Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

суд у справі Агрономічного фото

Суд закрив справу спірних земель в Агрономічному

17 травня 2017, 13:51

На мітинг під стіни суду прийшли і селяни, і студенти

Суд закрив справу спірних земель в Агрономічному

    Коментарі (12)

Під стінами Вінницького районного суду знову зійшлися селяни Агрономічного та студенти Національного аграрного університету, повідомляє Vlasno.info.

Вчора, 16 травня, тут слухали справу за позовом університету до сільради Агрономічного щодо скасування рішення останньої від 2 грудня 2016 року. Прийнявши його, сільрада внесла частину нині спірних земель у межі населеного пункту та оголосила їх комунальною власністю. Університет же наполягає, що землі є державною власністю і навчальний заклад має право на користування ними, як робив це з 2012 року.

Кожна зі сторін наполягає на своїй правоті

І селяни, і студенти запевняють, що стоятимуть за землю до кінця.

— Це — наша земля і крапка. Ми її тепер нікому не віддамо. Студенти приїжджають сюди навчатися на п'ять років і їдуть, а ми живемо все життя, — каже депутат Агрономічної сільради Інна Гуцол.
суд у справі Агрономічного фото
суд у справі Агрономічного фото

За словами депутатки, на мирний мітинг під судом прийшло близько півтисячі селян, які чергувалися між собою. Загалом мітинг розпочався об 11 годині. Люди не розходилися до закінчення судового засідання. Паралельно збирали підписи під зверненнями у всі можливі інстанції: до обласної ради, Верховної ради, Президенту, Прем'єру. А якщо ж не буде реагування, готові звертатися і до міжнародних організацій.
суд у справі Агрономічного фото
суд у справі Агрономічного фото

— Ми це робимо вже по третьому колу, — каже депутатка. — До цього відреагувала і підтримала нас лише районна рада. Минулого місяця під час засідання райради вони розглядали наше питання, затвердили наш генеральний план. Зараз слатимемо звернення знов, — каже Цимбал.

Студенти у свою чергу наполягають, як і раніше, що землі їм потрібні для проведення дослідів, а Агрономічна сільрада не має на них права.

— Землі належать університету, щоб студенти могли проходити практику. Але зараз у нас такої можливості немає, нас її позбавили селяни. У мене зараз практика, а я її не маю можливості проходити. Забрати у нас землю, це те саме, що забрати у нас автомобіль, — каже студент другого курсу факультету механізації Олександр.

Інший студент третього курсу Дмитро розповідає про зустріч представників університету з представниками села.

— Були сільський голова і депутати та студенти. З цього я зрозумів, що у 2012 році ці землі перейшли у користування аграрного університету і цьому є документальне підтвердження. Університет — це державна власність, а село може розпоряджатися комунальною власністю. Це земля не аграрного університету, а Міністерства освіти і науки, державна, — каже Дмитро.
суд у справі Агрономічного фото
суд у справі Агрономічного фото

Сільрада просила закрити провадження

Сьогоднішнє засідання суду стало першим, яке відбулось у цій справі. Сторона відповідача, Агрономічна сільрада, подала клопотання про закриття провадження. Представники наполягали, що цю справу має розглядати господарський суд. Адже, на їх думку, мова йде про право власності, яке ще потрібно встановити у кожної сторони.
суд у справі Агрономічного фото
суд у справі Агрономічного фото

— Університет вважає себе правонаступником майнових прав щодо використання земельних ділянок. Однак, сторона не надала належних доказів, зокрема, витягу з державного реєстру, який би посвідчував факт, що університет має зареєстроване право власності на спірну земельну ділянку. Цей факт має бути встановленим у суді, щоб визначити, чи є позивач належним позивачем, оскільки це — лише заява з його боку, — пояснила адвокат Оксана Шевчук.

Однак, представник позивача, аграрного університету, заперечила проти цього та наполягала, що право університету на користування землями уже встановлене відповідними документами, тому справу можна слухати у суді загальної юрисдикції.

— Університет є правонаступником державного підприємства "Агрономічне". Воно у свою чергу є правонаступником дослідної станції, якій у 1995 році і був виданий державний акт на ці землі. І він не втратив чинності зі зміною законодавства, — відстоювала позицію позивача Таїса Томляк.
суд у справі Агрономічного фото
суд у справі Агрономічного фото

У результаті, після майже години перебування у нарадчій кімнаті, суддя винесла ухвалу про закриття провадження. Тепер, за словами представників сільради, вони чекатимуть на подальші дії аграрного університету: чи буде він оскаржувати рішення в апеляційному суді, чи подасть новий позов до господарського суду.

— Для нас це, хоч і невелика, але перемога. Адже скільки було вилито бруду на громаду села, на мене, на всіх людей. Люди побачили, що суддя зважила всі факти і прийняла відповідне рішення. Ця перемога дає громаді наснагу боротися далі, — прокоментував результати судового засідання голова сільради Олег Шулікін.

Фото Тамари Тисячної


    17 трав. 2017 Print


Розкажи друзям:

Коментарі  

Марія Дудник
+1 # Марія Дудник 17.05.2017, 23:28
Виходить, що нікого не цікавлять документи на право власності щодо землі, які були видані раніше ВНАУ? Отже, кожен може відібрати у будь-кого чи пай, чи город, який перейшов у спадок від батьків?! Треба усім замислитися над тим, що відбувається у цій ситуації, бо свавілля чиновників щодо законів може привести до проблем по всій Україні.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Сергій
+3 # Сергій 17.05.2017, 22:27
Всі пишуть про Агрономічне в лиці Шулікіна, але чомусь ніхто не згадує ВНАУ, в лиці злочинця, реального фігуранта численних кримінальних провадженнь, вбивцю - Калетніка...
Чому??? Яким таким "законним" чином йому вже належать тисячі гектарів землі, лісів, водойм??? Куди навіть прості громадяни не мають доступу!!! Скільки пам'ятаю, жодного разу, жодного студента не бачив на тих псевдодослідних землях! І зараз саме Калетнік, просто неможу втратити, віддати в законне володіння селянам землю, на якій може заробити мільярди...
Схаменіться!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Медоносний Разанов
-3 # Медоносний Разанов 17.05.2017, 21:13
Аграрному потрібен авторитетний адвокат, який розуміється на земельних спорах, тому що проти адвоката Оксани Шевчук те, що виставив дівчисько Аграрний (можливо з юридичною освітою) не потягне. Проста і зрозуміла порада для Аграрного, якщо адвокат с.Агрономічного Шевчук говорить про те, що потрібно ще встановити власника землі і належного позивача, то тоді виникає цілком очевидно питання - "на якій правовій підставі сільська рада с.Агрономічного прийняла рішення а районна рада затвердила генеральний план села, не перевіривши а хто дійсно власник ?", мені здається, що в цих діях є повний склад злочину який вчинений як посадовими особами органів місцевого самоврядування так і колегіальним органом, тобто депутатами - перевищення наданих повноважень, при чому ще й за попередньою змовою! Хай щастить!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр
0 # Олександр 17.05.2017, 20:36
Боти гавкають, а караван іде...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ліна
-2 # Ліна 17.05.2017, 19:41
Знову пишуть те, що вигідно Шулікіну. Люди, зніміть з себе рожеві окуляри. Яка перемога? Жодного клаптуку землі не подарують жителям с. Агрономічне, а тим паче Шулікіну. Не збирайтесь і не позорьтесь, бо тут правда на боці того хто має підтверджуючі документи, а саме Аграрного. Колись продавались за гречку, а тепер за псевдо земельні ділянки.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр Городенко
-3 # Олександр Городенко 17.05.2017, 17:23
Селяни почали рано радіти!!!Закон перебуває на стороні ВНАУ,а говорити можна багато чого...Суд чітко дав зрозуміти,що Шулікін немає жодного права на розпаювання землі!!!Дуже важко пояснити свою правоту людям,які зомбовані та агресивно налаштовані!!!Прикро,що вони думають тільки за себе і своїх друзів,а на майбутнє країни та професійний розвиток молоді їм начхати!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Tetiana Starysh
-2 # Tetiana Starysh 17.05.2017, 17:16
Остаточного рішення суд не прийняв, тому про перемогу говорити ще рано! Студенти і на далі відстоюватимуть своє законне право на користування землею! На цьому справа не закінчиться і матиме логічне завершення. Право на боці студентів!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Толя Базелюк
-2 # Толя Базелюк 17.05.2017, 16:57
Студенти аграрії, як і студенти інших вузів-це майбутнє нашої країни, і студенти завжди будуть відстоювати свої права на можливість розвиватись, а не підтримувати рейдерські захоплення, і студенство завжди буде боротися за своє майбутнє яка б важка боротьба не була....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Маша
-4 # Маша 17.05.2017, 16:54
Шулікін яка перемога?! Закон на стороні студентів аграрного університету. Ми живемо у правовій державі, і перемога буде за студентами!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Аня
-4 # Аня 17.05.2017, 16:51
Перемога?! Яка?! Сільській раді рішенням суду заборонили будь-які дії з розпаювання чи незаконної анексії державних земель. Шулікін чому не розкаже як звозили автобусом по 3 ходки найманих людей, які навіть не могли відповісти звідки вони. Як підписи заставляли збирати, бо потім з ними мали розрахуватись і через кожні 30 хвилин робили переклічку, щоб не порозходились. Як він із членами злочинної групи Мазур поприїжали на BMW X5, бо вже створили ріелторську компанію по продажу державної землі, але не тут то було. Це в чиїх інтересах рейдер Шулікін діє?! В громаді 1500 жителів, лише близько 30 ще не отримали паї, а він землю розділив на 6800 земельних ділянок, це який інтерес він відстоює?! Власне збагачення і членів злочинної групи, а людей використовує як ширму, а вони дурні ще вірять, що їм щось дістанеться. Мені шкода цих обдурених людей!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олексій
-4 # Олексій 17.05.2017, 16:40
Шановна сільська громадо, до перемоги дійде той, хто дійсно по закону має право на ці землі. І зрозумійте нарешті, аграріям, як і медикам, потрібна практика і ще раз практика! Тому молодь і студенти будуть відстоювати майбутнє своєї професії! Вони як ніхто в цьому зацікавлені та вірять в свою перемогу. ЗАКОН Є І БУДЕ НА СТОРОНІ УНІВЕРСИТЕТУ!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Соня
-3 # Соня 17.05.2017, 16:25
Яка перемога?! Суд ж сільській раді с. Агрономічне чітко сказав, що ці землі, які вони хотять загарбати рейдерським шляхом у ВНАУ не належать ШУЛІКІНУ, і що ніяких дій з приводи відчуження, роздачі, розпаювання та будівництва нових котеджів гоп-компанія ШУЛІКІНА НЕ МАЄ ПРАВО РОБИТИ!!! НАТОМІСТЬ ВНАУ - МОЖЕ Й НАДАЛІ ВИКОРИСТОВУВАТИ СВОЇ ЗЕМЛІ ЗА ЦІЛЬОВИМ ПРИЗНАЧЕННЯМ!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • микола микола 20 бер. 19:05
  На Вінниччині є ЖЕК, завдяки якому люди не хочуть створювати ОСББ
  "РАЦІОНАЛІЗАТОРА". ЩО ПРИДУМАВ "ОСББ" ПОТРІБНО СУДИТИ. ВІН ПРОПОНУЄ ЗАЙМАТИСЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИМ ...

  Детальніше...

   
 • микола микола 20 бер. 19:01
  На Вінниччині є ЖЕК, завдяки якому люди не хочуть створювати ОСББ
  ОСББ - СПОСІБ "ВМИТИ РУКИ" І НЕ ЗАЙМАТИСЬ НЕПРИЄМНОЮ СПРАВОЮ. КРАЩИЙ СПОСІБ- "СПАСЕНИЕ УТОПАЮЩЕГО ...

  Детальніше...

   
 • Кам Бер Кам Бер 20 бер. 11:58
  «Чи варто фінансувати опричників влади?» - зміни до оборонної програми Вінниччини ухвалили після жвавого обговорення
  А 6-го грудня 2014 року у Вінниці Нацгвардія стояла проти народу. Погано працюють, не спасли ...

  Детальніше...

   
 • Людмила Людмила 20 бер. 10:11
  «Жахливі фото хлібозаводу не відповідають дійсності» – директор «Козятинхлібу»
  Адмінприміщення у вигляді прозорого офісу було зроблене ще у 2007 році попереднім керівником Цьомою Іваном ...

  Детальніше...

   
 • BellArt BellArt 19 бер. 15:10
  «Ваш син потрапив у поліцію»: злочинна схема спрацювала на Вінниччині
  Не бабуся телефонувала до поліції, стаття не точна

  Детальніше...

   
 • Вадим Шмагалов Вадим Шмагалов 19 бер. 09:54
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Пане Євгенію, біда в іншому. Закон зворотньої сили не має. Це так. Але змінено Закон, необхідно змінити ...

  Детальніше...

   
 • Yevgenii Yevgenii 19 бер. 01:35
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Не перекручуйте. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» вступив в дію 18.12.2017. А дозвіл на ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Іващенко Володимир Іващенко 19 бер. 00:12
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  низька явка - це 15-20%, а 63%, а в Севастополі - 74% - це дуже висока явка - так навіщо дурити себе ...

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568