Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Тривають обговорення проблеми впливу і доступу громадськості до виконання містом державної програми

У Вінниці під загрозою доля і життя безпритульних тварин

13 лютого 2018, 18:39

Тривають обговорення проблеми впливу і доступу громадськості до виконання містом державної програми

У Вінниці під загрозою доля і життя безпритульних тварин

    Додати коментар

Представники громадських організацій Вінниці, які опікуються захистом безпритульних тварин, оприлюднили журналістам проект рішення "Про зміни до програми регулювання безпритульних тварин" в частині створення Наглядової ради. Вперше у Вінниці проект рішення буде поданий на сесію міської ради як громадська ініціатива.
Нещодавно у Вінниці відбулася прес-конференція, під час якої було обговорено процес і шляхи виконання міської програми регулювання чисельності тварин гуманними методами. Ініціативна група оголосила про внесення змін до проекту рішення щодо утворення Наглядової ради муніципального притулку. Конференція відбулася за участі волонтерів, небайдужих вінничан, представників громадських організацій із захисту тварин, юриста Наталії Шибинської, депутата міськради Ганни Давиденко. Повідомляє Vlasno.info
Вважалося, що питання було вирішене ще у 2016 році, коли під натиском громадськості у Вінниці відмінили евтаназію для тварин у притулку після 45 днів їх перебування в ньому. Проте, активісти та учасники ініціативної групи зіткнулися з іншою проблемою.
Сьогодні ми говорили про одну з проблем нашого міста. Проблема стосується, з одного боку, безпритульних тварин, зменшення їхньої кількості (безперечно, виключно гуманно). З іншого боку, проблема стосується ефективного використання бюджетних коштів (чи в цьому випадку, радше — неефективного), — наголосила Ганна Давиденко під час прес-конференції.

Засідання собаки1

Контроль витрат бюджетних коштів

Юристка, очільниця ГО "Явір" Наталя Шибинська прокоментувала ситуацію так:
— Основна проблема в тому, що ми не маємо жодного контролю, впливу і доступу загалом. Що відбувається, що будується, як розподіляють кошти і куди вони витрачені. Наприклад, на сьогодні є інформація, що 600 тварин притулку "Планета" вже не з Вінниці та не відносяться до цього притулку. Яка тоді подальша їх доля та інших тварин? Постає питання: чому не увійшла наша пропозиція про створення Наглядової ради з чітким представницьким мандатом від громадськості, від зацікавлених громадських організацій, від волонтерських об'єднань, від товариств захисту тварин, які б могли дійсно взяти участь у створенні і розробці нових програм, у контролі над роботою муніципального притулку і в подальшому інформуванні громадськості. Ми, представники громади, ініціюємо внесення змін та доповнень до статуту "Вінницязеленбуд" шляхом створення Наглядової ради.
Юристка пропонує створити робочу групу з представників ініціативної групи та всіх зацікавлених для створення Положення про Наглядову раду, де чітко прописати повноваження, представницький мандат.
— Лише тоді ми зможемо оперувати відомостями щодо управління притулку для тварин. Яка мета його утримання: чи то гарна картинка для написання грантів і пункт для списання коштів, чи то насправді надання допомоги безпритульним тваринам, — говорить Наталя Шибинська. — Має бути контроль за виконанням програми, адже на сьогодні нема ані реєстрації, ані ідентифікації тварин. Тобто відстежити затрачені кошти на утримання тварин неможливо.

Засідання собаки головна
Наразі триває обговорення проблеми впливу і доступу ініціативної групи та громадськості до виконання містом державної програми. Відповідний проект рішення подадуть на голосування до міської ради.
Прокоментувала ситуацію Людмила Сидорук — президент «Товариства захисту тварин»:
На сьогодні без громадського контролю справа не зрушить. Наразі гроші на утримання тварин, стерилізацію ми збираємо самотужки, адже не можемо скористуватись державною програмою. Ми є у складі робочої групи і працюємо над тим, щоб програма працювала за призначенням. Адже наразі фінансування є, але сама програма не є доступною для нас. Та незважаючи на складність ситуації, все ж таки в наших силах надати допомогу тим, хто до нас звернеться: можемо проконсультувати населення щодо притягнення до кримінальної відповідальності шкуродера, бо маємо вже досвід у подібних справах; готові надати допомогу щодо стерилізації тварини, вакцинації (нам надано знижки при зверненні до ветлікарні).

Голова муніципального притулку в минулому був ловцем собак


Активісти нарікають, що призначення голови притулку відбулося досить непрозоро.
— Ми перевірили всі вакансії "Вінницязеленбуд", то підприємство не виставляло таку вакансію на конкурс. Так, ми вважаємо, що призначення голови притулку має відбуватися за участі громадськості на конкурсних засадах, щоб знати подальшу політику закладу, — говорить пані Наталя.
Свою думку висловила волонтерка, яка вже більше 10 років опікується долею безпритульних тварин міста і районів, Катя Христич:
— Також відомо, що майбутній притулок планує виїзди в райони за потреби. І на даному етапі доля тварин для нас не буде відомою взагалі. Ми не зможемо контролювати цей процес. Цікавим є те, що ми пропонуємо міськраді програму, завдяки якій можна реалізувати програму регулювання чисельності безпритульних тварин (виключно гуманним методом) при мінімальних витратах, але нашу пропозицію чиновники не беруть до уваги, — говорить Катерина. — Досить непрозорим є для громадськості призначення пана Івана Левінського. Також для нас незрозумілим є те, що відкриття притулку призначено на березень 2018р., а головуючий даного підприємства вже є і фінансування теж. Так, силами волонтерів було проведено особисте розслідування щодо попередньої посади Івана Левінського. З'ясовано те, що у минулому це співробітник Донецького комунального підприємства, яке проводило масове знищення безпритульних тварин забороненим у всьому світі препаратом, від якого тварини помирають у жахливих муках. Пан Іван був ловцем на тому підприємстві. Інформація підтверджена зоозахисниками міста Донецька. Усі подробиці нашого розслідування я оприлюднила на своїй сторінці Facebook.

27337216 1736664049730267 3423746534826355522 n

Міськрада надає збільшену кількість безпритульних тварин

Директор ТОВ "Чотири лапи Україна" Олександра Лісчишина додає:
─ Ми прагнемо допомогти міськраді у врегулюванні вирішення проблеми, яка наразі існує щодо утримання безпритульних тварин. Ми готові співпрацювати. Так, на допомогу комунальній службі, наше товариство разом із групою активістів та волонтерів, за підтримки фахівців, підрахували кількість безпритульних тварин у Вінниці. Дотримувались відповідних математичних формул. Якщо буде потреба, ми можемо це зробити повторно. На сьогодні міськрада Вінниці зазначає кількість безпритульних тварин 10-15 тисяч, то яким чином вони планують вирішення питання, якщо муніципальний притулок облаштовано на 30 тварин.

Точну кількість безпритульних собак називає Ганна Давиденко:
─ На сьогодні у Вінниці 1865 собак. Цифра абсолютно керована. Якби депутати міськради з червня 2016 року прислухались до нас і почали працювати чітко по запропонованій нами програмі, то наразі проблему було б вирішено. Але, на жаль, досі цього не відбулося.

При голосуванні "зник" важливий пункт проекту щодо Наглядових рад

Минулого року програму було подано до затвердження, проте на сьогодні необхідно внести поправки і надати знов на затвердження до Вінницької міськради. Необхідність такого рішення викликана тим, що при прийнятті оновленої Програми, яку розробляли після проведення громадських слухань активісти, депутати та профільні чиновники, дивовижним чином зник пункт про громадський контроль у вигляді Наглядової ради.
— Наголошую на тому, що проблема стосується не тільки зоозахисників, а і всіх вінничан, адже мова йде про ефективне використання бюджетних коштів, про реальну проблему щодо перебування безпритульних тварин у місті (маємо багато звернень від мешканців міста), а також мова про права тварин, про гуманне ставлення, про гуманне врегулювання їх кількості, — говорить Ганна Віталіївна. — Ми як громадськість зі свого боку зробили все можливе і неможливе (громадські слухання і обговорення, проект рішення, прийняття програми, підрахунок тварин у місті без витрат бюджетних коштів), щоб надати Вінницькій міськраді якісно і ефективно виконувати свою роботу. І зараз ми вже готові розробити і внести новий проект рішення про Наглядову раду і долучатися до контролю за функціонуванням притулку, але чи готова на це міська рада? Чи готова наша Вінниця, яка декларує свою відкритість, демократичність і європейськість не лише декларувати ці чинники, а дійсно бути такими?

Депутати міськради не хочуть прислухатись до фахівців

Паралельно з тим, за словами Наталі Шибинської, буде внесено ініціативу на повторний підрахунок міських безпритульних тварин навесні. Буде запрошено організацію, яка готова співпрацювати із зоозахисниками, активістами Вінниці і власним коштом проведуть повторний підрахунок безпритульних тварин навесні. Тоді буде відомо, як змінилася картина з 2016 року.
─ Я абсолютно розумію те, що на сьогодні приймають рішення люди, які не є фахівцями, не розуміють проблематику, найстрашніше — не хочуть чути фахівців, а це означає, що є сумніви, наскільки ефективно в місті буде вирішена ця проблема, ─ говорить Ганна Давиденко.
Ініціативна група подаватиме повідомлення до міськради про те, що розпочато збір підписів за внесення проекту рішення до сесії Вінницької міськради. І тоді громадськість зможе надати свою оцінку діям чиновників, діям виконавчої гілки влади про те, чи готові вони сьогодні до відкритості, прозорості та до контролю з боку громадськості.

27540221 1585455798198888 2737520993148878617 n
Попри складність і непрозорість ситуації всі зоозахисники міста все ж таки мають надію на те, що Вінницька міська рада почує їх і піде на співпрацю із громадськістю. Тим самим затвердить себе як демократичне та європейське керівництво міста.
Здавалося б, що може бути простішим і гуманнішим, як елементарна допомога братам нашим меншим. Проте, не все так просто. Так і стали безпритульні та беззахисні, голодні, холодні заручниками людської байдужості та черствості.


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • вячеслав вячеслав 19 лют. 19:13
  У вінничан видурюють десятки тисяч гривень за неіснуючі авто
  допоможіть повернути гроші. кинули сігма

  Детальніше...

   
 • C A I Loan Finance C A I Loan Finance 19 лют. 00:02
  Вінницький мер безоплатно орендує чужий Range Rover
  Привіт друзі так сильно щасливі, що сьогодні я отримав позику від CAI LOANS на мій рахунок, щоб успішно ...

  Детальніше...

   
 • Lionelll Lionelll 18 лют. 18:47
  Активісти вийшли на марш "За Майбутнє" у Вінниці
  Малувато людей, здається вінничан влаштовує влада, зарплати і комуналку

  Детальніше...

   
 • Михаил Михаил 18 лют. 17:04
  Українець став олімпійським чемпіоном на Олімпіаді-2018 у Пхьончхані
   
 • Василь Василь 18 лют. 11:26
  На Львівщині піймали вандалів, які понівечили пам’ятник Шевченку
  Замість того, щоб місцеву молодь забезпечити роботою Місцева влада вирішила замінити мідного Шевченка ...

  Детальніше...

   
 • Sergey Sergey 18 лют. 10:50
  У Львові пошкодили Монумент Слави: побили молотком та розписали фарбою
  Суки (модераторам - литературное слово!) 72й8фашистские продажные, на урановые рудники их, сволочей!

  Детальніше...

   
 • Павел Павел 18 лют. 09:42
  “Знав, якщо відпущу руку — застрелять!”, — подробиці збройного нападу на бізнесмена у Вінниці
  Это не охранники а ублюдки. А Малиновскому быстрого выздоровления . Вооружайтесь граждане. В законном ...

  Детальніше...

   
 • Светлана Светлана 17 лют. 19:03
  У вінничан видурюють десятки тисяч гривень за неіснуючі авто
  Фирма сигма автолизинг Винница ул. 600-летия МОШЕННИКИ не ведитесь, продают не существующие автомобили ...

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

Цілодобові телефони у Вінниці

Поліція: 102, 59-33-22,
               53-33-23, 59-42-00

УСБУ: 53-13-09

Обл.прокуратура: 67-15-67

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568