Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Лікарі з усієї Вінниччини обговорювали плюси та мінуси медичної реформи

У четвер 7 грудня у Вінниці відбувся круглий стіл за яким обговорювали медичну реформу та сучасні проблеми у медицині. Присутніми були:головні лікарі з різних районів Вінниччини, представники влади, громадськості та преси про це повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Лікарі розповіли про проблеми, які досі існують у медицині і на вирішення яких потрібна чимала сума коштів, адже майже 75 % медичного обладнання вже застаріле і його потрібно замінювати. Найбільшу увагу приділили розмові про умови праці для медичних працівників та їх заробітну плату, збільшення якої стимулювало б лікарів до якіснішого виконання своїх обов'язків. Але як зазначили більшість з присутніх механізм фінансування медичних установ досі не відпрацьований.

Лікарі з усієї Вінниччини обговорювали плюси та мінуси нововведень у медицині

Також згадали і про госпітальні округи.

Миколюк Василь Васильович головний лікар Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування розповів про досвід роботи амбулаторії у його районі.

– Ми першими в області у 1999 році відкрили амбулаторію сімейної медицини. Ми пішли таким шляхом, що у нас було три лікаря педіатра і три лікаря терапевта. Досвід дуже позитивний. Соціологи приїхали в Могилів-Подільський район і опитали жителів того мікрорайону з них 90%, якщо не більше сказали, що ні в якому разі закривати амбулаторію сімейної медицини в цьому мікрорайоні не можна.

Лікарі з усієї Вінниччини обговорювали плюси та мінуси нововведень у медицині

Головний лікар з Калинівки розповів про плюси програми «Доступні ліки». Каже, що ця програма дозволяє частіше оглянути пацієнта, адже тепер хворі стали більше відвідувати лікарню. Також Василь Антонович зазначив, що програма має і свої мінуси, які полягають у виборі медикаментів, а саме потрібно значно розширити сам перелік препаратів, які включені до програми, а також замінити моно-препарати на комплексні.

Лікарі з усієї Вінниччини обговорювали плюси та мінуси нововведень у медицині

Однією з тем дискусії стала взаємовідносини між лікарем та пацієнтом. Представники медичної галузі переконані, що сьогодні хворі повинні розуміти, що у них тепер будуть не лише права, але й обов'язки.Не потрібно чекати, коли наступить загострення захворювання, виникнуть ускладнення. Свідомість пацієнтів має бути переформатована. Відповідають за збереження здоров'я не тільки лікарі, а й самі пацієнти. Лікар пропагандує профілактику хвороб, бореться з наслідками захворювання. Людина має сама зробити свідомий вибір в бік профілактики і збереження власного здоров'я, що значно дешевше, ніж витрата як бюджетних ,так і власних коштів на дороговартісне лікування.

Лікарі з усієї Вінниччини обговорювали плюси та мінуси нововведень у медицині

Також розглядались питання етики та деонтології взаємовідносин між пацієнтами та лікарями.

Обидві сторони процесу мають бути толерантними один до одного, адже з однієї сторони - праця в медицині дуже важка, з іншої - є пацієнт, який прийшов зі своїм болем та стражданнями. На це Володимир Воловодюк отаман Крайового Товариства «Вінницький козацький полк ім. І. Богуна» відповів, що і лікарі останнім часом ведуть себе не надто ввічливо з хворим, можуть нагрубити та не надто уважно оглянути.

Лікарі з усієї Вінниччини обговорювали плюси та мінуси нововведень у медицині

На завершення круглого столу присутні зробили висновок, що абсолютна невизначеність з нормативною базою впровадження нових реформ медицини в Україні, яка має вступити в дію вже з 1 січня 2018 року, а також хронічне недофінансування медичної галузі, стають причиною конфлікту між пацієнтом та лікарем.

Фото авторки


Розкажи друзям:

Коментарі  

Ірина
0 # Ірина 08.12.2017, 19:21
Чому ж так помилок багато???вичитуйте текст, перед тим як публікувати. А про розділові знаки взагалі мовчу
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568