Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Жителі вінницького будинку оплачують «не свої» кіловати електроенергії

Близько 200 тисяч гривень за чотири роки переплатили мешканці будинку №14 по провулку Цегельному за електроенергію, повідомляє Vlasno.info. Такі підрахунки жителі зробили на основі платіжок, які їм приходять, і практично в кожного є заборгованість. Обслуговуюче підприємство ТОВ «ЖЕО» почало нараховувати мешканцям вартість електроенергії по загальнобудинковому лічильнику, не дивлячись на те, що до того вони платили по індивідуальних лічильниках.

Провулок Цегельний-1
- За тринадцятий і чотирнадцятий роки я платила по платіжках, а потім перестала. Два минулих роки плачу по своєму лічильнику, а не по тих даних, які приходять у платіжках, - розповідає мешканка будинку Тамара Швидка. – То за цих два роки в мене борг близько тисячі гривень. В нашому будинку 55 квартир. Якщо тільки цю суму помножити на кількість квартир, то вийде до сотні тисяч гривень. А такі платіжки ми отримуємо уже три роки.

Будинок передали ТОВ «ЖЕО» без відома мешканців
Збільшені рахунки за електроенергію мешканці будинку почали отримувати з грудня 2013 року – тоді будинок передали для обслуговування ТОВ «ЖЕО». Як запевняють мешканці, без їхнього відома. До того будинок по черзі обслуговувався у кількох інших ЖЕКів.

- Зробили у грудні 2013 року збори у дворі і нас поставили перед фактом: ви тепер на обслуговуванні у ЖЕО і мусите платити по загальнобудинковому лічильнику. На яких підставах? – обурюються мешканці.

Провулок Цегельний-2
Крім того, мешканці підозрюють, що платять за електроенергію не лише за себе.

- До нашого будинку багато хто підключений, а платимо ми. Прохідна металокерамічного заводу - це я точно знаю, - розповідає мешканка будинку Ліна. - Нехай приїдуть з РЕСу і перевірять. Звичайно, їм простіше, що платиться по загальному лічильнику. Адже якщо є заборгованість, вони прийшли, загальний лічильник вирубили і все.

Три роки комунального кола
Мешканці розповідають, що ходять по замкнутому комунальному колу уже три роки, але результату добитися не можуть. Індивідуальні лічильники у квартирах їм встановлювали у 2002 році спеціалісти ЖЕКу №27, який називався «Нейва». З того часу і до 2013 року вони і сплачували за електроенергію за показниками власних лічильників. Коли ж перейшли на обслуговування до ТОВ «ЖЕО», підприємство стало нараховувати оплату по загальнобудинковому лічильнику. Вся вартість електроенергії тепер ділиться на кількість зареєстрованих мешканців квартири. В результаті суми у платіжках збільшились.

Мешканці звернулися до Вінницяобленерго, щоб перейти на прямі розрахунки з підприємством, але і це виявилось неможливим. Мешканцям заявили, що їхні лічильники встановлені незаконно і тому їх не можуть взяти на облік та обслуговування. Для того, щоб перейти на прямі розрахунки, потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію за власний рахунок та наново встановити лічильники.

- Виготовити документацію коштує п'ять тисяч гривень. У нас немає таких грошей. І чого ж ми маємо другий раз платити за встановлення лічильників, якщо вони у нас вже є? – обурюється Галина Солодюк. – Договори на воду і світло заключалися майже одночасно. То за воду ми до цих пір платимо по лічильниках і проблем немає. А зі світлом кінців не можемо звести. З часів 27 ЖЕКу рахунки не помінялись, ми на них так і платимо. Ми зверталися скрізь, куди тільки можна: до Гройсмана, коли він ще мером був, до Реви, коли він був заступником мера, до Моргунова, у ЖЕО, у Вінницяобленерго. Але скрізь тільки руками розводять.

ЖЕО не хоче платити за мешканців
Виконуюча обов'язки директора ТОВ «ЖЕО» Ірина Романюк зазначила, що із ситуацією по провулку Цегельному знайома і запевнила, що підтримує мешканців у їхньому бажанні укласти договори з міськими електромережами, однак приймати розрахунки по індивідуальних лічильниках її організація не може.

- До нас цей будинок перейшов після ЖЕКу №14. Він набув статусу житлового будинку у 2008 році. До цього часу це був гуртожиток. Коли мешканці приватизували кімнати і ставали будинком для малосімейних, вони мали перейти на прямі розрахунки з електромережами, але не зробили цього. Оскільки договорів про прямі розрахунки не було, міські електромережі «Нейві» виставляли рахунок по загальнобудинковому лічильнику. З неї і питали за кошти, а не з мешканців. Так само зараз відбувається з нами: електромережі виставляють нам, як обслуговуючій організації, рахунок по загальнобудинковому лічильнику. Ми ці ж кошти розбиваємо на мешканців. Прилади обліку, які зараз стоять, ми не можемо брати до уваги. Ніхто не знає, в якому стані поставили ці лічильники. Їх приймала на баланс організація, яка на той час не мала жодних підстав їх встановлювати і здійснювати по них нарахування, - пояснила Ірина Йосипівна.

За словами директорки, ціни у платіжках зростають, бо зростає вартість електроенергії.

- Для мешканців цього будинку ми проводили збори і пояснювали, що їм потрібно зробити, щоб перейти на прямі розрахунки. Мешканці будинку знають, що їм потрібно укласти договір з міськими електричними мережами. Ми тільки за те, щоб вони перейшли на прямі розрахунки з МЕМ і щоб організація сама розбиралася зі своїми боржниками, - каже керівник.

«Віницяобленерго» не хоче чужих лічильників
Для того, щоб перейти на прямі розрахунки з міськими електромережами ПАТ «Вінницяобленерго» має прийняти на баланс і обслуговування лічильники, які стоять у мешканців будинку. Але на підприємстві теж відмовляються від цього. Мовляв, не вони встановлювали, то і відповідальність на себе не хочуть брати.

Як відповіли на підприємстві на офіційний запит Vlasno.info, «Лічильники, які знаходяться у житлових приміщеннях будинку по пров. Цегельному, 14 м. Вінниці встановлені мешканцями самостійно без виготовлення передбачених чинним законодавством проектно-технічних рішень. В зв'язку з цим, вищезазначені лічильники не можуть бути прийняті електропостачальною організацією, як розрахункові».

«Вінницяобленерго» зазначає також, що послуги з встановлення лічильника побутовим споживачам вони надають за їх рахунок. Проектно-кошторисна документація також виготовляється за рахунок мешканців.

Пломби є, але лічильники незаконні
Подібні відповіді за три роки отримували і самі мешканці. Однак вони все одно не розуміють, чому їхні лічильники незаконні.

- Ми їх встановлювали не самі. Встановлювала фірма «Нейва», ми платили за це кошти. Маємо акти про встановлення. Чому п'ятнадцять років показники по цих лічильниках визнавалися, а тепер – ні? – обурюється Галина Солодюк.

Мешканці показують свої лічильники у квартирах та пломби, які на них стоять. Запевняють, що при встановленні цих лічильників разом з представником ЖЕКу був і представник з міських електромереж.

Провулок Цегельний-3
У акті, виданому фірмою «Нейва» зазначається, що лічильники встановлено «згідно технічних вимог, погоджених у «ВМЕМ». Кореспондентка Vlasno.info направила повторний запит до «Вінницяобленерго» з проханням про інтерв'ю з уповноваженою особою, яка могла б роз'яснити процедуру встановлення лічильників та прокоментувати ситуацію з будинком по провулку Цегельному,14. Однак, майже за місяць, відколи було направлено запит, часу у керівництва «Вінницяобленерго» на спілкування з журналістами не знайшлося.

Провулок Цегельний-7

Куди поділась «Нейва»
Фірма «Нейва» вже давно змінила профіль роботи та не займається наданням житлово-комунальних послуг. За телефонами, які можна знайти в інтернеті, ніхто не відповідає. З 2002 року, згідно даних ресурсу Youcontrol у фірми змінилося чотири керівники.

Провулок Цегельний-4

Сама ж фірма двічі змінювала адресу – спочатку переїхала до Білої Церкви, а потім повернулася назад до Вінниці. Зараз основний вид діяльності фірми – оптова торгівля фруктами та овочами.

У міські раді кажуть, що порушень у діяльності «Вінницяобленерго» немає
Як пояснили у Департаменті енергетики, транспорту та зв'язку міськради, така ситуація з мешканцями будинку склалась, оскільки наразі внутрішньобудинкові електричні мережі не приведені у відповідність до вимог діючих нормативно-правових актів та нормативно-технічних вимог.

«Укладення прямих договорів про користування електричною енергією між енергопостачальною компанією та мешканцями житлового будинку можливе лише за умови приведення поквартирного обліку та внутрішньобудинкових електричних мереж у відповідність до вимог чинних нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів, а саме, документального оформлення права власності або користування за мешканцями будинку, реконструкції електричних мереж та схеми розрахункового обліку електричної енергії з метою забезпечення окремого обліку за кожним з об'єктів права власності (об'єктом споживача) та загальнобудинкових потреб (на технічні цілі).

Враховуючи вищезазначене вимоги ПАТ «Вінницяобленерго» щодо приведення внутрішньобудинкових електричних мереж та вузлів обліку електричної енергії до вимог нормативних документів не суперечать чинному законодавству».


В інших гуртожитках така ж ситуація
На обслуговуванні у ТОВ «ЖЕО», окрім будинку по провулку Цегельному, перебувають ще чотири будинки, в яких розрахунки за електроенергію теж здійснюються по загальнобудинкових лічильниках. Це будинки по вулицях Шевченка,4, Стрілецькій, 31, Лялі Ратушної 130 та 132.

Провулок Цегельний-5
Провулок Цегельний-6-1
Гуртожитки по вулиці Лялі Ратушної

Як розповіли мешканці гуртожитків по вулиці Лялі Ратушної, у них теж стоять лічильники у квартирах, які також свого часу встановлювались ЖЕКом. За їх показниками вони сплачували кілька років. Однак потім ЖЕК знову перевів їх на розрахунки за показниками загальнобудинкового лічильника. Але людям це також не до вподоби, оскільки в підвалі одного з гуртожитків знаходиться дискотека і вони підозрюють, що сплачують за електроенергію і за неї.

Де шукати правди
Вінницький юрист Олексій Мусіровський радить мешканцям звертатися до суду.

- Якщо мешканці зверталися із письмовою заявою до «Вінницяоблнерго» про підключення їх до електромереж і отримали відмову, то таку протиправну діяльність монополіста вони можуть оскаржити у суді, - каже юрист.

Vlasno.info продовжить дослідження теми розрахунків за електроенергію у гуртожитках та те, чому встановлені колись лічильники зараз стали незаконними і люди змушені сплачувати за електроенергію більше, ніж фактично її спожили.

Фото Тамари Тисячної


    16 січ. 2017 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568