Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Вінницька міська рада судиться сама з собою за 29 соток землі у центрі міста

Майже два роки ділянка стоїть пусткою

Ласий шматок землі в центрі Вінниці біля "Книжки" не міг довго залишатися непоміченим. Щоб відсудити його у територіальної громади Вінницької області, Вінницька міська рада подала позов... на саму себе, повідомляє Vlasno.info.

На місці колишньої автостоянки обласної ради площею 29 соток, вже незабаром зможуть збудувати будь-яку комерційну нерухомість — саме таке призначення в ділянки №0510100000:02:052:0072 за адресою Хмельницьке шосе, 7. Але гроші за це отримає не обласний бюджет, а місто Вінниця.
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото

В єдиному реєстрі судових рішень кореспондент Vlasno.info знайшов постанову Вінницького міського суду від 16 листопада 2016 року. Вінницька міська рада позивалася сама до себе, а конкретніше — до Департаменту адміністративних послуг ВМР, з вимогою визнати протиправними та скасувати рішення державного реєстратора від 10 квітня 2014 року. Тоді Державний реєстратор надав Управлінню спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області право власності та право постійного користування цією ділянкою.
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото

 

Землі, що належать територіальній громаді Вінницької області, але входять у межі міста, завжди приваблювали місцевих (і немісцевих) забудовників. Однак, з набуттям Україною незалежності, землі було розмежовано, і те, що належало колишньому обкому, автоматично перейшло у власність громади Вінницької області. Землю під будівництво "Книжки" площею 4, 25 га обком отримав ще у 1975 році. Тоді ж на місці нинішньої стоянки знесли триповерхівку, розселивши з неї 24 сімей у нові житла, згідно з рішенням виконкому Вінницької міської ради депутатів трудящих №101 від 6.02.1975 р. А облвиконком компенсував вартість фруктових дерев і склав акти на знесення будинків.
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото

 

З 2013 року до земель комунальної власності відповідних громад належать земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій. Тож усі ділянки, які знаходились у постійному користуванні УСКВ було зареєстровано як власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області. В даний перелік увійшла й уже згадана нами ділянка площею 0, 29 га. А крім неї ще ряд будівель та земель, серед яких і Соборна 72, Театральна, 14, Театральна, 15, Хмельницьке шосе, 7, а також території ряду обласних лікарень та інших комунальних закладів.
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото
стоянка біля "Книжки" у Вінниці фото

 

З тих пір Вінницька міська рада намагається землі «відбити» назад. Як свідчить історія судових позовів, справа оскаржених землеволодінь по Хмельницькому шосе, 7 уже встигла побували і у Вищому адміністративному суді, і в апеляційному. Обидва суди позов міськради задовольнили у 2015 році. Однак, 3 березня 2016 року ухвалою Вищого адміністративного суду України ці рішення було скасовано, а справу направили до суду першої інстанції на повторний розгляд.

18 травня цього ж року Вінницький окружний адмінсуд ухвалив зміну відповідача. Ним замість реорганізованого Вінницького міського управління юстиції став підпорядкований міській раді Департамент адміністративних послуг.

На суд 16 листопада відповідач не з'явився. Департамент аргументував, що у нього відсутні пояснення по суті заявлених вимог та просив розглянути справу без його участі, покладаючись на думку суду.

Вінницьку обласну раду ж до справи залучили лише у якості третьої сторони без самостійних вимог. Тобто, представники територіальної громади Вінницької області навіть не мали змоги відстояти свої інтереси, а формальний відповідач (міська рада) справою навіть не зацікавився.

Суд виніс рішення позов задовольнити, визнав протиправними дії державного реєстратора Анастасії Шуляк про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, скасувавши її рішення.

При цьому, аргументи суд привів такі, що мали б зіграти радше на користь територіальної громади області, втім, висновки дивують.

Аргумент перший:

"07 липня 2006 року, на підставі рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 28 грудня 2001 року № 2293 «Про оформлення права користування землею Управлінню спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області» (т. 1 а.с. 29), Управлінню спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області видано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою площею 0,2968 га по вул. Хмельницьке шосе, 7 для комерційних потреб (серії ЯЯ № 015776), кадастровий номер: 0510100000:02:052:0072 (т. 1 а.с. 9).

Таким чином, "вказана земельна ділянка, виключно, перебуває у постійному володінні та користуванні Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області. Право щодо розпорядження даною земельною ділянкою в Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області відсутнє".

Аргумент другий:

"...01 січня 2013 набрав чинності
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06 вересня 2012 № 5245-VI.
Пунктом 3 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 5245-VI визначено, що розмежування земель державної та комунальної власності з дня набрання чинності цим Законом, відбувається таким чином:
3. землями комунальної власності відповідних територіальних громад вважаються:
а) земельні ділянки:
на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності відповідної територіальної громади;
які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій."
------
Тобто, маючи ділянку в користуванні, обласна територіальна громада мала би вважатися власником цієї землі після розмежування. Однак, суд, зрештою, доходить висновку:

"...враховуючи встановлену судом обставину про те, що з 01 січня 2013 року розташована в межах міста Вінниці земельна ділянка, площею 0,2968 га по вул. Хмельницьке шосе, 7, яка знаходиться в постійному користуванні Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, є такою, що залишена у комунальній власності територіальної громади міста Вінниці, державний реєстратор безпідставно зареєстрував право власності на земельну ділянку загальною площею 0,2968 га по вул. Хмельницьке шосе, 7 у м. Вінниця за територіальними громадами сіл, селищ, міст Вінницької області..."

Це рішення вирішили оскаржити представники Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області. У вказані в рішенні терміни вони подали апеляційну скаргу, як сторона, інтереси і права якої постраждали внаслідок прийняття цього рішення.

Розгляд апеляції відбудеться найближчими днями.

Земельну ділянку, в будь-якому разі використають за комерційним призначенням. За нашою інформацією, вже є прохання депутата облради Леоніда Галушка до УСКВ, здати йому цю ділянку в оренду. Однак, поки тривають суди, зробити це неможливо. Якщо ж ділянку отримає в розпорядження місто, то не виключено, що зміниться і процедура укладення договорів, і переглянуться орендні ставки.

Тож поки що стара автостоянка стоїть пусткою, на ній не паркують автомобілі та не чистять сніг.

В бюджет міста Вінниці обласна рада регулярно сплачувала податок. Станом на листопад 2016 року він складав 9812,2 грн, а загалом за 2016 рік податку сплачено 117 758 гривень.

Ми будемо стежити за ситуацією та повідомимо читачів Vlasno.info про перебіг цієї справи.

Нагадаємо, частину приміщень обласної комунальної власності здають за пільговими тарифами.

Фото Ірини Басенко


    04 січ. 2017 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568