Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

Працював у Гройсмана, залучався підтримкою Матусяка, а землі все одно не дали: поневіряння вінницького пенсіонера  

12 серпня 2017, 20:45

77-річний вінничанин не може приватизувати чотири з половиною сотки землі, яку сам майже 20 років тому засадив деревами чим врятував мешканців двох багатоповерхівок від підтоплення

Працював у Гройсмана, залучався підтримкою Матусяка, а землі все одно не дали: поневіряння вінницького пенсіонера  

    Додати коментар


77-річний вінничанин не може приватизувати чотири з половиною сотки землі, яку сам майже 20 років тому засадив деревами чим врятував мешканців двох багатоповерхівок від підтоплення, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Олексій Горовенко — людина, яку колись знали і в міській раді, і у Верховній Раді, але це не принесло йому статків. Він — простий робітник: все життя працював для того, щоб багатоповерхівку, де його квартира, не підтоплювала вода, а із заправної станції не доносився сморід палива. Для того, щоб мешканцям його будинку було комфортно. Зробив із болота зелений куточок. Ніхто не вірив, що це можливо. Незнайомці дивувалися його силі волі та витримці: він переборов природу.
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

Олексій В'ячеславович живе у Вінниці з 1990-х років. Приїхав сюди за направленням на роботу: займався підготовкою інженерно-технічних працівників. З часом йому з дружиною виділили квартиру, але не в престижному районі, а на окраїні, в болотах.

— Будинки були недобудовані, багато недопрацювань. Мене попросили, щоб самому закінчити добудови по сантехніці, опаленню, облаштуванню прибудинкової території і я погодився, — розповідає тепер уже вінничанин Олексій Горовенко.
Олексій Горовенко фото
Олексій Горовенко

Чоловік розповідає, що перший рік жити було неможливо: скрізь було болото, будинки панельні, стоять на палях на воді. Люди із Вінницьких Хуторів намагалися зробити дренаж, але нічого не виходило, бо по болоті жодна техніка не могла пройти.

— Біда була велика, бо потрібно було два рази на тиждень з бочкою приїжджати, викачувати, але це все нічого не давало. З часом я став думати, що можна зробити з цією водою в підвалі. І от курив я на балконі, а це була зима і,звернув увагу, що у 25 градусів морозу, дещо покрито снігом, а по межах я нарахував сім підвищень: ґрунтова вода випирає наверх і одразу замерзає, виходить така «шапка». А-га-а, шановні мої, я знаю, що зроблю. Ну, я звертаюся у міську раду до команди Дворкіса, підходжу до Федорова В'ячеслава Миколайовича, Бондарчука і тут підключаю депутатів, що можна зробити, — розповідає Олексій В'ячеславович.

Чоловік попросив великого київського екскаватора, дозвіл на роботи і більше йому нічого не потрібно було. Взимку, коли мороз був уже 20 градусів, пан Олексій загнав екскаватора, якого йому виділили у міськраді, і по мерзлій «подушці» проїхав у те болото та розрив джерела, які били з-під землі та викопав рів, щоб туди стікала вся вода. Олексій Горовенко сам шукав пальне для техніки, за власний кошт її і ремонтував. За два тижні чоловік зробив те, чого в той час не міг зробити ніхто: дренаж і, цим самим врятував багатоповерхівки від підтоплення.
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

Після цього навіз землі, щоб не проступала вода та не було намулу.

— Багато було... праці вкладено, Багато було... неприємностей, Багато ... нервів витратив, багато потрібно було і ходити, і їздити, звертатися в усі інстанції, щоб надали допомогу от, ну накінець питання вирішене було. Вже скільки років пройшло, з 1990-го...

Та на горе собі чоловік вирішив насадити дерев, зробити затишну прибудинкову територію. Велосипедом їздив у ліс, викопував самосів та висаджував дерева. Не знав пан Олексій, що через майже 20 років дерева зіграють не на користь йому. Територія, яку так старанно доглядав чоловік за це час перейшла із власності Вінницьких Хуторів на баланс Вінниці. Місто в цей час змінювало генплан і виділило цю територію як рекреаційну зону озеленення території загального користування, тобто будівництво тут заборонено.
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

— В 90-му році висадив дерева і саме через ці дерева тепер тут зелена зона. Я ж не знав, що так буде, зробив, щоб була гарна прибудинкова територія. Тут неподалік заправка, коли тут не було дерев, то не можна було працювати, бо воняв бензин, який розливався, тут не можна було знаходитись, коли з часом виросли дерева, то стало легше, — розповідає про «жарт» долі пан Олексій.

Звертався з цією проблемою чоловік у Вінницьку міську раду ще одинадцять років тому.

— У 2006 році, коли були вибори, я звернувся до Бондарчука, щоб у лютому мені надали земельну ділянку. Сказали що нададуть. Присутній при цьому був Слишинський і голова комісії Кожухар Валерій Семенович. От виділили межі, але з того часу вони кілька разів змінювались, — зауважує Олексій В'ячеславович.
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

Вдячний і ПП «Бокуд», який відповідає за комунальні послуги, Олексію Горовенку за розбудову прибудинкової території та виписала подяку, заразом просило посприяти у документальному оформленні земельної ділянки.
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

У 2013 році чоловік звертався в сільську раду Вінницьких Хуторів, там йому надали відповідь, що «проекту відведення земель для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд не виготовлено, тому надати ділянку наразі неможливо».
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

Через три роки, у 2016, Олексій В'ячеславович звернувся до Сергія Матусяка, щоб після 11 років, які пройшли із дня першого звернення, щоб йому таки надали місце під будівництво, оскільки чоловік багато зробив для свого району, а зараз у нього складна життєва ситуація: жінка – вісім років не ходить, є й інші в неї проблеми, чоловік сам тричі на день готує їй їсти, подрібнює їжу, бо у дружини випала більшість зубів, в квартирі живе три сім'ї.

Заступник міського голови Сергій Матусяк звернувся до голови сільради з проханням посприяти у виділенні ділянки Олексію Горовенку, на що отримав відповідь про те, що у селі «відсутні вільні земельні ділянки».
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

Ми поспілкувалися із головою сільської ради Вінницьких Хуторів Валерієм Кравчеко. Він нам розповів, що і радий був би допомогти, але навіть якби цю ділянку було можливо надати (а це не так), то будуватися там ніхто не дозволить, оскільки ділянка не відповідає санітарним нормам. Там дуже близько до поверхні вода, нема під'їзду, який зараз має бути не менше шести метрів, щоб змогла під'їхати швидка та надзвичайники та ще й ділянка має бути не менше шести соток.

— Я б з радістю допоміг цьому чоловіку, я його пам'ятаю, і був там на тій ділянці, але допомогти нічим не можу, бо на тій ділянці будувати не можна, а іншої ділянки у нас нема. Із 2000 року ми не виділяли жодних ділянок під будівництво, бо їх нема. У нас 129 атовців, із них тільки 40 отримали землю, 363 пільговика, а землі нема. Ми близько знаходимось до Вінниці, тому у нас завжди гостро стояло питання землі, — розповів голова Вінницько-Хутірської сільської ради Валерій Кравченко.
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

Олексій В'ячеславович зауважує, що після його звернень, неподалік почали будуватися інші люди, а йому говорять, що «зелена зона». Та відповідно до зонування міста таке цілком може бути.

— Тут побудували, бо нема зеленої зони, а мені не дають, бо зелена зона, — зауважує чоловік.
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

На облюбованій та доглянутій території пан Олексій бережливо насадив малинки, абрикос та випадково динь, мовляв, мали бути огірки, а вийшли дині. Але нічого зі «свого» городу чоловік так і не зібрав, бо обірвали сусіди.
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото
пенсіонеру не дають землю у Вінниці фото

— Малину я посадив, рвуть а я нічого не можу сказати, бо документів на нього не маю. Це помилився і посадив дині, а мали бути огірки. Висадив фруктові дерева, благоустроїв, завіз, цю яму засипав, а отримати не можу, не можу отримати... (на очі навернулися сльози — ред.). От там є абрикоса, яку я посадив, вона цього року вродила... Жінка хвора лежить, каже «хочу абрикос, малини», я пішов нічого зірвати не можу, бо вже люди обірвали. А жінка абрикоси не побачила... Хай рвуть. Мені не жалко, але ж..., — з сумом і болем говорить чоловік.

Попри все чоловік не тримає ні на кого зла, дуже ввічливо і толерантно говорить про всіх з ким спілкувався з цього приводу, але по пану Олексію видно, що сам боротися він уже не має сили. Щоденний догляд за лежачою дружиною, життя лише на одну пенсію та несправедливість із земельним питанням приводить його у відчай, хоча за своє життя він побачив немало.

Колись навіть працював у виборчій комісії Володимира Гройсмана. Нічого поганого він сказати не може і зазначає, що якби зараз були президентські вибори, то він голосував би за Володимира Борисовича.

— Володимир Гройсман дуже розумна людина, нічого поганого про нього сказати не можу, я б за ного голосував, бо він дуже розумний, розумніший ніж Порошенко, — розповів Олексій В'ячеславович.

Фото та відео Ольги Бунич


    12 серп. 2017 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • Светлана Светлана 17 лют. 19:03
  У вінничан видурюють десятки тисяч гривень за неіснуючі авто
  Фирма сигма автолизинг Винница ул. 600-летия МОШЕННИКИ не ведитесь, продают не существующие автомобили ...

  Детальніше...

   
 • Вова Вова 17 лют. 17:10
  Вода зеленого кольору буде текти із кранів у Вінниці
  Пане адміністратор, вода зеленого кольору ОДНОЗНАЧНО НЕ потече з кранів наших містян, не лякайте людей ...

  Детальніше...

   
 • Иванов Иван Иванов Иван 17 лют. 10:32
  Українські демократичні сили висловили обурення щодо переслідування Саакашвілі
  Вожді руху нових сил у Вінниці оголосили збір о 12.00 біля пам'ятника М.Коцюбинського.Добре.Знаючи,що ...

  Детальніше...

   
 • Юля Юля 17 лют. 08:08
  «Замість обіцяної квартири — кімната у гуртожитку», — вінницькі діти-сироти почуваються обдуреними
  Дарованому коню в зуби не заглядають! А там ще й необхідна техніка та меблі є. От те- що з боргами і ...

  Детальніше...

   
 • Roman Roman 16 лют. 13:06
  “Знав, якщо відпущу руку — застрелять!”, — подробиці збройного нападу на бізнесмена у Вінниці
  Кого варто було посадити, так це охоронців.

  Детальніше...

   
 • Павло Панадій Павло Панадій 16 лют. 11:39
  У Брацлавському коледжі не бачать причин для перетворення закладу у факультет ВНАУ
  Шановна, якщо я не помиляюсь, Дмитро Іванович вже давно кандидат наук! До чого ваш коментар?

  Детальніше...

   
 • Павло Панадій Павло Панадій 16 лют. 11:36
  У Брацлавському коледжі не бачать причин для перетворення закладу у факультет ВНАУ
  Як випускник коледжу, заявлю, що коледж випускає абсолютно готових спеціалістів, які здатні конкурувати ...

  Детальніше...

   
 • Ксенія Ксенія 16 лют. 11:20
  «Ти шо, прибацаний?» - мер Ладижина порадив депутату повішатися
  Ви дуже мудро сказали. Але що сьогодні варте людське життя?

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568