Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Інтерв'ю з керівником "Зразкового дитячого духового оркестру" селища Браїлів

Віртуозний дитячий оркестр з Браїлова виступає для онкохворих та АТОвців

17 лютого 2018, 08:50

Інтерв'ю з керівником "Зразкового дитячого духового оркестру" селища Браїлів

Віртуозний дитячий оркестр з Браїлова виступає для онкохворих та АТОвців

    Додати коментар

Діти-учасники Зразкового дитячого духового оркестру селища Браїлів часто виступають перед дорослою аудиторію, а також радують своїми виступами АТОвців і ветеранів війни. Наприклад, у свята вони вітали військових, які перебувають у Вінницькому військово-медичному центрі. Досить незвична картина привертає увагу: маленькі діти так уміло й віртуозно вправляються з такими "дорослими" інструментами. Злагоджена й професійна гра дітей, дисциплінованість та дружній настрій оркестру розчулили дорослі, зчерствілі сьогоденням серця ветеранів. Журналістам Vlasno.info вдалося взяти інтерв'ю у керівника оркестру — Віталія Тодосюка.

— Віталію Васильовичу, чим може похвалитися ваш дитячий оркестр?
— Двічі наш оркестр підтверджував звання "Зразкового". Засновано його за ініціативи Браїлівського селищного голови Валерія Резедента 2012 року. А мене запросив бути керівником. Сам оркестр від Браїлівського міського будинку культури. Знаходимось на базі Браїлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені В. О. Забаштанського. У школі нам надали кабінет. Ми облаштували в ньому студію. Так з дітками і працюємо. Двадцять дві дитини зараховано на сьогодні. Але кількість варіюється, адже діти виростають, йдуть далі вчитись, на їх місце приходять інші талановиті вихованці.

Дитячий духовий оркестр1

— Чи гастролює оркестр ? Яка категорія слухача?
— Нещодавно повернулися з міжрегіонального фестивалю "Сурми Поділля". Приймаємо запрошення від районних і обласних фестивалів. Щороку беремо участь у фестивалі "Різдвяні дзвіночки". Виступаємо на відкритті пам'ятників районну та селища. Приймаємо запрошення від митрополита Симеона. Беремо активну участь у культурному житті школи й селища Браїлів, — говорить Віталій Васильович. — А слухач наш — різновіковий. Ми даємо концерти і в будинках для людей похилого віку, будинках для інвалідів, сиротинцях, інтернатах тощо. Усюди нас радо вітають. Зі свого боку, діти отримують різнобічний розвиток, спілкування з різними людьми. Так, діти вчаться цінувати здоров'я, життя, рідних. Шанувати старших, допомагати молодшим. Бережливо ставитись до дружніх відносин. Так би мовити, вчаться жити і бути людьми.

— Хто може бути зарахованим до оркестру?
— Стати учасником колективу може будь-яка дитинка, яка має хист до музики і слух. Навчання безкоштовне, тож, всі діти мають можливість бути учасником дитячого духового оркестру. Ми радо вітаємо нових учасників.

— Яка вікова категорія дітей у оркестрі? Скільки років наймолодшому учаснику?
— Діти різного віку: від 8 до 16 років. Наймолодшому — 8 років.

— А є дівчата у вашому колективі?
— Дівчата були — барабанщиці. Вже випускниці. Проте, духовий інструмент, здебільшого, опановують хлопці. Так би мовити, хлопчача справа.

— Скажіть, як діти транспортують, тримають, переносять такі величезні, в порівнянні з ними, духові інструменти?
— Вихованці оркестру досить відповідально й бережливо ставляться до інструментів. Також діти товаришують між собою і за будь-яких умов намагаються допомогти одне одному. Так, старші допомагають молодшим, вищий зростом допомагає нижчому. У колективі панують дружнє ставлення одне до одного та взаємоповага. Такі відносини — запорука успішного існування великого колективу.

— Як мотивуєте дітей до навчання, як дисциплінуєте?
— Майже все життя працюю з дітьми. Двадцять сім років — у сфері культури. Тож, досвід є. Здебільшого діти у такому віці ще не дуже розуміють чи потрібно їм займатися тією чи іншою справою. Діти як діти: іноді лінуються, вередують, відволікаються... Буває, що кидають навчання геть, хоча вже поставлене дихання, вивчена гамма. У таких випадках приходять на допомогу батьки. Так, ми у такій співпраці (керівник оркестру — дитина — батьки) знаходимо спільну мову і досягаємо результатів у навчанні гри на духовому інструменті, — розповідає Віталій Васильович.

Дитячий духовий оркестр2

— Напевно, існують складні вправи для постановки дихання, чи під силу вони дітям?
— Так, є спеціальні вправи для постановки дихання. Вони є досить складними для дітей, Спочатку треба правильно сформувати дихання, аби дитина не надула легені. Важливо правильність постановки інструмента. Ці ази — найважчі, але діти, захоплені справою, опановують все з цікавістю і наполегливо. Дорослішають, міцніють фізично, відповідно, далі виконують вправи без зусиль.

— А чи є такі вихованці, які пов'язали своє життя з музикою?

— Діти змінюють одне одного. Одних вивчив, виростають, йдуть навчатись далі, а інші приходять. Знову навчаю, розвиваю. Так, багато хто з випускників продовжують мою справу: у музичних училищах, у вищих музичних навчальних закладах, у військових оркестрах. У оркестрі діти здобувають такі знання, той важливий фундамент для майбутнього, який допоможе у подальшому навчанні.

— Щодо репертуару: виконання колядок на духових інструментах — цікаве й нетипове рішення. Це Ваша ідея?
— Наш репертуар досить широкий: виконуємо весь український патріотичний репертуар, Різдвяні колядки, Пасхальні канони. Виконуємо музичні твори нашого шкільного вчителя музики, поета і композитора Леоніда Тодосюка (до речі — мій брат). Залучаємо дітей до традиційних свят: Івана Купала, Водохреща. Різноманітний репертуар — дітям це цікаво. За традицією, діти на Різдво колядують. Так от, ми вирішили виконувати колядки на духових інструментах. Минулого року оркестр наколядував невеличку суму грошей, яку віддали на благодійність — воїнам АТО та онкохворому хлопчикові. Так, діти залучені до благих справ.

Дитячий духовий оркестр3

— Хто допомагає Вам у фінансовій підтримці оркестру?
— Потужну підтримку маємо від селищного голови Валерія Резедента: у проведенні заходів, ремонті та придбання інструментів, харчування дітей під час гастролей тощо. Фактично Валерій Дмитрович ініціював заснування дитячого духового оркестру. Він сам зацікавлений в цьому, бо любить цю справу. Костюми, фінансування проїзду на фестивалі, конкурси — я завдячую селищному голові, — говорить Віталій Васильович. — Також неоціненну підтримку надає директор школи, Людмила Жарук, в організації дітей. Загальними нашими зусиллями діти мають можливість безкоштовно опановувати мистецтво гри на духовому інструменті й розвиватись в цьому напрямку.

За словами Віталія Тодосюка, нелегко вмотивувати дитину до навчання музиці, адже перед ним і батьками постає майже непереможний конкурент — комп'ютер. Та все ж вдається знайти саме ті слова, які спонукають прийти дитину в оркестр для того, щоб зрозуміти, що музика — частина його життя. Так, у колективі діти  орієнтуються  у світі своїх вподобань і реалізовують себе в музиці, розвивають свій духовний світ.

Фото надав з власного архіву Тодосюк В. В.


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • BellArt BellArt 19 бер. 15:10
  «Ваш син потрапив у поліцію»: злочинна схема спрацювала на Вінниччині
  Не бабуся телефонувала до поліції, стаття не точна

  Детальніше...

   
 • Вадим Шмагалов Вадим Шмагалов 19 бер. 09:54
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Пане Євгенію, біда в іншому. Закон зворотньої сили не має. Це так. Але змінено Закон, необхідно змінити ...

  Детальніше...

   
 • Yevgenii Yevgenii 19 бер. 01:35
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Не перекручуйте. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» вступив в дію 18.12.2017. А дозвіл на ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Іващенко Володимир Іващенко 19 бер. 00:12
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  низька явка - це 15-20%, а 63%, а в Севастополі - 74% - це дуже висока явка - так навіщо дурити себе ...

  Детальніше...

   
 • Игорь Рогов Игорь Рогов 18 бер. 21:50
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  Явка на вибори в Криму перевищила 63%, виборчі дільниці закрилися, а кримськотатарських всі потопають ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Володимир 18 бер. 19:23
  У Києві партія «Рух нових сил» організувала марш проти Порошенка
  Це вже анархія! Якщо Вам заважає- звертайтесь в суд, самим не маєте права ламати! Вважаю- на час ...

  Детальніше...

   
 • Олександр Дробаха Олександр Дробаха 18 бер. 19:00
  Польський пан заради власної пихи побудував Оратівський вокзал
  Ветлікарня- Біденко ветлікар, саме так уживане було прізвище. Барачиха, ну так у нас . Кирило Буряк ...

  Детальніше...

   
 • Артём Бурлаченко Артём Бурлаченко 18 бер. 08:31
  У центрі Вінниці горіли шини, Соборну перекрили
  Чого не кажуть, що найголовніше 18 березня буде акція на підтримку всеукраїнського маршу за майбутнє ...

  Детальніше...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568