суд жителі Агрономічного фото

Судова епопея за землі Агрономічного: селяни оскаржують накази Держгеокадастру

13 червня 2017, 12:00

Історія з можливим наданням дозволів Вінницькому національному аграрному університету на виготовлення технічної документації на спірні 474 га землі продовжується

Новини Вінниці | Новости Винницы | ВЛАСНО.info

Судова епопея за землі Агрономічного: селяни оскаржують накази Держгеокадастру

    Коментарі (21)


Історія з можливим наданням дозволів Вінницькому національному аграрному університету на виготовлення технічної документації на спірні 474 га землі, через що минулого місяця селяни влаштували пікет під стінами обласного Держгеокадастру із шинами та сміттєвим баком, продовжується, повідомляє Vlasno.info.

Місяць тому, нагадаємо, люди прийшли під стіни Головного управління держгеокадастру у Вінницькій області, оскільки дізналися, що аграрний університет нібито виготовляє документи на землю заднім числом. Тоді заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Сергій Рябцун запевнив усіх, що жодних нових документів наразі не виготовляється.

Однак виявилось, що у держгеокадастрі внесли зміни до уже наявних наказів, датованих 2014 роком.

— Із держгеокадастру нам на сільську раду у відповідь на інформаційний запит прийшли ці накази та роз'яснення до них. Коли ми побачили їх суть, подали до суду, щоб заборонили подальше виготовлення документів, — розповідає депутат Агрономічної сільради Інна Гуцол.

Вчора, 12 червня, у Вінницькому окружному адмінсуді відбулося чергове засідання з цього питання. Як зазначила представниця позивача Оксана Шевчук, громаді села відомо, що 12 квітня 2017 року головне управління держгеокадастру у Вінницькій області внесло зміни до восьми наказів, які були прийняті у 2014 році. Однак, за змістом наказів це, скоріше, зовсім нові документи.

— Жоден із пунктів попередніх документів не зберігся. І згідно із новими наказами, Вінницькому аграрному університету надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 372,3 га в постійне користування для ведення сільського господарства. Вбачається, що в подальшому ці проекти підлягають погодженню з подальшим здійсненням реєстрації ділянок у земельному кадастрі. Фактично, всупереч закону відповідач свідомо сформулював накази таким чином, в наслідок виконання яких, дані земельні ділянки мають бути зареєстровані як землі державної власності і передані в користування аграрному університету. Такі дії є явно протиправними і суперечать закону. При внесенні змін не було враховано те, що, відповідно до генерального плану села, ці земельні ділянки віднесені до земель житлової забудови, — пояснила свою позицію юристка.
суд жителі Агрономічного фото

Відповідач у справі — представник Головного управління держгеокадастру у Вінницькій області — виступив проти позову. Такої ж позиції дотримувалась представник національного аграрного університету — третьої сторони у справі .

Так, представник дергеокадастру пояснив, що зміни вносились на підставі звернення аграрного університету і ним були надані усі документи, необхідні для таких дій.

— У квітні 2017 року до аграрного університету звернувся розробник документації — науково-дослідний та проектний інститут землеустрою — стосовно внесення змін у попередні накази. Це пов'язано з тим, що під час горизонтальної зйомки, які проводились інститутом, площа, яка була визначена в наказах за 2014 рік, не відповідала зйомці. На підставі цього університет звернувся до держгеокадастру з клопотанням про внесення відповідних змін до наказів. І просив внести зміни в частині надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельним ділянок. Тому замість надання дозволу на розроблення технічної документації було надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, — сказав представник.

У подальшому між сторонами виник спір щодо того, чиїми наразі є землі. Представник аграрного університету доводила, що установа має право розпоряджатися ними. А представники агрономічної сільради навпаки — що землі належать громаді і саме вона має право на неї.

Наразі крапку у цій справі суд ще не поставив. Засідання перенесли на 22 червня.

Нагадаємо, протистояння між жителями села Агрономічне та національним аграрним університетом триває ще з минулого року. У листопаді виконком сільради прийняв рішення про приєднання частини земель, якими розпоряджався університет до села, оскільки виявили, що права власності на них ніхто не реєстрував. З тих спостерігається протистояння між селянами та студенти з викладачами. Наразі різні аспекти даної справи розглядаються одразу у кількох судах.

Фото Тамари Тисячної

Коментарі    Оновити список коментарів

Ірина
0 # Ірина 17.06.2017, 22:28
На жаль, усі спроби Аграрного університету, як і с. Агрономічного, приречені. Це все умовність. Всі ж ми розуміємо, хто насправді отримає землю поки робітники університету та агрономічненська громада буде обмінюватися "компліментами".
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Сила
0 # Сила 16.06.2017, 09:16
Ой налетіли калітушки) одне і теж. Вже тошно це читати. Соски зібралися
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ліна
-2 # Ліна 14.06.2017, 18:21
Якщо жити за принципами селян Агрономічного, то завтра будь-хто може претендувати на приватизацію лісу, ставка, дороги, пасовиська, що ніким ще не приватизовані? То що треба відмінити поняття державної власності?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Просто селянка
+1 # Просто селянка 16.06.2017, 08:17
Якщо жити, люба, по принципу твого протеже Григорія Всеземліямоя, то вже давно нікому нічого не світить крім Його Величності.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ольга Михайлик
-6 # Ольга Михайлик 14.06.2017, 09:36
Вже набридло чути про цю землю! Коли вже нарешті вони зрозуміють, що не можна розпоряджатися чужою землею, навіть якщо вона географічно знаходиться на їхній території. В Україні є посольства різних держав, які перебувають у їхній власності, а не українській. А у моїх сусідів на подвір'ї стоїть стовп електричний (державний). І хоч як він їм заважає, вони його не чіпають, бо знають - він не їхній. То чому ж державна земля на території Агрономічного так приваблює сільську раду?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Georgia
+3 # Georgia 13.06.2017, 22:58
Якби з документацію все було ок- то пан Калетнік не гра вся в козаки -розбійники. Визвали наряд поліції і крапка.
Я за компромісний варіант 50/50. І студентам вистачить (аби вони ще землю обробляти як строчать коменти ) і громаді, яка має розвиватися.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Павло
-4 # Павло 13.06.2017, 21:19
Ліна
І щоб Агрономічне не фабрикувало, всеодно правда на стороні закону та ВНАУ. А Шулікін вже й сам боїться розв'язки, о то ще за протиправні дії за грати може потрапити, от і залучається підтримкою громади села, обдурюючи їх. Хоча його прибічників все меньше і меньше
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Катерина
+4 # Катерина 14.06.2017, 09:32
Павло, вы самый настоящий "гороховый шут".... Таких еще надо поискать....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Соня
-6 # Соня 13.06.2017, 19:32
Скільки можна лити бруд на ВНАУ, Шулікін і його шайка рейдерів зупиніться, все ж зрозуміло, що правда за студентством університету.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Воля
-5 # Воля 13.06.2017, 18:07
Як на мене то вже все вирішено. Землі належать університету! А це просто викидони голови сільського голови. Закон на боці університету, і з цим просто потрібно змиритись
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Світлана Коваленко
-5 # Світлана Коваленко 13.06.2017, 17:39
Коли вже нарешті Шулікін та його компанія зрозуміють, що село Агрономічне та вони зокрема не є центром Вселенної, навколо якої крутяться усі і усе. І те що дії сільської ради є таки, що суперечать правовим нормам !!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Руслан
-3 # Руслан 13.06.2017, 17:33
Скільки вже можна переливати з пустого в порожнє!?
Навіть у цій недолугій статті автор сам дає відповідь на всі запитання. Цитую : "Нагадаємо, протистояння між жителями села Агрономічне та національним аграрним університетом триває ще з минулого року. У листопаді виконком сільради прийняв рішення про приєднання частини земель, якими розпоряджався університет до села, оскільки виявили, що права власності на них ніхто не реєстрував." КОЛИ ПЕРЕМОЖЕ ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД і нарешті визнають, що СІЛЬСЬКА РАДА (чи то села Агрономічного чи будь якого іншого) НЕ МОЖЕ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ щодо земель, які є власністю міністерства. Адже це суперечить законодавству України.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Софія Назарук
-6 # Софія Назарук 13.06.2017, 17:04
Всі спірні питання вже і так вирішені. Не розумію чому жителі с. Агрономічне не розуміють, що всі права на цю землю належать Міністерству освіти і науки, а університет має право користуватись нею. Невже Шуліуік вже так заморочив їм голову, що вони ще й досі вірять, що їм щось перепаде. Довкола скільки пустої землі, а вони хочуть лише ту, яка близько до Вінниці.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
маша
+4 # маша 13.06.2017, 16:36
Шановні прибічники ВНАУ! Не бачити вам цих земель для дослідів, як ви всі кричите, бо ваше керівництво планує їх роздати на земельні ділянки та ще й нібито такі вони добрі дадуть пару ділянок для жителів села та учасників АТО. А насправді ніхто ж і не знає кому ці ділянки попадуть.... Заходьте читайте, як їм потрібна земля для дослідів .......vsau.org/web/vsau/vsau.nsf/web_alldocs/DocN 9EMX
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ірина
-4 # Ірина 13.06.2017, 15:24
От як тільки запахло легкодоступними грошиками, агрономічне й заворушилось, точніше "законопослушний актив" оживився!!!Але ж не забувайте шановні псевдожителі, що не всі звикли жити брехнею...і в цьому випадку ваші брехні та доводи не допоможуть!!!Бо закон на боці ВНАУ!!!Шулікін і Мазурка з Каноніком ніяк не може зрозуміти , що вже настав крах їхнім аферам!!!Правда переможе!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Ленка
-6 # Ленка 13.06.2017, 15:07
Невже наші можновладці не можуть в решті решт припинтити цей бардак. Всі права в аграрного, всі документи у нього на руках, а замість того щоб дозволити нарешті обробляти землі студентам, навчати землеробству, мусять відстоювати державні ж землі в суді, щоб їх не пошматували і не продали.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Максим
-7 # Максим 13.06.2017, 15:04
Цікаво, чому раніше нікого не турбували ці землі, 10-20 років назад?? А саме зараз? Чому тоді не перелопачували всю документацію, починаючи з 2003 року? Чому саме зараз, коли університет успішно функціонує та процвітає, формує справжніх фахівців, які працюють та обробляють ці землі!!! Наголошую, ОБРОБЛЯЮТЬ! Досить руйнувати майбутнє нашої молоді! Закон на стороні вузу. Бо от хто-хто, а ВНАУ по законному праву користується даними землями! А до с. Агрономічне виникає маса питань щодо їх протизаконних дій, про які наші "дорогі" журналісти замовчують!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Міла
-5 # Міла 13.06.2017, 14:16
Якщо такі протиправні дії псевдоселян не зупинити зараз, за кілька років державної землі взагалі не залишиться. Я розумію, що тут пахне великими грошима, але треба совісті трохи мати. Але ж її за гроші не купиш? Чи не так?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Марина
-6 # Марина 13.06.2017, 12:51
Чому ж славнозвісна продажна газетка не висвітлює які протизаконні дії вчинили депутати Агрономічної сільської ради і їх славнозвісний Шулікін!? А землі належать студентам аграрного університету, а не шайці які вирішили заробити мільйони!!! Ганьба рейдерам!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Василь
-4 # Василь 13.06.2017, 12:41
Право власності на державну землю має університет і Міністерство освіти. У сільської ради нема жодного документа, яке посвідчує право власності. На якій підставі і що вони можуть оскаржувати. Шулікін з Мазуркою вже мечаться, бо порахували гроші за золоті сотки, а тут такий облом. А чому продажне видання Власно.інфо не написало, що сільська рада програла вже 2 суди. Правда переможе! Земля державна і студенти переможуть рейдерів!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Eleonora Pechenyuk
-3 # Eleonora Pechenyuk 13.06.2017, 12:31
Ці землі аж ніяк не є спірними, і це підтвердив апеляційний суд, який повернув розгляд справи до адміністративного суду по факту порушення Агрономічною сільською радою земельного законодавства та винесення неправомірного рішення. Джерело: vlasno....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга