Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Понад 13 мільйонів бюджетних гривень вилучать з кошторису

Актів виконаних робіт по заміні вікон постраждалим від вибухів мешканцям Павлівки не нададуть

01 грудня 2017, 11:47

Понад 13 мільйонів бюджетних гривень вилучать з кошторису

Актів виконаних робіт по заміні вікон постраждалим від вибухів мешканцям Павлівки не нададуть

    Додати коментар

Понад 13 мільйонів гривень з державного резервного бюджету планує витратити Калинівська райдержадміністрація через Prozorro на заміну металопластикових вікон у будинках села Павлівка, які постраждали від вибухів на 48 арсеналі. Але актів виконаних робіт по заміні вікон не буде. До речі, заміна вікон проводиться і без дефектних актів. Більша частина пластикових вікон куплена не напряму у виробника, а через посередників. А в укладених договорах відсутня інформація про точні розміри вікон, матеріал, з якого вони виготовлені та інші технічні характеристики, а відповідно незрозуміло чим аргументують ціну на них. Всі ці факти не виключають корупційну складову у закупці склопакетів, повідомляє vlasno.info.

Які угоди були укладені на закупівлю склопакетів Калинівської РДА

Починаючи з 28 жовтня 2017 року райдержадміністрацією було укладено 10 договорів на купівлю пластикових вікон на загальну суму 10 647 040 гривень. На цю суму купили 2 335 вікон.


Правда, під час закупівель постійно вносились зміни: укладали додаткові угоди, зменшували суми та кількість вікон в чотири рази, обійшли дефектні акти. Вікна купували метрами квадратними, в які включили вартість робіт по установці. Всі ці факти стають явними, коли аналізуєш договори купівлі-продажу.


Спочатку керівництво РДА планувало «розділити» цю суму між трьома виробниками металопластикових вікон, уклавши з ними договори на однакові суми. Перший договір уклали 8 листопада 2018 року уклали на суму 4 560 000 гривень з приватним підприємством "Глорія-В", яке зареєстровано у місті Вінниці по вулиці Пісарєва, 3. Директор підприємства Зайцева Олена Володимирівна. Основний вид діяльності - виробництво будівельних виробів із пластмас.


Планували закупити на цю суму 2 000 метрів квадратних пластикових вікон по ціні 2 280 гривень за метр квадратний. Правда, вже наступного дня з самого ранку з "Глорія-В" було укладено додаткову угоду, в якій зменшили суму закупівлі до 1 026 000 гривень. Відповідно зменшилась і квадратура вікон до 450, яку перевели і в штуки вікон – 250. Процедура закупівлі – договірна, така ж як з усіма наступними учасниками тендерних закупівель.

Screenshot-dogovor-gloria

 

Screenshot-dogovor-gloria 1

Screenshot-ugoda-gloria
Цього ж дня було укладено ще два договори на пластикові вікна на таку ж саму суму - 4 560 000 гривень: з фізичною особою-підприємцем Олійником Віктором Миколайовичем, адреса реєстрації ФОПа: місто Калинівка, вулиця Пархоменко, 3а. Основним видом діяльності ФОПа є не виготовлення вікон, а будівництво житлових і нежитлових будівель.


Та ТОВ "Євровікна", яке знаходиться у Вінниці по вул. 50-річчя Перемоги/Коцюбинського, 26/58, директор Харченко Сергій Андрійович. Основний вид діяльності - виробництво будівельних виробів із пластмас. Але наступного дня додатковою угодою обом знизили суму і кількість вікон: 1 026 000 гривень за 250 вікон.


А щодо корупційної складової під час проведення закупівель вікон, то вона все ж може мати місце.


- Відповідно до частини 4 ст 36 ЗУ "Про публічні закупівлі" Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, - пояснює юрист, виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик. - Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, коли йде зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника. Тобто зменшувати можна, але без зміни ціни за одиницю. А корупційна схема може бути, якщо перерахували кошти, а потім зменшили обсяги і вартість. Також, є нюанс, що раніш була ціна за одиницю, тобто за метр квадратний (2280UAH з ПДВ), то тепер стала в кількості вікон.


Зменшивши вартість та кількість вікон, Калинівська РДА почала укладати договори на придбання вікон з іншим виробниками та посередниками. І знову були додаткові угоди. З приватним виробничо-комерційним підприємством "Будівельник", яке знаходиться у місті Тульчині по вулиці Пестеля, 65. Директор підприємства Ковінько Володимир Григорович. Серед видів діяльності підприємства і виробництво будівельних виробів із пластмас. Та з ФОПом Мельником Андрієм Петровичем (Калинівський район, с. Сальник, вул. Лісова, 18). В обох Калинівська РДА збиралась закуповувати по 555 вікон (1 000 метрів квадратних) на суму 2 280 000 гривень. А закупила по 250 вікон за 1 026 000 гривень.


За даними бізнес-пошукової системи youcontrol.com.ua, Мельник Андрій Петрович як фізична особа-підприємець зареєструвався 27 жовтня, тобто за два тижні до того, які з ним заключили угоду по закупівлі вікон. ФОП Мельник Андрій Петрович не є виробником метало пластикових вікон – він посередник.
Screenshot 1
- Ми працюємо з «Євровікнами». Постачаємо вікна з профілю Veka та VHS, - сказав Андрій Мельник. - З профілю Veka зазвичай йдуть трикамерні віка, є і чотирьохкамерні, але це вже з профілю VHS. Всі вікна сертифіковані та дається гарантія на п'ять років. Вартість вікна залежить від того, який профіль, яка фурнітура, скільки склопакетів. Але найкращий профіль вважається п'ятикамерний зі склопакетом двокамерним, у якому два скла енергозберігаючі і одне звичайне, а фурнітура Winkhaus activPilot. Але відповідно таке вікно коштує дорожче, ніж з дешевої фурнітури.


Які саме і по якій ціні постачав вікна ФОП Мельник Андрій Петрович невідомо, оскільки кошторисна документація відсутня на сайті державних закупівель Prozorro.gov.ua, так само як і технічна характеристика предмету закупівель. Що ж до решти договорів, то їх вже укладали без додаткових угод.

Голова Калинівської районної державної адміністрації Володимир Гаврилюк сказав, що додаткові угоди довелось укладати через те, що не прийшла на рахунок вся сума грошей виділених з державного резервного фонду.


- Причина чисто бухгалтерська. Просто була проведена певна сума коштів, на початку це було шість мільйонів, а мало б прийти понад 13 мільйонів. Ми спочатку з кожним із виробників укладали договори на суму по чотири з половиною мільйони. А оскільки грошей прийшло менше, то наступного дня ми уклали додаткові угоди, в яких зменшили суму та кількість вікон. Зробили так, щоб всім дати роботу. У нас було призначення шість мільйонів і ми додатковими угодами цю суму поділили між виробниками, - каже Володимир Гаврилюк.


Щодо вартості вікон та посередників, то голова РДА стверджує, що у вартість одного квадратного метра вікон закладена й вартість робіт по їх установці. А у посередників виявляється дешевше купувати вікна, ніж у виробника та посередник може забезпечити більшу кількість бригад для виконання робіт.


- Міністерством затверджена ціна 2 280 гривень за квадратний метр – це вже із демонтажем, установкою, відливом, - каже Володимир Олександрович. - На сьогоднішній день у районі працюють вісім виробників метало пластикових вікон. Часто ціна вікон від виробника дорожча, ніж ціна на їхніх же вікна від посередника. ФОПи замовляють вікна у виробника продають. Тому що виробник платить зарплату працівникам, платить за енергоносії, платить більші податки, ніж ФОП. У Павлівці встановлюють вікна виробників «Бліц», «Євровікна» та Viknaroff. Всі їхні вироби сертифіковані і на кожне вікно дають гарантійний паспорт. Усі ці паспорти додаються до бухгалтерських документів. Щодо посередників, то ми уклали догори з ними ще й з тієї причини, що в них є можливість залучити до встановлення не одну-дві бригади, як у виробків, а п'ять-шість. Чекати часу немає – потрібно якомога швидше поставити вікна. Єдина вимога, ціна за квадратний метр не повинна перевищувати 2 280 гривень. Ціна затверджена двома міністерствами: економічного розвитку та фінансів.

Реальна ситуація по допомозі постраждалим та можливі корупційні схеми


Всі умови виконання договорів мають бути реалізовані до 31 грудня цього року. Нині у Павлівці кипить робота по встановленню вікон. Вже поміняли близько 1 300 пошкоджених на нові металопластикові.


- Сьогодні в селі працює шість ФОПів: з Вінниці, Калинівки, Тульчина. У всіх них свої бригади по встановленню: в одного шість, в іншого п'ять, в когось три, дві. Все залежить від того, хто яку кількість вікон має встановити. А вже встановили десь 1 200 – 1 300 вікон, - розповідає сільський голова Павлівки Віктор Кособуцький. – Але по тих заявках, що нам надали ФОПи всього потрібно встановити десь 2 100 вікон.


Віктор Васильович каже, що на профілі вікон вказані такі виробники, як Veka, VHS, WINTECH та інші. Всі вікна паспортизовані та відповідають державним стандартам. Каже, що всі вікна від двох виробників «Євровікна» та Viknaroff з Тернополя.


- Вікна встановлюються без дефектних актів, - пояснює сільголова. – Нам вдалось переконати Київ, що дефектні акти тільки затягують процес, тому ми працюємо лише по заявках. Є від людей заявки, є першочерговий акт обстеження, який ми надали всім виробникам і, по ньому здійснюється заміна вікон. Наприклад, по в будинках вулицях Стельмаха, Шкільній та провулку Шкільному ставлять вікна від «Євровікон». Установкою займається само підприємство. А от Viknaroff працює через посередників.


Віктор Кособуцький вірить, що поміняти всі вікна до морозів таки вдасться. Сподіваються на це і мешканці, які стали заручниками такої ситуації. Питання лише наскільки прозоро здійснювалась і здійснюється закупівля? Чому укладались численні додаткові угоди? Що мають від того посередники? І чи відповідають закуплені та встановлені вікна тим характеристикам, які є в документації? Контроль за цим лежить на Кабміні та департаменті будівництва, містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації, що й видно з виписки витрат:

vipiska-perelik-vitrat

Але пересвідчитись у якості вікон та вартості виконаних робіт буде дуже важко, адже актів виконаних не складатимуть. Закупівлю вікон, у вартості яких закладені і роботи по їх установці, робили за кодом економічної класифікації видатків бюджету. А відтак, голова РДА стверджує, що ніяких актів виконаних робіт не буде. Мало того, з кошторису по ремонту та відновленню постраждалих житлових будинків вилучать вартість вікон та шиферу, який також купляли за відповідним кодом.

- У Постанові Кабміну 415 від 2002 року йдеться про те, фінансування з державного резервного фонду йде виключно на основі кошторисної документації. Постанова, на мою думку, потребую корегування, - розмірковує очільник РДА. - Адже відповідно до неї потрібно на кожен будинок, який постраждав складати кошторисну документацію. У нас таких будинків 1 153. Кожен будинок має пройти обстеження сільською радою, потім проектні організації мають готувати дефектні акти і на основі дефектного акту готувати кошториси, мірі виготовлення яких надаються кошти. А це затягування часу. Тому ми попросили не включати у кошториси шифер та вікна. Тобто ми роздали людям шифер, а вони самотужки перекривали будинки. І тоді в акті виконаних робіт по ремонту будинків вже не вказуватимуться витрати на виконання робіт по перекриттю будинків шифером. Ми просто зняли проблему. От уявіть собі 1 153 кошториси, вартістю кожен від 1 500 до 2 000 гривень і десь півтора-два місяці піде на їх виготовлення. Шифер і вікна входять у кошторис, ці матеріали актами виконаних робіт не будуть закриватись. Ми вікна просто купуємо по коду придбання, так само як шифер. По коду придбання акту виконаних робіт не буде.


Головний бухгалтер Калинівської РДА Надія Пилявець теж підтвердила слова свого керівника та запевнила, що жодних порушень не було.


- Мали прийти на закупівлю вікон 13 338 000 гривень. Відповідно ми уклали договори з трьома учасниками тендерних переговорів на суму близько 4 500 000 гривень з кожним, - поясню ситуацію з укладанням додаткових угод бухгалтер, - а прийшло 5 016 400 гривень – це був перший транш. Тому й довелось одразу укладати додаткові угоди, зменшувати суму та кількість вікон. А процедура переговорних торгів на Prozorro проходить п'ять днів. Люди не можуть чекати. Дуже напружена ситуація в Павлівці. Ми змушені були зменшувати. Коли вже прийшов другий транш, ми знову почали укладати договори. Ми нічого не порушили, ми просто йшли на випередження, у нас нема часу.


Цікавим є той факт, що всі три перші учасники переговорних торгів: "Глорія-В", Олійник Віктор Миколайович та ТОВ "Євровікна", почали вставляти вікна ще до укладання договорів та додаткових угод, тобто на свій страх і ризик, а може були й вагомі аргументи.


- Договірна процедура була розпочата тільки ми отримали дозвіл на отримання з державного бюджету коштів, - каже Надія Пилявець. –Закупівля здійснена за кодом економічної класифікації видатків бюджету. Відповідно до кошторису укладається договір з підрядником про виконання робіт. Але з цих кошторисів виключається вартість вікон та шиферу.


Зрозуміло, що у випадку з Павлікою, потрібно було діяти оперативно. А на проведення тендерних торгів йде багато часу. Тому обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про застосування переговорної процедури закупівлі (стаття 35, п.4 Закону України Про публічні закупівлі). Але ця стаття аж ніяк не відміняє застосування до учасника торгів усіх вимог, частиною яких проігнорували. Та не є лазівкою, через яку протягуються корупційні інтереси. А щодо ціни на вікна, то проаналізувавши їх вартість на ринку Вінниччини, бачимо що вона могла б бути дещо нижчою, в залежності від технічних та якісних характеристик предмету закупівлі. І як можна перевірити вартість та якість виконаних робіт без відповідних актів?

 


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • Кам Бер Кам Бер 20 бер. 11:58
  «Чи варто фінансувати опричників влади?» - зміни до оборонної програми Вінниччини ухвалили після жвавого обговорення
  А 6-го грудня 2014 року у Вінниці Нацгвардія стояла проти народу. Погано працюють, не спасли ...

  Детальніше...

   
 • Людмила Людмила 20 бер. 10:11
  «Жахливі фото хлібозаводу не відповідають дійсності» – директор «Козятинхлібу»
  Адмінприміщення у вигляді прозорого офісу було зроблене ще у 2007 році попереднім керівником Цьомою Іваном ...

  Детальніше...

   
 • BellArt BellArt 19 бер. 15:10
  «Ваш син потрапив у поліцію»: злочинна схема спрацювала на Вінниччині
  Не бабуся телефонувала до поліції, стаття не точна

  Детальніше...

   
 • Вадим Шмагалов Вадим Шмагалов 19 бер. 09:54
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Пане Євгенію, біда в іншому. Закон зворотньої сили не має. Це так. Але змінено Закон, необхідно змінити ...

  Детальніше...

   
 • Yevgenii Yevgenii 19 бер. 01:35
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Не перекручуйте. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» вступив в дію 18.12.2017. А дозвіл на ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Іващенко Володимир Іващенко 19 бер. 00:12
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  низька явка - це 15-20%, а 63%, а в Севастополі - 74% - це дуже висока явка - так навіщо дурити себе ...

  Детальніше...

   
 • Игорь Рогов Игорь Рогов 18 бер. 21:50
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  Явка на вибори в Криму перевищила 63%, виборчі дільниці закрилися, а кримськотатарських всі потопають ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Володимир 18 бер. 19:23
  У Києві партія «Рух нових сил» організувала марш проти Порошенка
  Це вже анархія! Якщо Вам заважає- звертайтесь в суд, самим не маєте права ламати! Вважаю- на час ...

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568