Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Новини політичного майданчика

 

(0432) 69-49-81
(097) 76-98-568
(093) 83-70-115

 

Запрошуємо представників усіх політичних сил Вінниччини та України для відкритого діалогу щодо впровадження реформ у країні, поліпшення соціальних гарантів та вирішення інших суспільно важливих питань.

Сабарівське кладовище: чи варто ховати людей поблизу річки?  


Сабарів – один з мікрорайонів Вінниці, славний своєю мальовничою природою. Рік тому міська рада вирішила тут побудувати кладовище. Місцеві запротестували, але людей не почули і на Сабарівське поле поїхала техніка. Місцеві вважають, що будівництво кладовища незаконне, але чиновники розмахують папірцями, мовляв, все згідно з проектом. Чого ж сабарівчани проти? Та на чиєму боці правда? Розбирався «Народний контроль».
будівництво кладовища на Сабарові фото

Небезпечне сусідство

Між жителями Сабарова та Вінницькою міською радою розгорілася суперечка та навіть боротьба за поле, на якому чиновники зібралися побудувати кладовище. Згідно плану тут мають звести кілька адміністративно-господарських споруд, та, як годиться обладнати територію.
будівництво кладовища на Сабарові фото

Однак місцевих це зовсім не тішить. Люди переконані кладовище будується з порушенням майже всіх норм та колись завдасть мікрорайону чимало клопоту.

«Ми бачимо, що порушуються всі норми: схил в сторону річки, також там є тріщини, бо поруч діючий кар'єр, який постійно підривають, тому є ризики, що через 5-10 років трупні яди будуть потрапляти до Південного Бугу», - каже житель Сабарова Іван Іщенко.
Іван Іщенко фото
Іван Іщенко

Схил, діючий кар'єр та колектор від очисних споруд, розташований прямо під полем. Старий колектор не вселяє довіри місцевим, та й саме розташування майбутнього кладовища не за містом, а в самій Вінниці, теж не тішить. Місцеві кажуть, що так не має бути.
будівництво кладовища на Сабарові фото
будівництво кладовища на Сабарові фото

Однак деякі вінничани не проти кладовища. Мовляв, зручно, коли воно близько. Та про наслідки не задумуються.

Тим часом чиновники намагаються втихомирити протестувальників , - кажуть що, всі дослідні роботи були виконані якісно, тож перейматися причин немає.

«Проектно-кошторина документація була розроблена проектантами. Всі дослідження геодезію і всі вишукування були зроблені належним чином. Є відповідний висновок експерта, державно-будівельної експертизи. Є ціле дослідження - том цієї проектно-кошторисної документації», -говорить Володимир Ніценко.
Володимир Ніценко фото
Володимир Ніценко

Проте екологи наполягають, санітарні норми не можуть бути тут витриманими через склад ґрунту.

«Оцей осадовий шар землі в якій можна хоронити не менше півтора метри, тут граніти залягають на багато ближче і очищення ніякого не буде, розклади будуть стікати безпосередньо в Південний Буг», - каже Юрій Кисіль.
Юрій Кисіль фото
Юрій Кисіль

Адвокат Валерій Палій добре дослідив питання Сабарівського кладовища на законодавчому рівні і теж знайшов чимало порушень. Він стверджує, що згідно Закону України забороняється відведення земельних ділянок під кладовище на територіях з тріщинами підстилаючої породи.

Річка під цвинтарем, діючий кар'єр , тверда порода підземного шару – це все сприятиме потраплянню трупних ядів у наш Південний Буг.

«Там маса тріщин і при цьому ці тріщини вони постійно з'являються і будуть з'являтися, тому що поруч знаходиться Сабарівський кар'єр, де постійно відбувається добування щебеню», - говорить Валерій Палій.
Валерій Палій фото
Валерій Палій

З купою паперів та доказів активісти разом із адвокатом звернулися до міського суду,але їхні позовні вимоги відхилили, тож ані суд, ані чиновники громаду не почули.

Цінні землі

Земля, на якій власне вже розпочалося будівництво кладовища раніше використовувалася як дослідна ділянка Академії аграрних наук України.
будівництво кладовища на Сабарові фото

Згідно документу дана земельна ділянка у користуванні Бохоницького Державного підприємства.
будівництво кладовища на Сабарові фото

«На справді ця земельна ділянка належить до сих пір, до речі, Державному підприємству Бохоницьке, що цікаво у них до цих пір є державний акт на право постійного користування землею», - каже депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко.
Ганна Давиденко фото
Ганна Давиденко

Ці землі є особливо цінними для аграріїв і дозвіл на розпорядження ними уповноважена давати лише Верховна Рада України.

Подавши запит, дізнаємося, Верховна Рада такого дозволу не давала. Тож очевидно, що Вінницька рада прийняла рішення про будівництво міського кладовища самостійно.

Альтернатива є, кажуть екологи і пропонують ділянку неподалік Гавришівського аеропорту, бо саме там, на думку експерта, грунт, який ідеально підходить для захоронення.

Тендерні порушення

Будує кладовище товариство з обмеженою відповідальністю «ШляхБуд». У тендендерній документації юрист «Народного контролю» знаходить порушення, які дають право міській раді розірвати угоду з цією компанією.

Банк, який виступив гарантом «ШляхБуду» виявся неплатоспроможним.

Окрім того, товариство «ШляхБуд» не надало жодного документу про те, що раніше вони займалися будівництвом архітектурних споруд, лише папери про капітальний ремонт доріг. То ж чи достатньо цього для професійного виконання замовлення?

Для підтвердження виявленого порушення ми направили депутатський запит від імені лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова до аудиторської служби.

Кореспондентка: Людмила Левченко
Відеограф: Сергій Вишньовський


Розкажи друзям:

Коментарі  

Ірина
0 # Ірина 17.10.2017, 11:50
В єтом районе проблемы не только с кладбищем - там у многих застройщиков проблемы с разрешительными документами! Надо бы и их проверить - земли то ценные!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568