ДРУКУВАТИ

Резонансний «закон Савченко» скасували

18 трав. 2017    


Верховна Рада України скасувала так званий «закон Савченко», за яким один день перебування у СІЗО прирівнювався до двох днів позбавлення волі. За відповідне рішення проголосували 227 народних обранців.

Отже, відтепер один день попереднього ув'язнення зараховуватиметься судом за один день позбавлення волі в разі засудження особи. При цьому у разі скоєння підсудним злочину невеликої чи середньої тяжкості, судді можуть приймати рішення про пом'якшення покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

Закон набуває чинності з дня, наступного після його опублікування.

Додамо, що принцип зарахування одного дня попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі діє з грудня 2015 року. Як зазначали тоді автори прийнятого закону, він мав допомогти позбутися негативної практики тривалого утримання у СІЗО та дозволити практично реалізувати принцип презумпції невинності. Проте за півтора року дії закону, в Україні погіршилась криміногенна ситуація. За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, тільки минулого року кожен десятий, звільнений за "законом Савченко", повторно здійснив тяжкий чи особливо тяжкий злочин. У зв'язку з цим неодноразово пропонувалось скасувати дію цього закону.

Фото: tsn.ua


    18 трав. 2017

Джерело: vlasno.info