Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

патрульна поліція фото

«Ейфорія скінчилась» – чому звільняються вінницькі «копи»

11 серпня 2017, 11:27

Чому в місті, далеко не мільйоннику, приїзду правоохоронців доводиться чекати не обіцяних десять хвилин, а щонайменше півгодини — годину, дізнавалася кореспондентка Vlasno.info

«Ейфорія скінчилась» – чому звільняються вінницькі «копи»

    Додати коментар


Минулого року на вулиці нашого міста вперше вийшли патрульні поліцейські — 265 правоохоронців нового формату відібрали з майже дев'яти тисяч кандидатів.

Гарні, підтягнуті хлопці та дівчата, що роз'їжджали Вінницею на новеньких Тойотах Пріусах, стали центром уваги для більшості вінничан. Автівку "копів" можна було побачити не лише на вулицях нашого міста, але й в будь-якому вінницькому дворі. Вони патрулювали Вінницю, супроводжували всі акції, виїздили на виклики. Хтось називав їх "пластмасовими", хтось робив із ними селфі, хтось вступав у полеміку. Втім, вони були повсюди. Що ж сталося рік потому? Чому в місті, далеко не мільйоннику, приїзду правоохоронців доводиться чекати не обіцяних десять хвилин, а щонайменше півгодини — годину, кореспондентка Vlasno.info дізнавалась у т. в. о. заступника начальника Управління Патрульної поліції у м. Вінниці лейтенанта поліції Євгенія Дмитрієнка.

– Скільки екіпажів виходять на патрулювання міста?

– На момент створення служби планувалось, що Вінницю патрулюватимуть 24 екіпажі, – розповідає Євгеній Дмитрієнко. – Обслуговувати вони мали виключно місто. Це армія, яка дійсно може перекрити все місто, заїхати в кожен двір і будь-яке правопорушення попередити в зародку. Втім, наших повноважень побільшало і під наш контроль віддали ще й дві траси — М-12 (Стрий — Тернопіль — Вінниця — Кропивницький — Знам'янка — авт.) і М-21 (Житомир — Могилів-Подільський — авт.).

На даному етапі на службу виходить не більше дев'яти автомобілв. Буває і менше. Відчувається гостра нестача людей. Наразі звільнилось 36 працівників, хтось у відпустці, хтось на лікарняному.

Ще складніша ситуація, коли вводиться план-перехоплення. Задіюється для цього більше п'яти екіпажів, які мають стати на всі виїзди з міста і займатися безпосередньо затриманням того транспортного засобу, в якому ймовірно може перебувати злочинець або підозрюваний.

З чотирьох екіпажів, що залишилися, два – обслуговують виклики, один — займається ПДРом, інший — супроводженням якогось адмінматеріалу і все. Місто — порожнє.

Розширяються повноваження і з ліквідацією відділу безпеки дорожнього руху ГУНП України у Вінницькій області, в штаті якого 64 людини. Його функції мають передати також патрульній поліції. Тоді як збільшення чисельності працівників управління патрульної поліції у Вінниці поки що немає.
Пріуси патрульної поліції фото

– Чи правда, що багато машин вже несправні?

На даний момент з 24 "Пріусів" несправні лише два. Одна автівка — з вини патрульного поліцейського, по іншій — підготовлений цивільний позов до суду.

– Які функції патрульних на трасах М-12 і М-21?

– Наразі на трасах М-12 і М-21 задіяні два екіпажі. Вони обслуговують виклики, контролюють дотримання вимог чинного законодавства, правил водіння транспортних засобів. Від ліквідованого відділу безпеки дорожнього руху ми отримали у спадок супровід колон транспортних засобів, а також супровід дітей організованими групами. Двох екіпажів для виконання цих функцій вистачає, але з трудом. Коли один з цих екіпажів задіяний в якомусь заході, траса стоїть "гола".

– Чому велика кількість звільнень?

– Від початку реформи у Вінниці велика кількість особового складу пішла "на вільні хліба". Одна з причин - люди приїхали з інших областей і жили на зйомних квартирах. У Вінниці житло дуже дороге. Я також винаймаю житло. Однак не в кожного вистачає зарплатні на повноцінне забезпечення себе, сім'ї, ще й винаймати квартиру. Тому люди приймають рішення або повертатись додому і переводитись в інші підрозділи, щоб жити з родиною у власному помешканні, а не винаймати, або ж їм доводиться скорочувати свої витрати. Деякі приймають рішення займатися більш прибутковою діяльністю, яка не пов'язана з Патрульною поліцією.

В нас немає корупції і кожен поліцейський живе лише на свою зарплатню.

Було два випадки, коли інспекторам висунули підозру. Однак ми це не приховуємо. Людей звільнили.

– Скільки заробляють патрульні?

– Зарплата в середньому становить 8200 гривень, в залежності від штатного розкладу. У керівного складу – трохи більше. Приміром, в мене 13 тисяч гривень. З них 4,5 тисячі я віддаю за оренду житла.

– Чи впливають на кількість звільнень ризики, з якими доводиться стикатися під час служби?

– У законі України про Національну поліцію всі ці нюанси прописані.
Інспектори патрульної поліції щодня стикаються з громадянами, які можуть нести небезпеку для їх здоров'я. Це і робота з раніше засудженими за правопорушення кримінального характеру, і спілкування із ВІЛ-інфікованими, і хворими на туберкульоз або гепатит, і з наркозалежними, які можуть переносити різні небезпечні захворювання. Бувають різні ситуації.
Євгеній Дмітриєнко фото
Євгеній Дмитрієнко

– Чи були випадки інфікування? Як дієте, якщо є загроза?

– По Україні такі випадки були. Однак проблему виявили ще на стадії інкубаційного періоду. Працівники пройшли лікування. У Вінницькій області такого не було і, сподіваюся, не буде. Ми працюємо на попередження. Проводимо лекції, заняття, оскільки більшість людей прийшли з цивільних установ і не мають досвіду роботи з таким контингентом.

Якщо працівник під час служби подряпався і є підозри, що він контактував з людиною, яка може бути інфікована небезпечною хворобою, він одразу може прийти до лікувального закладу і конфіденційно обстежитись. Такі випадки є. Коли людина приходить і каже, що в неї є підозри, ми робимо пару дзвінків до медичного закладу і людина швидко здає всі необхідні тести. Експрес-аналізи показали, що все добре, через деякий час повторні перевірки. Ми всім говоримо, якщо є найменша підозра, навіть в будь-кого з родини, от вам контактні номери телефонів і вам ніхто ніколи не відмовить.

– Чи правда, що чинне законодавство ускладнює роботу?

– Законодавство побудоване за принципом верховенства права. Людина завжди права, а чи винувата вона, потрібно доводити. Людина показала паспорт, особу встановлено, склали адмінматеріал. Навіть якщо ми доправляємо її у територіальний відділ поліції і складаємо адміністративний матеріал, ми обов'язково повідомляємо в центр надання первинної безоплатної юридичної допомоги. Приїздить адвокат або ж якщо людина відмовилася, то без адвоката, робимо всі необхідні записи і відпускаємо. Затримати людину більше, ніж на три години, ми не маємо права. Таке повноваження має лише слідчий в рамках кримінального провадження або ж за рішенням суду. Лише якщо суд вирішує накласти на особу адмінарешт строком на 15 діб, тоді її доправлять в ізолятор тимчасового тримання.

Бувають моменти, коли для з'ясування обставин навіть в рамках адміністративного процесу потрібно не три години. Тому коли часу бракує, ми вимушені говорити людині: "більше не порушуйте і відпускаємо". Так само і з сімейним насильством. Минає три години після першого виклику патрульних і починається все заново. Знову приїздять наші екіпажі, забирають особу у відділок. Однак знову таки більше, ніж на три години, ми затримати її не можемо.

– Чому патрульні бояться перевищити службові повноваження?

– У цьому питанні межа дуже тонка. В законі чітко прописано, що застосування сльозоточивого газу допускається лише при нападі на працівника поліції. Однак є ситуації, коли ситуація "на межі". Приміром, небезпеку становить собака. Можна не використовувати до неї одразу вогнестрільну зброю, а нейтралізувати її бризками газу. Це і димова хмара, на яку собака зовсім по-іншому реагує. Однак навіть в такому випадку ми переступили межу.

У законі також написано, що для подання сигналу тривоги використовується зброя. Однак якщо патрульний вистрілив, по будь-якому використанню зброї проводиться службова перевірка. З'ясовується, в рамках закону він діяв чи перевищив свої службові повноваження.
Знову ж таки людина на час службового розслідування випадає зі строю. В черговій частині ставиться картка "застереження". Такому поліцейському зброю видати не можна. Тобто випустити людину на лінію я вже не можу.

– Чи пройшла ейфорія?

– Спочатку створили тенденцію, що патрульна поліція – це гарна картинка. Що це гарно, весело, добре, модно. Так було два роки тому, коли була якась ейфорія. Люди, які так вважали, вже відсіялись, і це нормально. Так було, є і буде.

Я прийшов сюди зі старої системи. Я пам'ятаю, як було в міліції. Відсоток тих, хто звільнявся був такий самий. Однак тоді звільненням сприяло ще й те, що людині на забезпечення себе і родини відчутно не вистачало коштів. Чесні люди, які намагались жити на одну зарплату, самі звичайні туфлі чи повсякденні кросівки могли дозволити собі придбати лише на четверту зарплатню. Система створювала такі умови, за яких ти або працюєш, або тобі тиснуть руку і говорять "до побачення". Зараз ми намагаємося зробити несення служби кожного співробітника максимально комфортним.

Фото: president.gov.ua


    11 серп. 2017 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • микола микола 20 бер. 19:05
  На Вінниччині є ЖЕК, завдяки якому люди не хочуть створювати ОСББ
  "РАЦІОНАЛІЗАТОРА". ЩО ПРИДУМАВ "ОСББ" ПОТРІБНО СУДИТИ. ВІН ПРОПОНУЄ ЗАЙМАТИСЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИМ ...

  Детальніше...

   
 • микола микола 20 бер. 19:01
  На Вінниччині є ЖЕК, завдяки якому люди не хочуть створювати ОСББ
  ОСББ - СПОСІБ "ВМИТИ РУКИ" І НЕ ЗАЙМАТИСЬ НЕПРИЄМНОЮ СПРАВОЮ. КРАЩИЙ СПОСІБ- "СПАСЕНИЕ УТОПАЮЩЕГО ...

  Детальніше...

   
 • Кам Бер Кам Бер 20 бер. 11:58
  «Чи варто фінансувати опричників влади?» - зміни до оборонної програми Вінниччини ухвалили після жвавого обговорення
  А 6-го грудня 2014 року у Вінниці Нацгвардія стояла проти народу. Погано працюють, не спасли ...

  Детальніше...

   
 • Людмила Людмила 20 бер. 10:11
  «Жахливі фото хлібозаводу не відповідають дійсності» – директор «Козятинхлібу»
  Адмінприміщення у вигляді прозорого офісу було зроблене ще у 2007 році попереднім керівником Цьомою Іваном ...

  Детальніше...

   
 • BellArt BellArt 19 бер. 15:10
  «Ваш син потрапив у поліцію»: злочинна схема спрацювала на Вінниччині
  Не бабуся телефонувала до поліції, стаття не точна

  Детальніше...

   
 • Вадим Шмагалов Вадим Шмагалов 19 бер. 09:54
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Пане Євгенію, біда в іншому. Закон зворотньої сили не має. Це так. Але змінено Закон, необхідно змінити ...

  Детальніше...

   
 • Yevgenii Yevgenii 19 бер. 01:35
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Не перекручуйте. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» вступив в дію 18.12.2017. А дозвіл на ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Іващенко Володимир Іващенко 19 бер. 00:12
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  низька явка - це 15-20%, а 63%, а в Севастополі - 74% - це дуже висока явка - так навіщо дурити себе ...

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568