Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Голова Чернівецького районного суду займається підприємницькою діяльністю


Тема суддів – актуальна у будь-який час, а особливо, коли з'явилися електронні декларації. Якщо подивитися декларації суддів, то переважно їх статки набагато більше, ніж у мерів, депутатів місцевих рад, прокурорів тощо. Як приклад, електронна декларація голови районного суду одного з районі Вінниччини Сергія Суперсона, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Районний центр Чернівці – один із найвіддаленіших районних центрів Вінниччини. Населення становить приблизно 2 800 мешканців. Сам Чернівецький район – наймолодший у Вінницькій області, який створили 29 листопада 1990 року. Приблизно 21 тисяча мешканців проживає у цьому районі, а це десь третя частина населення мікрорайону Вишенька у місті Вінниця. Саме головою Чернівецького районного суду є Сергій Суперсон, який займає цю посаду з 2003 року.

Спочатку проаналізуємо майно, яке він офіційно задекларував. У Вінниці Суперсону належить квартира у 94,6 квадратних метра у мікрорайоні «Поділля». Квартира знаходиться у будинку на вулиці Зодчих, 3. Цікаво, що у декларації вказано, що Сергій Суперсон зареєстрував на себе квартиру влітку 2010 року. Відповідно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, йому ця квартира належати з 12 жовтня 2011 року.
майно Сергія Суперсона фото
майно Сергія Суперсона фото

Голові Чернівецького районного суду належить 99 квадратних метрів (39 відсотків – прим. авт.) , нежитлової будівлі у селищі Чернівці. 61 відсоток цієї будівлі належить ТОВ «Чернівецька центральна районна аптека №95». На це підприємство у березні 2010 року подала позов до Чернівецького районного суду Могилів-Подільська податкова інспекція. 17 лютого 2010 року головним державним податковим ревізором – інспектором відділу податкового контролю юридичних осіб Могилів Подільської ОДПІ при проведенні перевірки ТОВ «Чернівецька ЦРА №95» було виявлено порушення порядку проведення розрахунків за товари. Цю справу вів суддя Сергій Суперсон. Тоді суд постановив визнати винною ТОВ «Чернівецька ЦРА №95» у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 155-1 ч.1, ст. 163-1 ч.1 КпАП України та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 170 гривень.

Спільно зі своїм братом,суддя має нежитлову будову у 1287 квадратних метри у Мазурівці. Це селище пересікається з Чернівцями.
майно Сергія Суперсона фото

Також з нерухомого майна у Чернівцях Голові Чернівецького районного суду належать: житловий будинок у 77 квадратних метра, нежитлові будівлі у 37,4; 424, 2; 123,5; 36,1 та 26,8 квадратних метра.

Нерухоме майно у Мазурівці: 191,9; 101,4 та 80,7 квадратних метра нежитлових будівель. У селі Сокіл Чернівецького району йому належить 127,1 квадратний метр нежитлової будівлі.

Дві земельні ділянки у Чернівцях розміром 5 та 15 соток належать Сергію Суперсону. Його дружині у селі Лозове Чернівецького району належить земельна ділянка у 2 гектари. Сергій Суперсон орендує земельну ділянку у селищі Мазурівці розміром майже 2 сотки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
майно Сергія Суперсона фото
майно Сергія Суперсона фото
майно Сергія Суперсона фото

Також він орендує 6,8 соток земельної ділянки у Чернівцях. Цільове призначення ділянки: для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування. З об'єктів незавершеного будівництва суддя має гараж у 24 квадратних метра. З рухомого майна Сергій Суперсон має Opel Kadet 1986 року випуску та причеп для легковика Кама 500 Случ 2013 року випуску. По довіреності суддя користується автівкою Honda CR-V 2009 року випуску, який належить його батьку. Коштує автомобіль на момент придбання 160 тисяч гривень.

Якщо аналізувати декларацію, то голова Чернівецького районного суду «живе» на одну зарплатню, яка за 2015 рік у сумі склала 255 483 гривні.
майно Сергія Суперсона фото

Тепер подивимось, яке має майно суддя згідно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Цього літа Сергій Суперсон придбав 123,4 квадратних метри нежитлового приміщення у селищі Мазурівка. З реєстру ми дізнаємось, що це будівля магазину.
майно Сергія Суперсона фото

Чернівецька селищна рада своїм рішенням від 15 липня 2016 року надала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди для комерційного використання по вулиці Леніна, 99 «Б» в смт. Чернівці. Саме за цією адресою знаходиться 39 відсотків володіння Сергія Суперсона нежитловою будівлею, де знаходиться ТОВ «Чернівецька центральна районна аптека №95».
майно Сергія Суперсона фото

Не задекларувала свій будинок у 48,8 квадратних метри дружина Сергія Суперсона. Він знаходиться у її власності з 2011 року.
майно Сергія Суперсона фото

Батько судді має кілька об'єктів нерухомості. Є житловий будинок у Чернівцях. Також має квартиру у Вінниці у мікрорайоні «Поділля» у тому ж самому будинку, що і його син Сергій Суперсон. Квадратура квартири – 66,3. У селищі Мазурівка батько судді володіє нежитловою будівлею площею 307,15 квадратних метри.

Рідний брат голови Чернівецького районного суду, Олександр Суперсон, має у селищі Чернівці нежитлову будівлю у 593,6 квадратних метра, орендує земельну ділянку у 5,78 та 8 соток для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Є у власності 66 відсотків нежитлової будівлі, що становить 132,4 квадратних метра у селищі Чернівці. У цій будівлі, відповідно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, знаходиться швейний цех. Також у брата судді є квартира у Вінниці у 9-мікрорайоні, площа якої становить 93,2 квадратних метра. За словами місцевих мешканців, він надає нотаріальні послуги.

Що стосується Голови Чернівецького районного суду Сергія Суперсона, то він не приховує, що бере в оренду або купує нежитлові приміщення та земельні ділянки для комерційної діяльності.

– Відповідно до статті 54 пункту 2 Закону України «Про судоусрій і статус суддів», суддя не може поєднувати свою діяльність із підприємницькою, адвокатською діяльністю, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу (крім викладацької, наукової чи творчої), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку. Також це є порушення суддівської присяги. За підприємницьку діяльність суддя, якщо це буде доведено, може бути звільнений з посади, – каже юрист Олексій Мусіровський.

Деякі юристи, які мали справу з Сергієм Суперсоном, кажуть, що людина він непогана і виносить справедливі судові рішення , і не бере за це гроші, бо має свій бізнес.

У 2012 році Вища кваліфікаційна комісія суддів внесла подання про звільнення Сергія Суперсона з посади судді Чернівецького районного суду Вінницької області за порушення присяги та висновок секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад від 26 вересня 2013 року. Але Вища рада юстиції у жовтні 2013 року прийняла рішення відхилити це подання і Сергій Суперсон продовжив очолювати суд.

Спитати у самого судді, звідки в нього стільки нерухомого майна і, за які кошти він створив свій бізнес, ми не змогли. У приймальній голови Чернівецького районного суду нам сказали, що передзвонять і не передзвонили. Дуже часто у таких випадках всі до кого ми звертаємось – не передзвонюють, щоб не відповідати на незручні для них питання. Тому ми надіслали офіційний лист до голови Чернівецького районного суду, щоб отримати відповіді на наші питання. Vlasno.info буде інформувати за розвитком подій щодо Сергія Суперсона.

Головне фото зі сторінки Сергія Суперсона у соцмережі "Однокласники"


    29 лист. 2016 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568