Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

Земля в Криму, закрита зона, житло на рекреаційних землях – що ховають від громади вінницькі судді


На півдні Вінниці, біля лісу, ставків та санаторію знаходиться закрита зона, де розташовані елітні приватні будинки. Серед них будинок екс-мера Вінниці, заступника голови апеляційного суду Вінницької області, колишнього голови апеляційного суду Вінницької області, голови господарського суду Вінницької області, судді міського суду Вінниці, доцента з медичного університету та підприємцям, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Піонерський табір приватизували під котеджі

Розташовані приватні будиночки в кінці вулиці Маяковського, що на Старому місті. Почнемо з садиби за адресою вулиця Маяковського, 251. За цією адресою рахуються дві земельні ділянки розміром 2,66 гектар та 34,5 соток. Ділянки оточені великим парканом, за яким ростуть ялинки, через які майже нічого не видно.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

За парканом видніється сучасний приватний житловий будинок.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

На супутниковій карті бачимо, що територія має чималу рослинність: різноманітні дерева та кущі. Є кілька будівель. Головний будинок має басейн.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

За словами місцевих, це колишня територія піонерського табору. Згідно з кадастровою картою, земельна ділянка у 2,66 гектар належить Юрію Коробкіну. Це вінницький підприємець, який у Вінниці став відомим на початку 2000-х років.

Вузька земельна ділянка у західній частині колишнього табору розміром 34,5 соток перебуває в оренді підприємства ТОВ «Сармат». Фірма займається різною діяльністю і за інформацією YouControl, це підприємство має спільний номер телефону з ТОВ «Вінницяліфт».
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Також на території колишнього піонерського табору розмістилося десять приватних будинків за адресами Маяковського 251 а,б,в,г,д,є,е,з... За словами таксиста Сергія Оляниця, який надавав інтерв'ю виданню Gazeta.ua, наприкінці 1990-х років один підприємців купив за 250 тисяч гривень 4,5 гектара землі. Зареєстрував під одним номером. А потім частинами продавав землю під котеджі.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Колишній мер та його сусіди судді

Будинок Маяковського, 251-А.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Під ним є дві земельні ділянки, які належать Миколі Фертюку та Дмитру Дворкісу, який був міським головою Вінниці з 1992 по 2000 рік. Згідно з державним реєстром речових прав на нерухоме майно, екс- меру належить дві квартири, нежитлові приміщення та інше нерухоме майно. Також відповідно до реєстру йому належить нерухомість за адресою Маяковського, 226-Д, яка знаходиться недалеко від будинку на Маяковського 251-А. Дмитро Дворкіс має два підприємства: ТОВ «Компанія «Укрпромексім» та ТОВ «Укрпромбудремтехсервіс». Перше підприємство має статусний капітал 1 100 000 гривень, а друге – 83 942,30 гривень.

Микола Фертюк, якому належить інша земельна ділянка під будинком за адресою Маяковського, 251-А, має приватне підприємство «Перспектива». Основний вид діяльності підприємства: неспеціалізована оптова торгівля.

Наступний будинок за адресою Маяковського, 251-Б належить заступнику голови апеляційного суду Вінницької області Юрію Олексієнко.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Будинок має розмір 319,5 квадратних метри, який він задекларував. Його дружина, Любов Олексієнко, має квартиру у Вінниці розміром 71 квадратний метр та автівку Acura MDX 2008 року випуску. Такий автомобіль сьогодні коштує на вторинному ринку приблизно 20 тисяч доларів. Заступник голови апеляційного суду Вінницької області задекларував 300 тисяч гривень готівкою.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Будинок за адресою Маяковського, 251-В належить колишньому голові апеляційного суду Вінницької області Геннадію Залімському.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Земельна ділянка під будинком за адресою Маяковського, 251-Г належить Євгенії Шевченко. Будинок на земельній ділянці належить Ользі Барановій. Вона дружина голови господарського суду Вінницької області Миколи Баранова. Будинок має розмір 337,7 квадратних метрів.

Згідно з декларацією Миколи Баранова, він та його дружина мають такі земельні ділянки: 40, 60 соток та гектар в селі Уютне Сакському районі Автономної Республіки Крим, які придбані у 2006 році. Земельні ділянки у Вінницькій області: 10, 22, 15, 75, 8 соток та дві ділянки майже по 2 гектари. Дружина судді має автівку Subaru Forester 2008 року випуску, яку вона придбала за 221 500 гривень. На банківських рахунках подружжя має у 25 000, 35 000, 23 000 доларів та 60 000 гривень.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Будинок у 199,7 квадратних метри за адресою Маяковського, 251-Д належить Олександру Откаленко, який придбав будинок у 2015 році. Це доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини вінницького національного Медичного університету імені М. І. Пирогова.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Нелогічна нумерація будинків підприємців

Переходимо до будинків, які знаходяться напроти будівель, про які ми писали вище. Перший будинок з цієї сторони повинен мати адресу вулиця Маяковського, 251-Є. Але відповідно до кадастрової карти та державного реєстру речових прав на нерухоме майно, цей будинок має адресу вулиця Маяковського, 251. Належить будинок Світлані Пономар. Вона має бізнес у різних галузях.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Наступний будинок згідно з реєстром нерухомості має адресу вулиця Маяковського, 251-Л, хочаза логікою речей повинен мати адресу вулиця Маяковського, 251-Е. Належить він підприємцю Ігорю Чабанову. Він має підприємство, основний вид діяльності якого неспеціалізована оптова торгівля.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Будинок за адресою вулиця Маяковського, 251-Ж належить Ользі Соколовій з 2010 року. Земельна ділянка під будинком була приватизована у 2016 році. Знайти зв'язок Ольги Соколової з прокурором Вінницької області В'ячеславом Соколовим нам не вдалося.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Житловий будинок у 264,1 квадратних метри за адресою вулиця Маяковського, 251-З належить Олександру Бірюкову. Людина з таким ім'ям та прізвищем була помічником «регіонала» Миколи Джиги та комуніста Валерія Бевза.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Останній будинок у 190 квадратних метрів на території колишнього табору належить судді вінницького міського суду Ігорю Вишару. Якщо продивитись його декларацію, то вона ще досить «скромна» порівняно з суддями, які володіють будинками навпроти. Задекларував він лише одну земельну ділянку, на якій знаходиться цей будинок. Його він задекларував як об'єкт незавершеного будівництва.

Всі ці будинки знаходяться на території колишнього піонерського табору, тому мають рекреаційне цільове призначення земельних ділянок. Лише ділянка Ольги Соколової має відповідне цільове призначення.

– Тут немає порушення закону. Коли вони купували ці земельні ділянки, вони не забов'язувалися будувати тут зони відпочинку, табори та інше, – каже юрист Олексій Мусіровський.

Молитовний будинок та особняк доньки суді

Поруч знаходиться земельна ділянка розміром 3,85 гектар, де будується молитовний будинок. Замовником будівництва є Вінницьке обласне управління об'єднаної церкви християн віри євангельської.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Ця релігійна організація знаходиться у Вінниці по вулиці Келецька, 91.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

Вінницькому обласному управлінню об'єднаної церкви християн віри євангельської належить: нежитлова будівля у 162,1 квадратних метри у селі Городківка Крижопільського району, земельні ділянки та будівля у 93,6 квадратних метра у селі Мізяківські Хутори, будинок у 68,3 квадратних метри у селі Тягун Іллінецького району та будівля у 72,5 квадратних метри у смт. Дашів Іллінецького району.

Земельна ділянка за адресою вулиця Маяковського, 243-В, який знаходиться перед дитячим санаторієм імені М.М. Коцюбинського, згідно з кадастровою картою належить Костянтину Якименко.
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото
елітна забудова на Старому місті у Вінниці фото

За інформацією бізнес-пошукової системи YouControl, він має два підприємства, які зареєстровані у Києві. Вид діяльності підприємств оптова торгівля та торгівля овочами та фруктами. Костянтин Якименко є членом Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина". На парламентських виборах 2012 року він висувався цією ж партією по округу № 18 Вінницької області, але до ВРУ не пройшов. За інформацією редакції "Наші гроші", у цьому будинку мешкає донька голови господарського суду Вінницької області Марина Якименко.

Фото Влада Боднара


    24 січ. 2017 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

  • Головні новини Вінниці
  • Бізнес новини регіону
  • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568