Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

У Вінниці дискутували про виборчу реформу та зміни до реєстру виборців

03 квіт. 2016   vlasno.info   Додати коментар

Публічна дискусія щодо змін виборчого законодавства викликала у вінничан чималу зацікавленість. Презентація керівника Центру підтримки громадських ініціатив Андрія Карташова нового підходу до виборчої реформи та відкритості державного реєстру переросла у гаряче обговорення та іноді навіть суперечку. Про це повідомляє Vlasno.info.

– Нам потрібно виправити помилки, що були на минулих виборах. Істотні новели, що підлягають дискусії: проект виборчого кодексу спирається на відновлення одночасності місцевих виборів, виключення пункту "проти всіх", обрахунок відсотка при встановленні факту подолання бар'єру — від дійсних голосів виборців, вимога забезпечення гендерного балансу (м'яка форма) та інше, - сказав він. - Можемо мати на кінець 2016 року новий виборчий кодекс.

відкриті виборчі списки-2

Говорилось також про необхідність мати персональний кабінет у Держреєстрі для кожного виборця та інші зміни у реєстрі.

– Щоразу на виборах ми стикаємось з однієї і тією ж ситуацією: люди не довіряють депутатам, скаржаться на них, але обирають їх знову, - зауважив голова Вінницької обласної партійної організації "Народний контроль" Володимир Воловодюк. - Дійсно, маємо багато неточностей у реєстрі. Перед місцевими виборами кандидати у депутати пішли на округи, і перевірили, чи є такі виборці і такі будинки. Декого не виявилось. А за однією адресою було прописано дуже багато виборців. Як таке може бути? Політикам, які хочуть, щоб їх вибирали знову і знову, вигідна закритість реєстру. На сьогодні вже відкриті земельний, кадастровий реєстри, реєстри нерухомого майна. А реєстр виборців чомусь закритий.

відкриті виборчі списки-3

Начальник відділу Державного реєстру у Вінницькій області Анатолій Синявський відповів на це, що державний реєстр має тільки ті дані, які подають суб'єкти подання, інших даних не буде. І це може змінитись тільки після змін до законодавства.

– На цих виборах була велика проблема з формуванням виборчих комісій, - згадав голова Вінницької обласної партійної організації "Народний фронт" Костянтин Кармалюк. - Особливо це стосувалось маленьких дільниць. Яким чином члени комісії можуть нормально організувати вибори на місці,в комісії мали входити тільки люди з місцевою пропискою? Добре, хоч спостерігачів можна було з інших населених пунктів брати.

відкриті виборчі списки-4
Звучали також думки про захист персональних даних. Присутні обурювались: навіть про кількість виборців на окрузі подекуди не можна було дізнатись.

– Про який захист персональних даних ми можемо говорити, якщо майже кожному приходили листи, в яких до людей звертались по імені і по-батькові, була вказана адреса. Звідки кандидати у депутати взяли ці дані? - допитувалась депутат Вінницької міської ради від партії "Батьківщина" Ганна Давиденко. - Якщо говорити про рівність, вона має бути у всьому. Якщо відкриті списки, відкриті для всіх.

Ганна Давиденко

Також депутат наголосила, що в Україні виборче законодавство міняється щовиборів, ніби під певні партії та певних кандидатів у депутати.

– Як можна в таких умовах підготувати фахівця? Значить, це робиться спеціально, для маніпуляцій, - підкреслила вона. - Казали, що можна відкликати депутата, але виявилось, що в нього округу немає. І щоб відкликати, не тільки з округу підписи треба збирати, а зі всієї Вінниці. Вважаю, що виборчий кодекс потрібно змінити раз і назавжди. Тоді всі його будуть досконально знати і контролювати його виконання.

відкриті виборчі списки-5

відкриті виборчі списки-7

На дискусії йшлося про підкуп виборців, про "мертві душі" та про багато іншого. Усі присутні були переконані, що без кардинальних змін виборчого законодавства ми не зможемо говорити про чесні і прозорі вибори.

Фото та відео: Vlasno.info


  vlasno.info   03 квіт. 2016 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568