Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Справжнього Велеса можна побачити на трасі Бориспіль-Запоріжжя

На Черкащині, поблизу Золотоноші, оживили трипільську культуру в готельно-ресторанному комплексі «Велес». Відчути дух наших предків, надихнутись архаїчним інтер'єром та скуштувати смачних блюд поталанило журналістам vlasno.info

«Наїстися», «Напитися», «Відпочити» та «Дивитися» - основні «рубрики», що пропонує меню цього комплексу. Але в цій статті хочемо більше звернути увагу на саму ідею та дизайнерське рішення ресторану та готелю. Сам заклад розташований на трасі «Бориспіль-Запоріжжя». Перше, що бачать проїжджі – це два казкових будиночки під солом'яним дахом. Одразу стає зрозумілим, що ми потрапили в доволі незвичайне місце.

veles-zolotonosha-restoran-1


Перед входом виблискує рукотворне озерце, в якому плавають цілими зграями червоні коропи. Шумить рукотворний міні-водоспад і одразу дорожня втома кудись вивітрюється.
veles-zolotonosha-restoran-2
Перш ніж зайти в ресторан, зупиняємось роздивитись вхідні двері – це справжній витвір ковальського мистецтва!
veles-zolotonosha-restoran-3
Заходимо і стоїмо як вкопані! Перед нами, у круглому залі у самому центрі, вирізьблений з дерева п'ятиметровий Велес! Оздоблений древніми знаками та символами. По самому ідолу, ніби, підіймаються різні тварини. На грудях Велеса – ріг-сопілка, підсвічений приємним червоним вогником.
veles-zolotonosha-restoran-4
Поволі підіймаємо голову і бачимо незвичний інтер'єр стелі. Велес, ніби розмітав своє волосся по чотирьох сторонах світу. Цей символізм нагадує старовинний знак сонця «свастику». Рогожки, мотуззя та камінчики з отворами, з яких майстри довершили образ Велеса.

Зі стелі звисають керамічні світильники, прикрашені доісторичними знаками. Чотири вікна високо під дахом дивляться на нас «очима Велеса», виконаними витонченою вітражною технікою.
veles-zolotonosha-restoran-5
Опускаємось на нижчий ярус і мимоволі починаємо крутиться навколо себе, розглядаючи сюжетні композиції з життя трипільців, виготовлених з металу. Варто відзначити, що рівень майстерності виконання композиції просто вражає. Поки роздивляємось цей ярус, нас буквально «втягує» в доісторичний час. Починаємо розшифровувати окремі сюжети – ось тут збирають урожай, тут випасають худобу, тут женуть отару, і, навіть, кохаються! Важка дерев'яна балка, різьблена трипільськими знаками, довершує образ сюжетної композиції.
veles-zolotonosha-restoran-6
На особливу увагу заслуговує барна стійка. Навколо неї стилізований древній календар зі старослов'янськими назвами місяців. Видно, що майстри гарно потрудились, виліплюючи фактури та прикраси основного залу.
veles-zolotonosha-restoran-7
Викликають захват меблі з якісного дерева. Всі вони теж ручної роботи, але вражає інше! Кожний стіл розмальований складними символічними малюнками. Кожний стіл має свій особливий малюнок. Зображення дуже схожі на старовинні малюнки, які трипільці наносили природніми фарбами на посуд, стіни та предмети побуту.
veles-zolotonosha-restoran-8
Коли бачиш дитячий стільчик для малюків, розфарбований кониками, мимоволі сплескуєш долонями. Бо, навіть, це продумали у цьому ресторані.
veles-zolotonosha-restoran-9
Шафа з винами, шафа для рушничків та посуду, вішалка теж прикрашені старовинними візерунками. В головному залі ресторану немає випадкових речей – все стилізовано з високим професіоналізмом! Хіба холодильники за баром видають про те о ми в XXI столітті.
veles-zolotonosha-restoran-10
Крім основного залу, варто завітати й до інших маленьких залів. В одному з них бачимо «Велеса» з рогами бика. Так прикрасили камін, поряд композицію доповнюють трипільські горщики.
veles-zolotonosha-restoran-11
А на стіні три фігурки «трипільських баб». Навіть, сільнички на столі – зав'ючені воли. На вікнах фіранки з ніжної тканини. Вірогідно, їх вишивали за старовинними технологіями, нам більше відомим як «рішельє» .
veles-zolotonosha-restoran-12

Стеля прикрашена «рогожками». Доповнює весь образ стилізована підсвітка у вигляді возу. До балки на стелі підвішені дзвони, схожі на ті, які вдягали колись на корів.
veles-zolotonosha-restoran-13

veles-zolotonosha-restoran-13-1

Переміщаємось в зал, який присвячений тематиці природи та життя первісних людей. Перше, що привертає увагу – це виліплені картини прямо на стіні з сюжетами життя птахів та пейзажів тодішньої природи.
veles-zolotonosha-restoran-14

veles-zolotonosha-restoran-15

Камін, оздоблений округлим камінням доповнює атмосферу цього залу: овальний стіл та важкі дерев'яні стилізовані стільці. А люстра нагадує стручок гороху, розділеного навпіл.
veles-zolotonosha-restoran-16
Третій зал вражає картиною випаленою на дереві. Сюжет картини – мисливці на відпочинку.
veles-zolotonosha-restoran-17
Поверху балки – візерунки в трипільському стилі з сюжетами на тему мисливства. А саму балку прикрашають роги тварин. На стінах висять шкури «здобичі». Тут теж є камін, оздоблений металічним мереживом. Вражає величезний стіл, зроблений зі зрізу могутнього дуба. Громіздкі стільці теж виготовлені в старовинному стилі – необтесані краї додають автентичності та величності цій залі.
veles-zolotonosha-restoran-18
Люстра виконана в стилі листка дуба з дерева та тканини.
veles-zolotonosha-restoran-19
Але це ще далеко не всі враження від інтер'єру цього закладу. Помалу виходимо на двір по вузькому коридорчику. Навіть тут вчепили драбину, як то було в давні часи.
veles-zolotonosha-restoran-20
На вулиці нас чекають дві бесідки. Одна схожа на великий дерев'яний шалаш. Тут явно полюбляють святкувати цілими великими компаніями. Цікаво, що кожна балка цієї бесідки різьблена своїм оригінальним малюнком і розфарбована фарбами, схожими на природні.
veles-zolotonosha-restoran-21
Та більше захоплення в нас викликала бесідка, яка нагадує хату-мазанку. До стовбурів дерев, які виконують роль балок, тут буквально приліпили стіни. В бесідці кілька окремих кімнат. На стінах оригінальні фрески з сюжетами кам'яного віку. Ні одна фреска не повторюється!
veles-zolotonosha-restoran-22
Затишок цієї бесідки доповнюють унікальна занавіска з мотузок. Щось на кшталт макраме.
veles-zolotonosha-restoran-23
Посидіти на вулиці також можна під дахом самого ресторану, споглядаючи на озерце та любуючись червоними рибками через напівкруглі вікна трипільського ресторану.
veles-zolotonosha-restoran-24
Поряд з рестораном – готель, виконаний в тому ж стилі. По-справжньому казкове приміщення з округлими дахами та декороване балками.
veles-zolotonosha-restoran-25
Двері просто вражають! Дерев'яні з вставками кольорових вітражів, примушують зупинитись постояльців і милуватись їх майстерністю виконання. Навколо дверей монументальні одвірки, які виліплені вручну і нагадують вхід у печеру. Стіни готелю прикрашені старовинними містичними знаками.
veles-zolotonosha-restoran-26
Коли заходиш на ресепшн, одразу ж помічаєш, що всі балки на стелі теж різьблені знаками природніх стихій.
veles-zolotonosha-restoran-27
Над сходами на другий поверх висить панно неймовірної краси. Зображення людини виконано в стилі геометричних форм з тканини.
veles-zolotonosha-restoran-28
Ми побували всього в одному номері готелю. Він нагадував будиночок первісних людей. Коли дивишся на стелю, здається, що ти ніби в будиночку – шалаші, що примостився під кам'яною стіною скелі. Між дерев'яними балками проглядаються листя доісторичних дерев. На стіні – фреска із зображенням козака, який перевертається у вовка. Сюжет з легенди про козаків-характерників.
Величезне дерев'яне ліжко накрите домотканим покривалом, на бильцях якого місця під свічки. Всі деталі вирізьблені традиційно древніми знаками.
veles-zolotonosha-restoran-29
Вікно – напівкругле, оздоблене дерев'яним наличником, дверний прохід оббитий добротними обробленими дошками. Ансамбль дерев'яних прикрас кімнати завершують маленький столик та незвичної форми стільчик.
veles-zolotonosha-restoran-30

veles-zolotonosha-restoran-31

В інших номерах нам побувати не вдалось, бо там проживали постояльці. Проте ми вияснили, що номерів тут всього чотири. Один номер навіть має джакузі. В готелі є ще й сауна. Персонал розказав нам, що в готелі незабаром з'являться нові номери. Запрошували приїжджати частіше.
Нажаль, ми не змогли поспілкуватись з відповідальною особою, яка б нам розповіла про те, звідки з'явилась ідея побудови саме в такому стилі готельно-ресторанного комплекс та хто був дизайнером цієї краси. Ми б із задоволенням познайомились з майстрами, які з дерева, каменю, текстилю та металу виконали такий професійний дизайн. Адже, кожна річ тут зроблена майстерно та дуже професійно, що дозволяє назвати цей комплекс справжнім сучасним музеєм реконструкції трипільської культури.

Ще більше фото з «Велеса» можна подивитись на сторінці vlasno.info у Фейсбук. Ми сподіваємось, що в майбутньому зможемо познайомитись з тими людьми, які своїми ідеями, талантом та величезними фінансами відтворили старовинну культуру для сучасників.
Нагадаємо, що «На Вінниччині зберігся єдиний в світі дохристиянський слов'янський храм Перуна» 

фото авторки


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568