Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

kladovyche

Депутатку Вінницької міськради хочуть притягнути до відповідальності за знищення священного єврейського кладовища

Під загрозою знищення єврейське кладовище, занесене до списку культурної спадщини США за кордоном

Депутатку Вінницької міськради хочуть притягнути до відповідальності за знищення священного єврейського кладовища

    Додати коментар

Старе єврейське кладовище на Старому місті нині перетворили на сміттєзвалище та розорали. Громадська організація "Народовладдя Вінниччини" за зверненням головного рабина Вінниці Шауля Хоровіца вимагає притягнути до відовідальності посадових осіб, які допустили знищення єврейської святині.
Vlasno.info наводить офіційну відповідь від Вінницької ОДА, у якій говориться про те, що між вул. Палієв Яр, Гліба Успенського та 1-го провулку Ігоря Костецького знаходиться старе єврейське кладовище, яке занесене до списку американської культурної спадщини за кордоном.
– Це єврейське кладовище у Вінниці є найстарішим і занесено у США до списку культурної спадщини за кордоном. На ньому похований мудрець, ім'я якого відоме на увесь світ. Проте, таке священне місце для євреїв стало у Вінниці осередком глумління над святинею євреїв всього світу. Це злочин, цинізму якого немає меж. Тому наполегливо вимагаю, щоб злочинців було покарано, – повідомила голова ГО "Народовладдя Вінниччини" Леся Добржанська.

22

33Ісраель-Ісер бен Зєєв-Вольф — так звали духовного наставника юдеїв. Був похований у Вінниці 1829 року. За життя написав книгу «Шаар Мішпат» («Врата Закона»), за якою дотепер навчаються у єврейських релігійних навчальних закладах. Книга поширена по всьому світу. Ісраель був учнем засновника хасидизму в Польщі і Галіції - цадика Яакова-Іцхака -Леві Горовіца. Тривалий час був рабином у Вінниці. На цій землі він і знайшов свій вічний спочинок. На жаль, сьогодні про життя святого учителя єврейського народу всього світу нагадують лише залишки на мацейвах (надгробні знаки) на зруйнованих ескаватором надгробних каміннях. Ба більше, все це прикрито шаром сміття.

Від Державної екологічної інспекції ми отримали офіційну відповідь про те, що «Проведеним оглядом встановлено, що вул. Палієв Яр, схили по вул. Альтмана та схил по вул. Суворова було виявлено факти розміщення побутових і будівельних відходів у несанкціонованих місцях, що суперечить Закону України «Про відходи».

888

Вінницька ГО «Народовладдя Вінниччини» подала заяву про вчинення кримінального правопорушення. Оскільки заяву відмовлялися реєструвати, організація подала до суду і судовим рішенням 27.08.2017 року заяву про кримінальне правопорушення було внесено до ЄРДР, наразі тривають слідчі дії.

Відповідь екологія 03 07 2017

̶  Відомості в ЄРДР внесено по факту забруднення навколишнього середовища та вандалізму на території, за яку є відповідальними голова квартального комітету «Дмитрівський» Панчук Н. В. та дільничий Подгорний С. В., ̶ повідомила голова ГО Леся Добржанська.
Також ГО адресувала звернення на ім'я начальника Вінницького відділу поліції, в якому просила правоохоронні органи притягнути до кримінальної відповідальності голову квартального комітету Панчук Н. В., як юридичну особу за неналежне виконання посадових обов'язків, що призвело до забруднення навколишнього середовища і формування несанкціонованих сміттєзвалищ, а також нищення пам'яток, тобто вандалізму. Звернення були також і до муніципальної поліції, однак, її керівник Василь Гайовик надав організації відповідь, що "Притягнути до відповідальності голову квартального комітету "Дмитрівський" Панчук Н.В. не є можливим, оскільки землі знаходяться у комунальній власності міста".

Відповідь Гайовик липень 2017

Наталя Панчук є депутатом Вінницької міської ради від партії «Вінницька Європейська стратегія» та є головою Асоціації органів місцевого самоврядування, якій підпорядковано усі Квартальні комітети міста.
̶  Наталя Панчук є головою Квартального комітету «Дмитрівський» більше 10 років. На кожний комітет виділяють кошти, а схили по вулиці Альтмана та Суворова забруднені відходами. Отже, бездіяльність та невміння організувати роботу призвело до несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів на теріторії Квартального комітету «Дмитрівський», ̶ зазначила Леся Іванівна.  ̶ Хочу наголосити на тому, що Договір про встановлення земельного сервітуту (право на обмежене землекористування чужою ділянкою) зареєстровано 19 листопада 2015 року. Згідно з даним документом, міська рада надала право на користування релігійній громаді «Бейс Менхем Любавич Вінниця». Кінцевий термін земельного сервітуту – липень 2020 року.

рішення суду 29 09 2017 с1

 

рішення суду 29 09 2017 с2Тим часом, за словами Лесі Добржанської, організація світового єврейства «Атра кадіша» готова фінансувати комплекс, який єврейська община хоче створити на святому місці, проект її вже існує.

44

Наразі судова тяганина продовжується. Влада Вінниці у будь-який спосіб ухиляється від відповідальності за свій злочин. Справу було закрито наприкінці 2017 року, проте, завдяки наполегливим запитам і скаргам голови ГО «Народовладдя Вінничини», Лесі Добржанської, справу було відкрито, але міська рада через державні відомства продовжує «грати у пінг-понг» з позивачем, надсилаючи формальні відписки, не зупиняючи процес занепаду і знищення єврейської святині для євреїв усього світу. Тим самим перешкоджає притягнути до кримінальної відповідальності і депутата Панчук.

77У свою чергу, Наталя Володимирівна прокоментувала ситуацію журналістам Vlasno.info так:

̶  Мені відомо, що дана теріторія знаходиться у користуванні єврейської громади і до мене відношення не має. За мною закріплено домовладіння і прибудинкові теріторії по їх периметру. Щодо позову до суду від ГО «Народовладдя Вінничини», то звертайтеся за коментарями до Національної поліції.
Від очевидців ми дізналися, що на кладовищі велися будівельні роботи. Докладніше про це читайте у наступній статті.

 

Фото: надано головою ГО «Народовладдя Вінничини» Добржанською Л.


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • Кам Бер Кам Бер 20 бер. 11:58
  «Чи варто фінансувати опричників влади?» - зміни до оборонної програми Вінниччини ухвалили після жвавого обговорення
  А 6-го грудня 2014 року у Вінниці Нацгвардія стояла проти народу. Погано працюють, не спасли ...

  Детальніше...

   
 • Людмила Людмила 20 бер. 10:11
  «Жахливі фото хлібозаводу не відповідають дійсності» – директор «Козятинхлібу»
  Адмінприміщення у вигляді прозорого офісу було зроблене ще у 2007 році попереднім керівником Цьомою Іваном ...

  Детальніше...

   
 • BellArt BellArt 19 бер. 15:10
  «Ваш син потрапив у поліцію»: злочинна схема спрацювала на Вінниччині
  Не бабуся телефонувала до поліції, стаття не точна

  Детальніше...

   
 • Вадим Шмагалов Вадим Шмагалов 19 бер. 09:54
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Пане Євгенію, біда в іншому. Закон зворотньої сили не має. Це так. Але змінено Закон, необхідно змінити ...

  Детальніше...

   
 • Yevgenii Yevgenii 19 бер. 01:35
  Екологічна оцінка місця побудови майбутнього вінницького сміттєзвалища не проводилась – Міністерство екології України
  Не перекручуйте. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» вступив в дію 18.12.2017. А дозвіл на ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Іващенко Володимир Іващенко 19 бер. 00:12
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  низька явка - це 15-20%, а 63%, а в Севастополі - 74% - це дуже висока явка - так навіщо дурити себе ...

  Детальніше...

   
 • Игорь Рогов Игорь Рогов 18 бер. 21:50
  Вибори у Криму: Чубаров заявив про тиск на кримських татар
  Явка на вибори в Криму перевищила 63%, виборчі дільниці закрилися, а кримськотатарських всі потопають ...

  Детальніше...

   
 • Володимир Володимир 18 бер. 19:23
  У Києві партія «Рух нових сил» організувала марш проти Порошенка
  Це вже анархія! Якщо Вам заважає- звертайтесь в суд, самим не маєте права ламати! Вважаю- на час ...

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

Цілодобові телефони у Вінниці

Поліція: 102, 59-33-22,
               53-33-23, 59-42-00

УСБУ: 53-13-09

Обл.прокуратура: 67-15-67

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568