Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Вінтеа фото

У Вінниці хочуть «поламати» монополію на тепло для хворих

01 березня 2017, 09:05

Кошти для комунального підриємства для модернізації котельні не виділять

У Вінниці хочуть «поламати» монополію на тепло для хворих

    Додати коментар

Монопольне становище приватної компанії «Вінтеа», яка опалює вінницьке медмістечко може похитнутись, повідомляє Vlasno.info.

Під час одного із засідань бюджетної комісії обласної ради депутати прийняли рішення не виділяти 8,5 мільйонів гривень на облаштування прозорого офісу у фойє облради, а віддати ці кошти на поповнення статутного капіталу комунального підприємства «Вінницяоблтеплокомуненерго». Це дало б йому можливість придбати котел на альтернативному паливі і також надавати послуги по опаленню закладів медмістечка.

Однак, далеко не всі посадовці та депутати облради, від кого залежить прийняття рішення, віднеслися до нього схвально. Більше того: це питання стало каменем спотикання під час пленарного засідання позачергової сесії облради. Депутати сварились, сперечались, вимагали зняти питання з порядку денного, відмовлялись голосувати за нього, поки голова облдержадміністрації не «дотиснув» депутатів до кінця: грошей підприємство поки що не отримає. Натомість доцільність його відновлення і, відповідно, фінансування розгляне спеціальна комісія, яку створили за ініціативи голови ОДА. За що і проголосували депутати.

Хто така "Вінтеа"

Підприємство, яке наразі називається "Вінтеа", існує близько 20 років, до цього називалося "Інтергалка". Обставини появи цієї компанії та чому вона стала монополістом у медмістечку, Vlasno.info з'ясовував два роки тому у своєму відеорозслідуванні.

Компанія належить двом особам – вінницькому бізнесмену Сергію Кравченку та екс-нардепу з Вінниччини Володимиру Майстришину, який наразі мешкає у Києві.
власники Вінтеа фото
Сергій Кравченко фото
Володимир Майстришин фото

Однак, коріння фірми сягає аж Кіпру – відомої офшорної зони. Саме це два роки тому так насторожило місцевих активістів. Річ у тім, що Володимир Майстришин є засновником ще кількох компаній, одна з яких – "Грін Енерджі Холдинг". Вона зареєстрована у Києві за адресою пров. Музейний,4, офіс 25. За цією ж адресою зареєстрована також компанія "Гасе Енерджі", власником якої на 90% є кіпріотська компанія "BEZERIUS HOLDINGS LIMITED". Зрештою, під час громадських слухань з цього питання два роки тому Майстришин сам зізнався, що "кіпріоти скинулись грошима" для вінницької компанії. 
власники Вінтеа фото
власники Вінтеа фото


Медмістечко – ласий шматок бюджетного пирога

Вінницьке медмістечко – це територія, на якій розмістились 19 закладів соціальної сфери (будинок престарілих, дитячий будинок) та охорони здоров'я (дитяча обласна лікарня, онкодиспансер, вінницька райлікарня, перша міська лікарня, пологовий) та інші.

До загальної мережі теплопостачання Вінниці медмістечко не підключене. І два роки тому, коли почала працювати "Вінтеа", її власники переконували: іншого виходу, окрім як обслуговуватись у них, немає: медмістечко може опалюватись лише від їхньої котельні.

Проблема у тім, що будівля котельні належить дитячій обласній лікарні, а от обладнання у ній – власність "Вінтеа" і було встановлене ще на початку 2000-х років. Тобто ніхто інший своє обладнання там поставити не може, і, відповідно, подавати тепло. Два роки тому "Вінтеа" придбала новий твердопаливний котел, завдяки якому і опалює медмістечко за зниженими тарифами.

Згідно з даними веб-порталу Є-data, лише за два місяці цього року "Вінтеа" отримала 1,965 млн грн. бюджетних коштів за опалення закладів медмістечка. Минулого року за такий же термін компанії перерахували 3,8 млн грн. Протягом минулого року лише від обласної дитячої лікарні фірма отримала 4,1 млн грн.

Однак, за словами нинішнього керівника "Вінницяоблтеплокомуненерго" Валерія Довбанюка, альтернатива "Вінтеа" є, – це котельня поблизу онкодиспансеру. Якщо її модернізувати і поставити котел на альтернативному паливі, вона теж зможе опалювати заклади медмістечка.
Валерій Довбанюк фото
Валерій Довбанбк, фото: i-vin.info


Розподіл сил: хто за кого?


Дати чи ні друге дихання комунальному підприємству тепер залежить від висновків спеціально створеної комісії та депутатів, коли питання знову проходитиме через постійні комісії облради. Далі – знову сесія, під час засідання якої депутати мають підтримати виділення коштів або ні.

Втім, до сесії питання може і не дійти, якщо на постійних комісіях його не підтримають. А це може статися, оскільки депутати розділились на два табори прихильників і противників виділення коштів.

Найбільше протистояння спостерігається між БЮТ та БПП. Перші підтримують виділення коштів на підприємство, другі переконують, що питання треба дослідити. Бютівців підтримують опоблок, свободівці та "Укроп". Позицію порошенківців поділяють "Самопоміч", Аграрна партія та радикали. Власне тому, і тривали суперечки під час пленарного засідання сесії: бютівцям не вистачило голосів, щоб проголосувати за виділення коштів. Однак, і порошенківці довгий час не могли зібрати більшість, щоб прийняти потрібне їм рішення.

Затрати на комунальне підприємство можуть не окупитись

Одним з аргументів, чому питання треба вивчити на комісії, – заклади медмістечка мають різне підпорядкування. Серед них є заклади обласної комунальної власності, міської, вінницького району.

– Може виникнути парадоксальна ситуація, коли міські заклади проведуть тендери на закупівлю тепла і у них виграє один постачальник, а у інших – другий, в обласних закладах – третій. А труби, по яких надходить тепло, – обласної комунальної власності. Треба вивчити питання постачання тепла різними організаціями з технічної сторони, – обґрунтував позицію обласної виконавчої влади перший заступник голови ОДА Андрій Гижко.

З іншої сторони, на думку очільника фракції БПП в облраді Олександра Крученюка, час окупності підприємства буде занадто великим. Тому до виділення восьми мільйонів гривень треба поставитись відповідально.

– Навіть якщо усі заклади медмістечка заключать договори на теплопостачання з нашим комунальним підприємством, його окупність складе 28 років. А якщо тільки наші, обласні шість підприємств, то це буде далеко за п'ятдесят років, – сказав Крученюк.Ще одна причина, чому кошти не варто виділяти зараз – немає проектно-кошторисної документації на обладнання.

Котельні дві – труби одні

Все ж таки, дана проблема наразі зводиться до того, що "господарем" у медмістечку може бути лише одна організація з теплопостачання, адже теплокомунікації, через які здійснюється подача тепла, – одні і належать вони "Вінницяоблтеплокомуненерго". Тобто це – власність громади Вінниччини.

Наразі "Вінтеа" користується тепломережами, однак не сплачує за це кошти, хоча "Вінницяобтеплокомуненерго" їх обслуговує. Під час засідання комісії з питань фінансів, бюджету та обласних програм депутати розповідали, що керівництво фірми відкрито відмовляється сплачувати кошти за використання труб.

– Вони (власники "Вінтеа" – Vl.) відкрито говорять, що їм дешевше судитися з нами, ніж платити оренду і ми нічого з цим не можемо зробити, – розповів очільник бюджетної комісії бютівець Геннадій Мазур.

За його словами, підприємство заборгувало бюджету області чималу суму. В місяць сума оренди тепломереж становить 250 тисяч грн. І це питання депутат обіцяв підняти під час одного з наступних засідань комісії. А загалом ідея з робочою групою, на думку депутата, – не що інше, як затягування процесу.


 

Два роки тому медмістечко "віддали" "Вінтеа"

Керівник комунального підприємства Валерій Довбанюк каже, що проектно-кошторисної документації на обладнання якраз і не треба.

– Кошти призначалися на поповнення статутного капіталу фонду. Для цього проектно-кошторисної документації не потрібно. Кошти виділяються для придбання устаткування. Загальна кошторисна вартість проекту – 17,2 мільйони. А просимо ми на устаткування лише 8,2 млн. Інші кошти підприємство від себе, – пояснив посадовець.

На запитання, чому наразі відбуваються такі процеси і блокується питання, керівник відповів, що не може цього коментувати.

– Якщо я щось скажу, то завтра вже не буду тут працювати. Але це нормально, коли комунальне підприємство має свою котельню, яка під'єднана до своїх же мереж. Я буду все вирішувати, щоб так і було, – каже Довбанюк.

Що ж до того, чому "Вінтеа" стало монополістом, посадовець пояснив, що два роки тому було "так треба", аби усі думали, що альтернативи цій компанії немає.

– Тоді навіть колишній керівник "Вінницятеплокомуненерго" захищав цю компанію. Я вам скажу, чому: це було його приватне підприємство, яке він продав "Вінтеа". 

(Два роки тому колишній керіник "Вінницяоблтеплокомуненерго" Володимир Мосійчук направив листа до дитячої обласної лікарні про те, що не може більше надавати послуги з теплопостачання і радить звернутися до компанії "Вінтеа"– Vl.).

Приватна фірма може знизити тарифи

Один із власників "Вінтеа" Володимир Майстришин у свою чергу зауважує, що комунальне підприємство конкуренції з ним не витримає.

– У мене котел майже окупився і я можу тариф знизити і я його знижу, якщо треба буде, – запевняє Майстришин. – А теплокомуненерго не зможе дати меншої ціни. І тоді у мене будуть підстави звернутися до суду, оскільки порушуватимуться права споживачів. Я - за конкуренцію, але – чесну конкуренцію, – каже Майстришин.

Щодо відмови від сплати за користування тепломережею, Майстришин запевняє – такого не було.

– Якби я хоч раз таке сказав, на мене вже наділи б наручники. Мова ж іде про співпрацю з бюджетними закладами. Коли до мене звернулось комунальне підприємство з пропозицією взяти в оренду теплові мережі і прислали розрахунки, вийшло, що в рік я маю сплачувати два з половиною мільйони гривень. Всі ми розуміємо, що ця сума буде закладена у кінцевий тариф, тобто ляже на плечі споживачів. І я відмовився від такої пропозиції. Мало б бути інакше. Теплокомуненерго має звернутися до НКРЕ за тарифом на транспортування теплової енергії. Я думаю, він не перевищував би 30 гривень за метр. І на таку пропозицію я з радістю погоджуся і буду сплачувати цей тариф. Але найголовніше: чому ніхто не говорить про те, скільки моє підприємство заплатило податків? А я вам скажу - 1,9 мільйона за минулий рік до міського, обласного та державного бюджетів, – сказав Майстришин.

Отож, яким чином вирішиться питання з модернізацією комунального підприємства, вирішиться за місяць після роботи новоствореної комісії. Vlasno.info прослідкує за розвитком подій.

Відео Тамари Тисячної, фото з архіву Vlasno.info


    01 бер. 2017 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • микола микола 20 бер. 19:05
  На Вінниччині є ЖЕК, завдяки якому люди не хочуть створювати ОСББ
  "РАЦІОНАЛІЗАТОРА". ЩО ПРИДУМАВ "ОСББ" ПОТРІБНО СУДИТИ. ВІН ПРОПОНУЄ ЗАЙМАТИСЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИМ ...

  Детальніше...

   
 • микола микола 20 бер. 19:01
  На Вінниччині є ЖЕК, завдяки якому люди не хочуть створювати ОСББ
  ОСББ - СПОСІБ "ВМИТИ РУКИ" І НЕ ЗАЙМАТИСЬ НЕПРИЄМНОЮ СПРАВОЮ. КРАЩИЙ СПОСІБ- "СПАСЕНИЕ УТОПАЮЩЕГО ...

  Детальніше...

   
 • Кам Бер Кам Бер 20 бер. 11:58
  «Чи варто фінансувати опричників влади?» - зміни до оборонної програми Вінниччини ухвалили після жвавого обговорення
  А 6-го грудня 2014 року у Вінниці Нацгвардія стояла проти народу. Погано працюють, не спасли ...

  Детальніше...

   
 • Людмила Людмила 20 бер. 10:11
  «Жахливі фото хлібозаводу не відповідають дійсності» – директор «Козятинхлібу»
  Адмінприміщення у вигляді прозорого офісу було зроблене ще у 2007 році попереднім керівником Цьомою Іваном ...

  Детальніше...

   
 • BellArt BellArt 19 бер. 15:10
  «Ваш син потрапив у поліцію»: злочинна схема спрацювала на Вінниччині
  Не бабуся телефонувала до поліції, стаття не точна

  Детальніше...

   
 • Вадим Шмагалов Вадим Шмагалов 19 бер. 09:54
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Пане Євгенію, біда в іншому. Закон зворотньої сили не має. Це так. Але змінено Закон, необхідно змінити ...

  Детальніше...

   
 • Yevgenii Yevgenii 19 бер. 01:35
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Не перекручуйте. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» вступив в дію 18.12.2017. А дозвіл на ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Іващенко Володимир Іващенко 19 бер. 00:12
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  низька явка - це 15-20%, а 63%, а в Севастополі - 74% - це дуже висока явка - так навіщо дурити себе ...

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

Цілодобові телефони у Вінниці

Поліція: 102, 59-33-22,
               53-33-23, 59-42-00

УСБУ: 53-13-09

Обл.прокуратура: 67-15-67

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568