Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

«Важко говорити з людьми, для яких Україна — це кусень сала», — вінницький письменник


Автор відомих романів про історію Вінниччини та України Олександр Дмитрук пояснив студентам вінницької політехніки, чому історія є найскладнішою з усіх наук. На зустрічі зі студентами-технарями побував і кореспондент Vlasno.info.

— Коли я спілкуюся з молоддю, то питаю, який, на їх думку, найважчий предмет? Хтось каже алгебра, інші — фізика, деякі називають органічну хімію. Але найважчим предметом, який ви коли-небудь могли б вчити в школі — це історія, — констатує Дмитрук. — Бо нашу історію ніхто не знає і знати не хоче! Ніхто ж не посягає на думку Піфагора стосовно його теореми, бо вона доведена, виправити її неможливо.

За словами письменника, під час його життя підручники з історії виправляли мінімум чотири рази, а наразі готується п'ятий:

— Коли за підручниками намагаєшся порівняти різні епохи, то в голові відбувається просто вибух, оскільки неможливо розібратися, де і в якому місці були виправлення.
Олександр Дмитрук фото

Цікаво, що сам Дмитрук написав на історичну тематику такі романи як "Тризна", "Іван Богун — полковник", "Честь і плаха", "Свій — чужий". В останній його книзі "Позивний "Богомол", висвітлюються не попередні історичні епохи, а другий Майдан та російська окупація й АТО.

Чималу частину власної творчості він присвятив саме доведенню крізь художні твори історичної правди, зокрема й про тих українських героїв, які були пов'язані із Вінниччиною:

— Ми маємо чітко розуміти, що замість нас ніхто не зможе пояснити нам те, що діялося на нашій території впродовж століть. Наприклад, в радянській школі моя вчителька мені розповідала про козаччину, що Іван Богун, селянський син, коли прийшов час воювати проти поляків, кинув рало і взяв шаблю. Ця історія не має жодного відношення до реальності.
Олександр Дмитрук фото

Дмитрук показує студентам, які зібралися в науковій бібліотеці політехніки копію документу столітньої давнини, в якому йдеться про продаж земельної ділянки на Старому Місті:

— Це оголошення про продаж "Богуновського байраку". Тобто цей топонім, як і "Богуновська левада", яка колись розташовувалася на території сучасної Вінниці, свідчить не лише про великі володіння Богуна. Це доказ його закоріненості у нашу землю.

Також студентам було цікаво поспілкуватися з автором про питання декомунізації, оскільки він входив до обласної комісії з перейменування вулиць та населених пунктів.

— Нам вдалося у назвах відстояти наших подільських повстанських отаманів: Яковів Шепеля та Гальчевського, а також багатьох інших. Проте ми стикнулися з вражаючим невіглаством чиновників. Наприклад, я запропонував назвати одну з вулиць на честь нашого земляка Євгена Гуцала. Після чого до мене підійшов один високий чин і тихо так спитав: «А хто цей Гуцало взагалі такий?». Тобто, я вкотре усвідомив, що дуже важко говорити з людьми, для яких Україна — це кусень сала, — констатував автор.
Олександр Дмитрук фото

Наприкінці зустрічі Дмитрук подякував студентам-технарям та викладачам, які зібралися аби його послухати і згадав жарт з власної молодості:

— Коли я був студентом, то до нас іноді привозили письменників, однак, третина публіки засинала вже на п'ятій хвилині після зустрічі. Тому мені тішить, що все пройшло інакше.

Нагадаємо, що Олександр Дмитрук представляє у Вінницькій області Асоціацію українських письменників та є постійним дописувачем Vlasno.info.

Фото Богдана Новака

Розкажи друзям:

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568