Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Брацлавський агроекономічний коледж заявив про бажання вийти зі структури ВНАУ

У Брацлавському коледжі не бачать причин для перетворення закладу у факультет ВНАУ

02 лютого 2018, 10:02

Брацлавський агроекономічний коледж заявив про бажання вийти зі структури ВНАУ

У Брацлавському коледжі не бачать причин для перетворення закладу у факультет ВНАУ

    Коментарі (29)

Брацлавський агроекономічний коледж заявив про бажання вийти зі структури Вінницького національного аграрного університету (ВНАУ). Причиною стало бажання керівництва ВНАУ реформувати коледж у факультет.

Про суть проблеми розповів директор Брацлавського коледжу ВНАУ Дмитро Рижмань:

– Питання полягає в тому, що після виходу в світ концепції реформування освіти І-ІІ рівня акредитації та згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік», а також згідно із Законом «Про освіту», Вінницький національний аграрний університет, вивчивши ці закони, вирішив провести реформування наших коледжів (у тому числі Брацлавського та Чернятинського – авт.) у факультети ВНАУ.

Це питання винесли на ректорат, а потім і на засідання вченої ради ВНАУ.

– Вивчивши це питання в колективі нашого коледжу, проаналізувавши нові зміни в законодавстві, ми вирішили, що нам місця в складі вищих навчальних закладів немає, оскільки ми не зможемо конкурувати серед них. Найбільше в нас було набрано одинадцятикласників – 24 особи, минулого ж року до нас у коледж вступило тільки 15 таких студентів. А студентів-дев'ятикласників у нас понад 80 відсотків, – каже Дмитро Рижмань.

Усі, хто вступив після 9-ти класів, повинні будуть здати ЗНО й можуть бути виключені з коледжу

– За умови реформування нашого коледжу у факультет ВНАУ, з'явиться низка проблем, а саме: факультет – це підрозділ вишу й на основі цього ми зможемо набирати тільки абітурієнтів, що мають повну загальну середню освіту та здали ЗНО, а абітурієнтам з базовою середньою освітою, тобто тим дітям, що закінчили дев'ять класів, дорога в наш заклад буде закрита. Також ті студенти, які вступили в коледж на базі 9-ти класів, будуть у цьому році здавати ЗНО, і всі, хто не здасть його, будуть відраховані згідно із Законом «Про вищу освіту». Крім того, нам потрібно буде скоротити вчителів, які викладають у нас предмети за програмою 10-11 класів, оскільки їхня спеціалізація вже не буде потрібна в навчальному процесі, який буде забезпечувати наш заклад освіти, – говорить Дмитро Іванович.

Профільне навчання для сільської молоді

На сьогодні постає ще одна проблема. Не в кожній територіальній громаді є можливість створити повноцінні опорні школи, які надавали б дітям право на професійну орієнтацію, або ж, щоб діти могли піти й при якомусь навчальному закладі отримати профільне навчання.

– А на основі наших закладів можна організувати для таких шкіл навчання дітей з профільних спеціальностей. Тим більше, що в нас уже був такий досвід, коли ми були самостійними, у нас були ліцейні класи, в які ми набирали дітей із сьомого класу. Двічі на тиждень проводились у нас додаткові заняття з іноземної мови, математики та інформатики. Були такі роки, що ми набирали по групі, а це 25 дітей тільки з однієї школи, – розповідає директор Брацлавського коледжу. – Ми надаємо можливість дітям, сільській молоді, отримати повну загальну середню освіту й стати висококваліфікованими фахівцями, бухгалтерами або фінансистами. Студент може йти на виробництво й у той же час за ступеневою підготовкою навчатися в університеті. Також вагомий фактор – це те, що діти в нас знаходяться недалеко від дому, від батьків. Оскільки вони приходять до нас з 9-ти класів, їм всього по 15 років, цілком нормально, що батьки переживають, щоб вони були під наглядом.

Кадровий та науковий потенціал коледжу прославляє Брацлав

Ще одне питання, яке випливає в даній ситуації – це питання, можна сказати, державного рівня – забезпечення нашої держави кадрами, усіх галузей народного господарства, висококваліфікованими спеціалістами, тими спеціалістами, які на сьогодні мають не наукові звання, а виробничі спеціальності. Дмитро Рижмань наголошує, що зараз у державі велика потреба в таких кадрах:

– Ми, свого часу, увійшли в склад університету без боргів і працювали тільки завдяки заробленим самими нами грошам. За весь час, що ми перебуваємо в складі ВНАУ, з 2003 року по сьогодні, ми не отримали жодної копійки на розвиток матеріально-технічної бази, ми самі себе утримуємо. І поки ми не входили в склад ВНАУ, ми не опускались нижче третього місця серед 143 аграрних навчальних закладів. Зараз ми маємо сьоме місце серед 110 закладів. Ми хочемо працювати так, як працювали. Ми зможемо співпрацювати з усіма навчальними закладами не тільки України, а і Європи. Для підвищення кваліфікаційних знань наші студенти проходять практику в Польщі. Ми продовжуємо працювати й у цьому напрямі. Наш заклад, можна сказати, є ще тим єдиним, що тримає Брацлав, як селище міського типу: не стане нашого коледжу, і воно може стати менш розвиненим селищем, з якого вся молодь буде тікати в міста, а старші люди – просто доживати свій вік.

На сьогодні коледж створює план з підготовки фахівців, потрібних для сусідніх ОТГ, співпрацює з центрами зайнятості, крім того, є можливість проводити навчання з підвищення кваліфікації також і тим людям, які вже працюють. Брацлавський коледж організовує навчання з таких важливих для бухгалтерів програм роботи з клієнтського обслуговування, як «Медок», «Клієнт-Банк», «8С-Бухгалтерія». Саме тому коледж вважає себе самодостатньою освітньою одиницею й не бажає перетворюватися у факультет.

Колектив Брацлавського коледжу має надію на правильне рішення з боку урядових установ та сприяння у їх бажанні відокремитися.


Розкажи друзям:

Коментарі  

Павло Панадій
0 # Павло Панадій 16.02.2018, 11:36
Як випускник коледжу, заявлю, що коледж випускає абсолютно готових спеціалістів, які здатні конкурувати зі своїми однолітками, які закінчують виш. Я думаю, багато хто буде згоден, що випускник, який іде працювати по спеціальності, аж ніяк не займе керівну посаду. Тобто любий випускник буде працювати перші роки на нижчому рівні бухгалтерії(пишу саме про неї, адже коледж готує 80%таких спеціалістів даного профілю).
Тому я вважаю, що університет не має жодного відношення до навчального процесу в коледжі, який випускає практикуючих спеціалістів.
Тим більше, після перетворення на факультет, 80% абітурієнтів автоматично не зможуть вступити до закладу.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
колектив коледжу
+1 # колектив коледжу 07.02.2018, 14:19
Шановний Marc. Ви зовсім не компетентний у відносинах "університет- коледж". Ніколи університет не забезпечував коледж абітурієнтами і тим паче робочими місцями, а зарплата виплачується із бюджету країни, а не університету . Випускники коледжу за рекомендацією директора та педколективу з 2003 року в основному вступали до ВНАУ.
Якщо університет заповнить нам усі ліцензійні місця і не буде скорочувати колектив, дасть нам по півтораставки педнавантаження ми звичайно будемо дякувати . А поки що немає за що.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
колектив коледжу
+1 # колектив коледжу 07.02.2018, 12:09
Дуже прикро, що деякі коментатори ллють бруд на директора, працівників та навчальний заклад, який впродовж 80 років готує фахівців у сфері бухгалтерського обліку та економіки. Колектив Брацлавського коледжу це кваліфіковані спеціалісти та дружний колектив однодумців, які спільно прийняли рішення та стукають в усі двері сьогоднішніх можновладців з проханням про вихід із структури ВНАУ ,як самостійної юридичної особи з правом підготовки фахівців відповідно до нового ЗУ "Про освіту" ст.16.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Батьки студентів
+3 # Батьки студентів 07.02.2018, 11:03
Брацлавський коледж впродовж багатьох років здійснює підготовку фахівців для сільського господарства. Мої два сини навчалися у коледжі , вступали до навчального закладу на основі базової загальної середньої освіти, здобули гарні знання, по завершенню коледжу вступили до університетів один на заочну форму навчання, другий на денну. Здобувши достатній багаж знань у коледжі з фінансового обліку, інформаційних систем і технологій в обліку при роботі з програмою 1 с Підприємтво одразу по завершенню навчання один син пішов працювати, а другий навчається на 3 курсі університету. Сьогодні ми з упевненістю можемо сказати що основну базу знань та практичної підготовки діти здобули саме у коледжі. ні на хвилину не пожалкували про те, що діти вступали на основі БЗСО (9 класів). Висловлюємо вдячність колективу коледжу за кваліфіковану підготовку спеціалістів для аграрної сфери виробництва з питань обліку, економіки, аналізу та оподаткування.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Правдолюб
+1 # Правдолюб 06.02.2018, 19:38
Таке враження, що всі, хто писав оці гадості про коледж, стояв у його істоків, своїми руками все зводив, а тепер печеться за наше майбутнє. В своїй хаті ми й самі собі дамо раду! Який авторитет нам склав внау, може, це ми своїми студентами-випускниками склали авторитет, бо таких вам студентів підготували, що ваші викладачі навіть боялися на пари йти, де були наші розумні діти, які задавали розумні питання. Кому не подобається наш директор? А ви маєте право давати якусь оцінку, вас про це просять, це юридично правильно? Які борги платив за нас університет, сам ректор сказав, що за всі роки нам не дали ні копійки. Поцікавтеся! Ми й не просили - не в наших правилах! Ми є, були і будем ми, нам скоро 80, тому не вчіть нас жити !
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Marc
-3 # Marc 06.02.2018, 17:13
нехай би Брацлавський коледж ще подякував, що вони є в структурі ВНАУ, а то самим їм точно довго не прожити. Набору студентів майже не має, то як вони збираються функціонувати? Їх єдиний вихід, це ще проситися залишитись в структурі університету для збереження їх робочих місць та зарплат
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
колектив коледжу
+1 # колектив коледжу 07.02.2018, 14:12
Шановний Marc. Ви зовсім не компетентний у відносинах "університет- коледж". Ніколи університет не забезпечував коледж абітурієнтами і тим паче робочими місцями, а зарплата виплачується із бюджету країни, а не університету . Випускники коледжу за рекомендацією директора та педколективу з 2003 року в основному вступали до ВНАУ.
Якщо університет заповнить нам усі ліцензійні місця і не буде скорочувати колектив, дасть нам по півтораставки педнавантаження ми звичайно будемо дякувати . А поки що немає за що.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ніна Василівна
0 # Ніна Василівна 04.02.2018, 18:23
Схоже, що директор Брацлавського коледжу має основну мету: захистити власні інтереси, бо зараз настав той час, коли люди об'єднуються в громади, щоб мати можливість грамотно відстоювати свої юридичні права.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Наталя П.
-4 # Наталя П. 04.02.2018, 20:18
Шкода, але це призведе до краху коледжу...Неповна вища освіта без потужностей університету нічого не варта!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Женя Дикий
-2 # Женя Дикий 03.02.2018, 14:46
Гучна, затерта до дір назва, однак у цьому питанні уже стоїть жирна крапка. Жодних повноважень для виходу зі складу ВНАУ, так само як і документів, регламентуючих це питання у коледжів немає. Підіймають це питання лише матеріально "вмотивовані" особистості - так звані "псевдо керівники".
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Наталія
-1 # Наталія 02.02.2018, 22:38
Для того, щоб приймати важливі рішення треба навчитися бачити їх власним розумом, працівники коледжу, дивляться на проблему очима директора. Вони не можуть зрозуміти, що директор ніколи не думатиме про їхню долю, бо є породженням старої авторитарної системи.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ніка Петрова
-2 # Ніка Петрова 02.02.2018, 19:18
Схоже, що колектив Брацлавського коледжу ВНАУ не вміє оцінити в теперішній ситуації, що може втратити чудову нагоду стати факультетом вишу і мати абітурієнтів з південних та центральних районів (сільськогосподарських!) Вінниччини. Будь-хто, кому відомі аксіоми Нового закону про освіту, знає, що планується трирівнева 12-тирічна школа. Початкова школа 1-4 класи; базова (5-9 класи); ліцеї (10-12 класи) або професійні коледжі (тобто ПТУ).
Директор Брацлавського коледжу ВНАУ закликає колектив перетворити навчальний заклад на сільське ПТУ? Але поруч міста Немирів та Тульчин... Якщо директор всеодно сподівається залишитися директором, то що робити колективу, в якому за відсутності абітурієнтів зменшиться кількість ставок? А це закономірно настане, бо навчальний заклад втратить авторитет вишу, яким сьогодні їм забезпечує ВНАУ.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Galina Ovodska
-3 # Galina Ovodska 02.02.2018, 17:29
А що потрібно знати про коледж, його показники по контингенту, по науці говорять самі за себе! Навіщо знову підбурювати своїх колег, задурювати голову. Рижманя просто треба звільнити!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Коледж
-2 # Коледж 02.02.2018, 16:42
Прочитавши всi попереднi коментарi, чiтко розумiю, що автори дописiв абсолютно нiчого не знають про Брацлавський коледж, i як i пiсля попереднiх статей, керуються брудними плiтками i продовжують лляти бруд та вiдверто брехати. Шановнi, Ви якщо пишете коментарi, то принаймi робiть це також юридично грамотно i не перетворюйтеся на вiдому "бабу Параску", яка тiльки й вмiе, що брехати, це вас не красить, i ще раз пiдтверджуе, що "на вiйнi всi засоби хорошi" Сором!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Nika
-2 # Nika 02.02.2018, 16:28
Яке зухвальство дозволяє собі директор коледжу. Хіба можна свої амбіції ставити вище людської долі?! працівники залишаться без робочих місць, а він лише про себе думає. Залишитист в структурі ВНАУ -це єдино правильний, який збереже коледж
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Віталія
-4 # Віталія 02.02.2018, 14:47
Рижмань тільки за себе й турбується! А що буде з коледжем йому абсолютно начхати! Пане директоре, чим Ви керуєтесь? Концепціями?? Це смішно! А журналістська компетентність то взагалі викликає великі сумніви!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Тетяна
-3 # Тетяна 02.02.2018, 13:06
Про яких 9-ти класників він говорить?! Вище вже писалось, що з 2021 року не буде випусків 9-го класу!!! І Рижмань про це чудово знає, просто немає чим керуватись от і несе всіляку маячню! Йому немає взагалі ніякого діла до студентів і персоналу, за своє місце тільки переживає. А от коли жодного студента не наберете в своє ПТУ, якщо відєднаєтесь від ВНАУ, як тоді говорити будете?! А так воно і буде!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Анатолій
-4 # Анатолій 02.02.2018, 13:04
Яке ЗНО після 9 класу? Офіційно ніхто нічого не заявляв, що випускники 9 класів повинні здавати ЗНО. Цьогоріч випускники 9 класів вступають до коледжів на основі атестату зі школи та результатів вступних іспитів! А питання про факультети та їх створення відноситься, в першу чергу, до збереження коледжів за умови, якщо буде тільки випуск 11 класів, а випуск 9 класів повністю відмінять. І ще раз наголошу, що коледжі можуть ефективно функціонувати, будучи лише в струтктурі ВНАУ!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Лиана
0 # Лиана 02.02.2018, 13:02
Хто цьому коледжу заважає працювати?! Ця стаття виглядає, як своєрідне виправдання, чому коледж не може піднятись на вищий щабель у рейтингу, більше набрати студентів та розвивати свою матеріально-технічну базу. Всі свої невдачі скинули на університет, як ніби він їм у цьому винен. Потрібно працювати самим, щоб коледж розвивався і процвітав, а не перекидати свою роботу на інших.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Воля
-3 # Воля 02.02.2018, 12:46
Рижмань однозначно що й вміє, то це гарно брехати. А чому, бо боїться лишитись без лакомоі землі, яку він незаконно хоче приборкати до своїх рук. Лже інформація для працівників та для преси для нього це нормальне явище. А університет завжди прагне розвитку та прогресивних дій вбік структурних підрозділів. А Рижмань.... просто боїться залишитись без гарної кормушки.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Максим Звенигоряк
-5 # Максим Звенигоряк 02.02.2018, 12:40
Маю достовірну інформацію про те, що директор Рижмань серйозно занепокоівся про свою посаду, бо ж сам знає, що є багато молодих , розумних і перспективних управлінців з науковими ступенями та декількома освітами, до рівня яких він мяко кажучи не дотягує. То ж і злякався, щоб його не попросили з теплого крісла. Захотів і далі царювати, а ще й у коледжі беззаконня з документами твориться, то ж не на руку директору усі перевірки та контроль з боку університету. От і вирішив він відєднатися, ще й деяких осіб підбурив. А я, маючи юридичну освіту, запевняю, що Рижмань керується не законами і постановами, а проектами до них, які ніякоі юридичної сили не мають. Джерело: vlasno...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Анна
-1 # Анна 02.02.2018, 12:31
Він реально неадекватна особа! І ось ця неадекватна особа керує коледжем як хоче! Ви тільки почитайте його дурь!!! Людина не розуміє що брати до уваги і користуватися Концепціями це не правильно, непрофесійно і тим більше вводити в оману колектив коледжу! Схаменіться Рижманю!!! Тип в першу чергу слід думати про студентів, а не істерично показувати свої амбіції! Його байдуже що буде далі з коледжем, колективом, студентами, він просто як завжди хоче продати земельку і мати з цього зиск! Ганьба!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Марічка Сафіуліна
-1 # Марічка Сафіуліна 02.02.2018, 12:23
Що Рижмань говорить. Ну нехай просто читає Закон України "Про вищу освіту". Там чорним по білому написано - що з 2021 року не буде випуску після 9 класу. Якщо не буде випускників шкіл після 9 класу, а тільки після 11-го, то кого він буде набирати?! Розумні люди коли читають, то бачать його тупість і безграмотність. Із 7 коледжів ВНАУ через амбіції керівника, страждає колектив одного коледжу. Залякування колективу, тероризування - це "демократичні" методи управління Рижманя, який не хоче захищати кандидатську дисертацію і тримається за крісло директора, тероризуючи колектив. Нехай краще розкаже який контингент студентів у них, що вже кілька років не набирають навіть на держзамовлення, коли другі коледжі по 2-3 групи набирають, коледж загниває - і це Рижмань успіхами називає?!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Павло Панадій
0 # Павло Панадій 16.02.2018, 11:39
Цитую Марічка Сафіуліна:
Що Рижмань говорить. Ну нехай просто читає Закон України "Про вищу освіту". Там чорним по білому написано - що з 2021 року не буде випуску після 9 класу. Якщо не буде випускників шкіл після 9 класу, а тільки після 11-го, то кого він буде набирати?! Розумні люди коли читають, то бачать його тупість і безграмотність. Із 7 коледжів ВНАУ через амбіції керівника, страждає колектив одного коледжу. Залякування колективу, тероризування - це "демократичні" методи управління Рижманя, який не хоче захищати кандидатську дисертацію і тримається за крісло директора, тероризуючи колектив. Нехай краще розкаже який контингент студентів у них, що вже кілька років не набирають навіть на держзамовлення, коли другі коледжі по 2-3 групи набирають, коледж загниває - і це Рижмань успіхами називає?!

Шановна, якщо я не помиляюсь, Дмитро Іванович вже давно кандидат наук! До чого ваш коментар? Тероризуючи? Як пафосно! На собі, певно, відчули цей террор? Так?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олег
-2 # Олег 02.02.2018, 12:01
Шановний звідки Ви взяли таку інформацію де офіційні документи чи рішення. Директор просто хоче бути царем і розпродати матеріальну базу от і все. Яке майбутнє в коледжу без ВНАУ? ПТУ?Краще працюйте над покращенням рівня викладання аніж займайтеся розведенням пліток
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Eleonora Pechenyuk
-1 # Eleonora Pechenyuk 02.02.2018, 11:24
Студенти коледжу не складатимуть ЗНО, а ДПА - це велика різниця. І ніхто їх поки що відраховувати не буде. За кваліфікованим коментарем треба звертатися до центру оцінювання якості освіти. Питання реформування коледжів жодного разу не виносилось ні на ректорат, ні на Вчену раду. Інформацію потрібно перевіряти перед випуском в світ. Це журналістська етика, яка вам мабуть невідома.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Лариса
-1 # Лариса 02.02.2018, 10:43
Повністю згідна з директором коледжу.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Соня
-1 # Соня 02.02.2018, 12:42
Шановна Лариса, чим Ви згідні з директором коледжу? Ви хочете з коледжу перетворитись на ПТУ? Та у Брацлаві 30 студентів навчається, Ви навіть не закриваєте державного замовлення, а про прибутки я взагалі мовчу, завжди ВНАУ мусить погашати мільйонні борги коледжу за власні зароблені кошти. ВНАУ підтримає будь яке рішення коледжу, але в межах чинного законодавства, щоб колектив Брацлавського коледжу не керувався концепціями, які ніким не затвердженні, а офіційними документами.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Студент
-1 # Студент 05.02.2018, 08:44
в статті йдеться про те, що в приєднанні 2003 року до складу ВНАУ коледж увійшов без боргів. І до сьогоднішнього дня їх не було. А ВНАУ ні копійки не дав. І коледж займає 7 місце серед аграрних коледжів України. Вся інша інформація недостовірна і неправдива.
А якщо, по ваших словах і думках, коледж такий затратний, то чому за нього ВНАУ тримається і не хоче відпустити у "вільне плавання"???????????
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • Анонім Анонім 22 лют. 23:35
  Премії та авто для іллінецького міського голови пересварили громаду
  А достопочтенна Віталіна Колесник, вона же Булгакова, не хоче розказати звідки у неї з чоловіком ...

  Детальніше...

   
 • Olga Gandurska Olga Gandurska 22 лют. 21:46
  Заступник вінницького мера задекларував дивіденди від свого готелю
  Доречі, цей пан жодного дня не працював у бізнесі, а усе "заробив" прицюючи держслужбовцем у Вінницькій ...

  Детальніше...

   
 • Юля Юля 22 лют. 19:54
  Вінничани на Старому місті і досі живуть без водопроводу
  Не лише на цих вулицях, на інших також. А ще без асфальту і нормального (частіше ніж раз на ...

  Детальніше...

   
 • Юля Юля 22 лют. 19:50
  Міноборони через Вищий спеціалізований суд проситиме знести готель екс-мера Вінниці
  І правильно зроблять! Нема чого всіляким там екс-мерам хапати на халяву земельку у центрі міста ...

  Детальніше...

   
 • hers hers 22 лют. 15:27
  Найбагатше село України знаходиться на кордоні з Румунією
  ДІБРОВА

  Детальніше...

   
 • сава сава 22 лют. 10:37
  Найбагатше село України знаходиться на кордоні з Румунією
  хотела бы тоже иметь свой дом . но иметь хоть три комнати . так как живу в одной комнатной квартире и ...

  Детальніше...

   
 • Оксана Березська Оксана Березська 22 лют. 09:29
  Побили і звільнили за громадську активність депутатку Жмеринської міськради
  Пане Сергію.ніколи не залишаюсь осторонь проблем та чужих бід.і ніколи нікого не боюсь.так виховала мене ...

  Детальніше...

   
 • Masha Masha 21 лют. 21:19
  На Вінниччині аграрій відкрив унікальну кондитерську натуральної випічки
  А у Вінниці де можна купити цю продукцію ?

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

Цілодобові телефони у Вінниці

Поліція: 102, 59-33-22,
               53-33-23, 59-42-00

УСБУ: 53-13-09

Обл.прокуратура: 67-15-67

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568