Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Новини політичного майданчика

 

(0432) 69-49-81
(097) 76-98-568
(093) 83-70-115

 

Запрошуємо представників усіх політичних сил Вінниччини та України для відкритого діалогу щодо впровадження реформ у країні, поліпшення соціальних гарантів та вирішення інших суспільно важливих питань.

Реформа і люди: до яких наслідків призводить впровадження децентралізації в медичній галузі?  

По Україні «крокує» децентралізація. Що воно таке – розуміють не всі. Але чиновники кажуть, що то розвиток і позитивні зміни, і переконують, що життя українців після цього зміниться тільки на краще, адже на рівні територіальних громад тепер можна самостійно приймати рішення і тим самим покращувати умови життя. Люди побоюються, якби не гірше. Особливо щодо медицини – галузі, яка чи не найближче торкається проблем кожної людини. Оскільки медична реформа розпочалася із організації госпітальних округів, населення швидко відчуло зміни.

Нове не означає краще

Лікарня у Стрижавці приймала пацієнтів понад пів століття. В ній було все:і цілодобовий стаціонар, і пологове відділення, і педіатрія, і швидка медична допомога. У дев'яностих педіатрію та пологовий перевели до районного відділення у Вінницю. А денний стаціонар та вузькі спеціалісти усе-таки продовжили роботу: невролог, гінеколог, хірург, кабінет рентгену. Залишилася і швидка. Так було аж до реформи.
стрижавська лікарня фото

Зникло все у 2011 році із початком мед-реформи. Тепер у Стрижавці амбулаторія, в якій працюють лише сімейні лікарі. Їх навіть переселили до нового приміщення, коридорами та кабінетами якого нас з задоволенням провела місцева медсестра. Є і денний стаціонар у якому все дуже охайно, але на 12 тисяч населення лише 5 ліжок.
денний стаціонар у Стрижавці фото

Проте місцеві не у захваті від нової амбулаторії. Кажуть, попереднього запису до лікаря немає, то ж у довгих чергах доводиться вистоювати, і літнім людям, і мамам з хворими дітьми.

Ірина, жителька селища Стрижавка каже: «Щоб потрапити до лікаря потрібно висидіти три години, і це не зручно, особливо з хворою дитиною, тому краще, я думаю, поїхати у Вінницю. Звичайно, якби тут в нас відновили лікарню, я думаю, що ходили б і лікувались надалі».
Ірина зі Стрижавки фото
Ірина, жителька Стрижавки

Місцеві жителі розповідають, що Стрижавську амбулаторію відвідують і мешканці інших сіл. Тому навантаження чимале.

За консультацією до профільного лікаря, пацієнтам вже потрібно добиратися аж до Вінниці. А це щонайменше півгодини маршрутним автобусом, а потім ще тролейбусом чи трамваєм. Швидка допомога також тільки там.

Вінницький округ, до якого приєднали ще 11 сільських адміністративних районів, тепер відповідно має прийняти і усіх тих пацієнтів, що обслуговувались раніше у лікарнях на місцях.

Чи такого результату медичної реформи очікували жителі Стрижавки, чи це лише невдалий початок обіцяних великих змін?

Оренда на користь

Однак стрижавським пацієнтам не пощастило отримати виграшу. На відміну від потенційної вигоди для охочих взяти приміщення колишньої лікарні в оренду. Серед яких наприклад стоматолог Ірини Дякун. Вона вже орендує там стомат-кабінет, але вочевидь, хоче розширятися і зробити приватну лікарню широкого профілю. Навіть збирається зробити ремонт.

Пані Ірина запевняє, все для людей. Адже, нині у пацієнтів забрали можливість на елементарну швидку допомогу та профільне обслуговування. Вона переконана, що приватна лікарня краще, аніж ніякої.Свій мед заклад вона бачить окремим та незалежним від теперішньої амбулаторії та її керівника.

Окрім того, відновивши приміщення за власний кошт, орендарка набуде на це приміщення дещо більших прав. За словами юриста «Народного контролю» Олексія Мусіровського: «Якщо в договорі орендар і орендодавець передбачили таку умову, що надали право на істотне поліпшення будівлі, то в такому випадку виникає дійсно право у тієї людини, яка орендує звертатися до сесії органу місцевого самоврядування, який представляє територіальну громаду у чиїй комунальній власності перебуває майно має право викупити в подальшому, знову ж таки на підставі рішення сесії».
Олексій Мусіровський фото

Олексій Мусіровський, юрист "Народного контролю"

Отже, ремонтувати приміщення орендареві вигідно, адже він тоді легко зможе прибрати його до рук, щоправда все-таки за рішенням сесії. Воно здавалося б, справедливо, якщо будівля не потрібна громаді. Але головний лікар амбулаторії Валентина Козловська переконана, що поки не пройде реформа об'єднання територіальних громад, здавати приміщення лікарні в оренду не потрібно.

А до голови селищної ради Валентина Євгенівна звернулася з проханням частково повернути місцеву лікарню, якої так потребує населення. Мовляв, у такий спосіб вдасться, і пацієнтам допомогти, і приміщення лікарні зберегти.
Валентина Козловська фото

Валентина Козловська, головний лікар Стрижавської амбулаторії

Перспективи нової реформи

Головний лікар переконана, що місцева влада не уявляє, які перспективи відкриває нова реформа, наголошує про право самостійно розпоряджатися коштами, які надходитимуть у бюджет селищної ради.

Отже зрозуміло, чому голова оголошує конкурс на основі заявки орендаря.

Таїсія Короленко, селищний голова Стрижавки розповідає: «Якщо приміщення буде здане в оренду, то там буде надання приватних фізіотерапевтичних послуг. До селищної ради надійшла заява, розглянуто на комісії і вирішено винести на сесію. Прийнято рішення сесії про положення про надання на умовах конкурсу об'єктів комунальної власності. Тому було підготовлене рішення. Рішення не набрало голосів ні за ні проти і тому перенесено на наступну сесію».
Таїсія Короленко, селищний голова Стрижавки фото

Таїсія Короленко, селищний голова Стрижавки

Отже, депутати в своїй більшості відмовляють приватникам в оренді. Вважають, громаді будівля потрібніша.Проте деякі з них все ж припускають можливість розташування у лікарні приватних кабінетів. Чому б і ні. Але лише за умови такого договору оренди, який можна буде розірвати у разі потреби.

Деякі стрижавці не проти платної лікарні по сусідству із комунальною. Адже бувають випадки, коли не до економії.

Зрештою вважають, мати вибір – це краще, аніж навпаки. Адже у міській лікарні, куди нині посилають пацієнтів, кажуть також медицина безоплатна лише на папері.

Тим часом стрижавці їздять до лікарів у Вінницю, висиджують у довгих чергах, подовгу чекають швидку... І розуміють, хворіти – нині розкіш. У всякому випадку поки чиновницькі терміни децентралізація та реформа нарешті приведуть до позитивних змін, а не створюватимуть їм проблеми.

Кореспондент: Людмила Левченко
Оператор: Олександр Асадчих
Монтаж Сергія Вишньовського


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568