Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Одразу два коледжі хочуть вийти зі складу ВНАУ

Чернятинський коледж хоче відділитися від ВНАУ, аби зберегти можливість навчати дітей після 9-ти класів

03 лютого 2018, 11:47

Одразу два коледжі хочуть вийти зі складу ВНАУ

Чернятинський коледж хоче відділитися від ВНАУ, аби зберегти можливість навчати дітей після 9-ти класів

    Коментарі (15)

Нещодавно Vlasno.info писали, щодо зі складу Вінницького національного аграрного університету планують вийти коледжі Чернятина та Брацлава, однак керівництво ВНАУ з таким рішенням незгодне. Представники коледжів 16 січня мітингували з цього приводу під стінами Вінницької облдержадміністрації.

Ситуацію коментує Олексій Мусіровський, правозахисник, який захищає інтереси Чернятинського коледжу:

– У листопаді 2017 року Чернятинський коледж провів загальні збори трудового колективу, на яких порушили питання згідно з чинним бюджетом на 2018 рік про вихід Чернятинського коледжу зі складу Національного аграрного університету цілісними майновими комплексами. Тобто з усією матеріально-технічною базою, з обладнанням, земельними ділянками та всім іншим, – говорить Олексій Мусіровський. – Після цього на засіданні вченої ради аграрного університету, яка відбулася 22 грудня 2017 року, звільнили директора Чернятинського коледжу Огородніка, нібито за плагіат з 16 дипломних робіт, хоча саму комісію тоді очолювала особа з Національного аграрного університету, а також немає жодного положення, де було б зазначено, що директор несе відповідальність за плагіат. Також однією з причин звільнення назвали смерть 53-х поросят, хоча на момент вченої ради вже компенсували збитки, які стягнули з матеріально відповідальної особи. Основні вимоги зараз – це визначеність ВНАУ щодо подальшої долі Чернятинського коледжу – чи він стане факультетом, чи залишиться коледжем. У випадку, якщо заклад стане факультетом, він не зможе приймати дітей після 9-го класу. Твердження ВНАУ про те, що випускники 9-ти класів зможуть вчитися на факультеті – неправомірні.

Основне, що хоче зберегти коледж – це можливість навчатися в ньому після 9 класів, на факультет же потрібно буде вступати після 11-ти класів, склавши ЗНО.

Ось що йдеться в законі стосовно навчання дітей:

Закон України «Про освіту». Стаття 16. Фахова передвища освіта. п.2:

«Фахова передвища освіта здобувається на основі повної або базової середньої освіти».

Стаття 17. «Вища освіта». п.2:

«Вища освіта здобувається на основі повної загальної середньої освіти».

Тобто, якщо з Чернятинського коледжу (у статусі «фахова передвища освіта») зроблять факультет (це вже «вища освіта»), то учні після 9-го класу, маючи базову середню освіту, у ньому не зможуть навчатися. Колектив Чернятинського коледжу каже, що приблизно 80% учнів Чернятинського коледжу – це саме діти, які прийшли після 9-го класу, і лише 20% дітей мають повну загальну середню освіту, закінчивши 11 класів.

22 січня 2018 року в Чернятинському коледжі провели зустріч трудового колективу коледжу з комісією ВНАУ, на чолі з президентом Вінницького національного аграрного університету Григорієм Калетніком. На зустрічі, яка тривала близько трьох годин, обговорювали проблемні питання, які цікавили трудовий колектив та представників університету.

Члени комісії на зустрічі заявили, що питання наразі вивчається й те, чи стане Чернятинський коледж факультетом, ще остаточно не вирішили, керівництво шукає також альтернативні варіанти розв'язання проблеми.

– Ми закликаємо до конструктивного діалогу. Створімо робочі групи з представників університету й коледжу, сядемо за круглий стіл і будемо працювати в руслі розвитку коледжу. Ми всі зацікавлені в збереженні цілісності коледжу й вашого колективу. Ми розуміємо, що це робочі місця, – сказав представник комісії ВНАУ.

Також комісія пояснила причину ідеї переведення коледжу в статус факультету:

– У законі «Про освіту» закладається профільна освіта для дітей школи. Ми повинні зрозуміти, чи зможемо ми конкурувати зі школами, і чи захочуть діти покидати стіни школи й іти в професійне училище, здобувати ту ж саму освіту, яку може надати школа, – сказала на зустрічі член комісії ВНАУ.

Представник ВНАУ в комісії говорила про третій пункт статті 12 закону «Про освіту», в якому йдеться: «Повна загальна середня освіта має три рівні освіти: початкова освіта, тривалістю чотири роки; базова середня освіта, тривалістю п'ять років (9 класи – прим. авт.); профільна середня освіта, тривалістю три роки».

Викладач Чернятинського коледжу Людмила Гук після зустрічі поділилась своїми думками: – Враження від зустрічі двояке. З одного боку, ми понад дві години обговорювали ситуацію, яка склалася, але з іншого боку, ми так і не почули чіткої відповіді на питання, які нас хвилювали.

Також Людмила Гук пояснила причини, через які Чернятинський коледж хоче вийти зі складу ВНАУ:

– Ми хочемо зберегти наш коледж, який має понад 73 років історії. Ми підозрюємо, що якщо ми не вийдемо, то можемо просто зникнути. Ми хочемо бачити себе в передвищій фаховій освіті. Не наш основний контингент – діти після 11-го класу, ми навчаємо дітей саме після 9-го.

– Враження від зустрічі негативне. Вінницький національний аграрний університет не прислухається до думки колективу, – говорить Микола Ставнійчук, головний рибовод Чернятинського коледжу ВДАУ.

Коментар після зустрічі в Григорія Калетніка та в представників комісії коментарі взяти не вдалося, оскільки, за їхніми словами, вони не встигали на іншу зустріч.

Також під час обговорення порушували питання механізму виходу Чернятинського коледжу. Річ у тому, що сам механізм виходу, з правової точки зору, є проблемним, з багатьма «підводними каменями». Але прецедент виходу вже був – Іллінецький коледж. Під час дискусії Григорій Калетник назвав вихід Іллінецького коледжу неправомірним, а правозахисник Олексій Мусіровський сказав, що немає жодного рішення суду, який би визнав цей вихід незаконним.

– Зараз питання щодо створення нової юридичної особи й можливого виходу з вашого складу за рішенням колективу вирішує міністерство, а не Вінницький аграрний університет. Я прошу не перебирати на ВНАУ міністерські повноваження. Ми консультувалися із заступниками міністрів, ми консультувалися з експертами, і вони сказали, що якщо коледж може ввійти до складу університету окремою юридичною особою, то надалі існує процедура виходу. Вона не може бути забороненою. Основне, що ми просимо – оформте рішення вченої ради про те, що ви або підтримуєте, або не підтримуєте вихід Чернятинського коледжу. Далі вже справа за міністерством, – сказав Олексій Мусіровський на зустрічі.

Вінницька обласна рада скерувала листи до Міністерства освіти й науки України про те, щоб вони надали консультації, як бути з коледжами.

Якщо міністерство надасть механізм виходу, то трудові колективи будуть підтримувати ініціативу виходу зі складу ВНАУ. Тим більше, процедура існує й передбачена низкою нормативних актів, зокрема ЗУ «Про реєстрацію юридичних осіб», а також іншими актами, які регулюють порядок передачі у власність державного майна.

Ми будемо стежити за ситуацією та повідомляти подальші подробиці.

Автор: Дмитро Тур

фото автора


    03 лют. 2018 Print


Розкажи друзям:

Коментарі  

Маша
-1 # Маша 04.02.2018, 23:18
Як коледж буде прив'язаний до ВНАУ, то хоч можна буде отримати вищу освіту, а після вашого сільського ПТУ хіба що до фермера на роботу підеш.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Надія
-1 # Надія 04.02.2018, 23:17
В країні проходить оптимізація навчальних закладів, а працівники коледжу сподіваються, що їхній навчальний заклад залишать. Він же буде нерентабельним, і держава відмовиться його фінансувати. А як подивиться місцева громада на майно коледжу?! Той, хто при владі, стане розпайовувати його на свою користь. З чим залишаться працівники? Де шукатимуть захист тоді?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Марина
-1 # Марина 04.02.2018, 18:54
Якісь шуліки в компанії з директором коледжу ВНАУ чекають, коли дозволять землю продавати, щоб привласникти її "законним шляхом". А працівники коледжу ведуться, бо думають, що то про них дбають.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Наталя П.
0 # Наталя П. 04.02.2018, 20:11
100% ! У нас все тільки нат і робиться!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Лариса
-1 # Лариса 04.02.2018, 18:33
Вже початок статті насторожує незаконністю дій коледжу, адже порушувати якість питання «згідно з чинним бюджетом на 2018 рік» в листопаді було неможливо, бо ж ВР прийняла бюджет у грудні. То чиї інтереси захищає правозахисник, який коментує ситуацію?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олег
-2 # Олег 03.02.2018, 20:41
Можливо замість того щоб намагатися розвалити коледж і розікрасти матеріальну базу краще б працювали для розвитку коледжу? Шановні всі прекрасно знають ви хочете землі і майно на дітей вам начхати. Так що майте совість краще працюйте ніж розводити оці брудні справи.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олег
-1 # Олег 03.02.2018, 20:17
Те,що в статті наводяться думки двох працівників коледжу, не означає,що це думка їх колективу.На зустрічі працівники коледжу зрозуміли,що їх майбутньє можливе лише в структурі ВНАУ
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Руслан Івченко
-3 # Руслан Івченко 03.02.2018, 18:46
Досить вже таким як Місуровський розводити пусті балачки з метою власної вигоди!
Люди, які дійсно зацікавлені у майбутньому коледжу працюють на акредитаційними справами та вдосконаленням навчального процесу, а не збирають брудні плітки!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Поліна Матвєєва
-1 # Поліна Матвєєва 03.02.2018, 17:00
Правозахисник Місуровський! Занадто голосно звучить. Сам собі ціну не може скласти! Каламутить тут воду. Може вже досить?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Lubov Sheremeta
-2 # Lubov Sheremeta 03.02.2018, 16:25
Головний рибовод? Оце-то хохма! Радше сторож з амбіціями! Ніби люди не знають хто є хто. І хто чого хоче. Землю коледжу роздерибанити, наймаючи для цього не то журналіста, не то 'юриста- практика'. Добре хоч той пару законів вже прочитав і цитує, а то ж соромив професію...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Арсен
-1 # Арсен 03.02.2018, 15:40
Самовихваляння Мусіровського. Брехня чистої води. Певно кругленьку суму получив, слизняк.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Марічка Сафіуліна
-2 # Марічка Сафіуліна 03.02.2018, 15:26
Знов цей Мусор. Нехай вже визначиться хто він - фотограф, політик, журналіст чи правозахисник. Вже набрид він, зібрав з нас гроші, а сам з головою профкому їх у ресторанах пропив, тепер тут розказує. Ми закони знаємо. З ВНАУ коледж буде жити, а такі як Ставійчук, якого ви тут головним рибоводом назвали, а насправді він лише сторож ставка, але не приховує, що мільйонер, тому й наймає цього мусора, бо хоче роздерибанити землю. Не треба нам тут розказувати туфту. У нас все добре і спокійно, працюємо з новим директори і заступником. Не треба будоражити колективом Джерело: vlasno...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Женя Дикий
-1 # Женя Дикий 03.02.2018, 14:57
Більшість коментарів вирвано із контексту та перекручено. А нормативні акти, на які спираються "мітингарі" не є чинними на даний момент. Щодо питання про занепокоєння Л. Гук про те, що "... якщо ми не вийдемо, то можемо просто зникнути.", то все скоріше з точністю до навпаки: у разі виходу коледжу зі структури ВНАУ усе закінчиться розпаюванням земель на користь зацікавлених осіб та зникненням коледжу.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олег
-3 # Олег 03.02.2018, 12:53
Правильно. Калетнику досить,нажерся
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Наталя П.
-1 # Наталя П. 04.02.2018, 20:13
Місіровський, прикриваючись "дітьми, яким потрібна освіта" просто намагається привласнити землю!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • пролетарий пролетарий 21 лют. 08:15
  Справжня бійня відбулася серед морських піхотинців через «дідівщину»
  так заканчивается "героизьмь" великих "ариев"...а попросту баранов и овец, которых привели, как говорил ...

  Детальніше...

   
 • сергей сергей 21 лют. 00:33
  Побили і звільнили за громадську активність депутатку Жмеринської міськради
  Не дрейфь Оксана! Ситуация накаляется везде и не за горами разборы по полной программе. Вот ...

  Детальніше...

   
 • сергей сергей 21 лют. 00:04
  Незаконне будівництво екс-мера Вінниці – міськрада дала дозвіл купити землю під цим готелем
  Поселить там участников АТО, как когда-то афганцев поселили в одном из домов, и пускай попробует ...

  Детальніше...

   
 • сергей сергей 20 лют. 23:41
  У Вінниці Віктор Бронюк презентував онлайн-додаток для ОСББ
  До речі, документи ОСББ в електроному виді, повинні зберігатися, передаватися, згідно закону "Про ...

  Детальніше...

   
 • сергей сергей 20 лют. 23:28
  У Вінниці Віктор Бронюк презентував онлайн-додаток для ОСББ
  Законом №417 не передбачена участь у голосуванні при виришенні питань, згідно Статуту ОСББ, в формате ...

  Детальніше...

   
 • Олексій Олексій 20 лют. 21:24
  Загадкова криничка у «медовому селі» на Вінниччині мала візерунки на кільцях
  Це с .Орлівка має декілька хат ,яким більше 150 років з аутентичними старовинними меблями ,іконами,рушниками ...

  Детальніше...

   
 • Юля Юля 20 лют. 21:18
  Загадкова криничка у «медовому селі» на Вінниччині мала візерунки на кільцях
  А ще у цьому селі дуже дружні , роботящі люди .

  Детальніше...

   
 • Ігор Черната Ігор Черната 20 лют. 20:05
  У Вінниці Віктор Бронюк презентував онлайн-додаток для ОСББ
  А як зареєструвати наш будинок в новій програмі?

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

Цілодобові телефони у Вінниці

Поліція: 102, 59-33-22,
               53-33-23, 59-42-00

УСБУ: 53-13-09

Обл.прокуратура: 67-15-67

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568