Фляжникова 24.09.2017, 13:51
Не "дозвіл на будівництво цих домів дає та сама держ.архітеркурна інспекція", а для такого рівня складності будівництва забудовник подає декларацію про початок будівельних робіт. За відомості, що він туди вніс, він відповідає самостійно. Перевірити можуть лише у разі скарг чи планової перевірки. Як показує практика, скаржитись на це можна до нових віників...
Рівень мтеріалу оцінюється за доказовою базою та коментарями експертів, а не за коментарями під ним...На фото чітко видно 6 поверхів, а не 4...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Вадим Шмагалов
0 # Вадим Шмагалов 25.09.2017, 10:33
Пані Інго, щодо "нових віників". Поки не знімуть мораторій на перевірки, можна про "віники2 і не згадувати. Зверніть увагу, на Одещщині палав дитячий табір. Частково мораторій зняли, на протипожежну перевірку. Для того, щоб зняли мораторій на будівельні перевірки, треба, щоб якийсь новозбудований будинок завалився. Я, взагалі, проти цього мораторію. Але я один. Всі інші мовчать. Питання просте - ЧОМУ? Чому мовчать? Бо комусь це вигідно. Щодо рівня матеріалу. Якщо матеріал читають і він викликає певні думки, які висловлюються в обговоренні, годі говорити про рівень матеріалу. Зрозуміло, що матеріал "задів за живе".
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568