Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

«Як маленькому селу не щезнути з мапи України» — сільський голова на Вінниччині


Нині у більшості сільських та селищних рад левова частка доходу покриває лише поточні витрати. Про те, як вдалося маленькій громаді не щезнути з мапи України, залучати грантові кошти та створювати робочі місця, вдало використовувати наявний ресурс, мати стратегію розвитку та бачити її успіх, - розповів Vlasno.info голова Кривошиївської сыльради Хмільницького району Юрій Шевченко. Він, до речі, Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування визнаний кращим ініціативним сільським головою нашої області.

Ваша громада досить активна у написанні грантових проектів. Хто у вас цим займається? Як залучаєте кошти? Як переконуєте потенційних грантодавців?

– За написання проектів відповідаю я особисто, допомагають працівники сільської ради, районне керівництво, область, місцеві підприємці. Також в нас є громадська організація, яка також долучається до написання проектів. Люди досить активні, бо ж вже на власні очі пересвідчились, що це реальний шанс для розв'язання деяких проблем. Ми є крайньою громадою району, а населення маємо всього 820 мешканців на два села — Кривошиї та Колибабинці. Промисловості чи виробництва в нас немає, але є мальовнича природа, родючі чорноземи й працьовиті люди. Ми й почали самостійно шукати сильні сторони громади та можливі шляхи розвитку.

Що вже вдалось зробити? Якими результатами пишаєтесь?

– З 2010 року нам вдалось залучити з грантових джерел понад 3,5 мільйонів гривень. Ми повністю відновили роботу сільського будинку культури, реорганізували дитячий садок і школу, створивши спільний навчально-виховний комплекс, встановили дитячий майданчик. Також модернізували бюджетні об'єкти та перевели їх на альтернативні види палива. Цього року реалізуємо проект з розвитку зеленого туризму та запроваджуємо систему збору твердих побутових відходів.

– Зрозуміло, що фінансова децентралізація дала більше можливостей для розвитку громад. Але наступним кроком має створення ОТГ. Чи працюєте в цьому напрямку?

– Об'єднання – можливість для розвитку, додаткові субвенції і надходження коштів до бюджету. Але поки що до нас пропозиції об'єднуватись не надходили, а самі ми не ініціюємо. От як нас запросить хтось з інших громад, - будемо розглядати пропозиції і приймати рішення. Зараз же працюємо на себе і для себе.

– Сьогодні важливо кожній громаді мати свою стратегію розвитку. Чи є така у вас?

– Ми вирішили робити ставку на зелений туризм. В нас є річка Снивода та водосховище з понад 10 гектарами водного плеса. Попід річку облаштуємо місця для відпочинку: поставимо альтанки, мангали, вже придбали катамарани. Потім створимо інформаційну дошку, де наші мешканці залишатимуть оголошення, хто що виробляє та продає (наприклад, городину, молочну продукцію або ковбасу). В рамках цього плануємо допомогти з розвитком приватних зелених садиб, розробити цікаві туристичні маршрути, аби кожен житель нашої громади був задіяний у цій справі. Міські жителі втомились від шуму, асфальту, роботи. Вони готові їздити відпочивати у тихі куточки за місто, з гарними краєвидами та свіжим повітрям. В нашому районі такого місця відпочинку, як ми пропонуємо, досі немає.

ставок у селі Кривошиї фото

Крім того, запроваджуємо систему збору твердих побутових відходів, яку реалізовуємо завдяки участі в 14 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Ми вже придбали трактор, причеп та необхідне обладнання до нього. Того року зимою нас так закидало снігом, що ніхто не міг ні виїхати, ні заїхати. Довелось чекати три дні, поки до нас з району приїдуть і розчистять дорогу. Тепер ми самі будемо про це турбуватись, не чекаючи нікого. Також створимо комунальне підприємство, яке й відповідатиме за збір та вивезення сміття та благоустрій. Сусідні села згодні з нами співпрацювати, тому наш комунгосп обслуговуватиме ще й їх.

– Яка проблема є наболілою, невирішеною?

– Це дороги, які не ремонтувались бозна скільки. Своїми силами намагаємось їх латати та підтримувати. Проте, неякісні дороги не впливають на розвиток в громаді зеленого туризму. На мою думку, якщо наш об'єкт та спектр послуг, які ми зможемо надавати, зацікавлять туриста, то й проблема доріг вирішиться сама собою.

Фото: Вікторія Санькова


Розкажи друзям:

Коментарі  

Nina Kravets
+1 # Nina Kravets 15.12.2017, 16:57
А чому про проблему автобусного сполучення не має жодного слова? Чи може я чогось не знаю?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568