Знаєш про факти корупції - телефонуй (0432) 69-49-81

медіацентр "Власно" фото

За резонансні матеріали «Власно» б'ють, виселяють та знищують

31 жовтня 2017, 20:40

Завтра відбудеться суд щодо скасування рішення Вінницької облради по призупиненню оренди Вінницькій інформаційній платформі "Власно"

Vlasno.info

За резонансні матеріали «Власно» б'ють, виселяють та знищують

  Vlasno.info   Додати коментар


Завтра відбудеться суд щодо скасування рішення Вінницької облради по призупиненню оренди Вінницькій інформаційній платформі "Власно". Журналісти неодноразово розголошували інформацію стосовно цього та підкреслювали, що після жорсткого побиття засновника "Медіа центру "Власно" Володимира Воловодюка та побиття журналіста Богдана Новака під час виконання його професійних обов'язків, це чергова спроба знищити інформаційний ресурс, який публікує правду. Як з'ясувалось, ця правдива інформація не до вподоби окремим особам, які проти того, що про них наші читачі дізнаються певні факти (або про їх діяльність, або майновий стан). Причому, дані про їх статки і так є у відкритому доступі, але герої публікацій, мабуть, проти їх широкого оприлюднення.

"Медіа центру "Власно" невдовзі виповниться три роки. Протягом цього часу журналістами Vlasno.info написано тисячі статей та знято тисячі сюжетів. Певні публікації не просто висвітлили резонансні події, але й призвели до змін у суспільстві на користь громади або ж допомогли вирішити деякі проблеми.

Отже, ми пропонуємо нашим читачам підбірку матеріалів, які якимось чином вплинули на перебіг подій у Вінницькій області. І це лише невеличка вибірка публікацій, які варто назвати корисними та впливовими.

Почнемо з найприємнішого. Редакція "Власно" першою написала про дівчинку, яка самотужки прибрала Бригантину. Завдяки розголосу, який підхопили усі місцеві та всеукраїнські ЗМІ, про вінничанку Марію Чикальську дізнались тисячі людей. Відгуки на публікацію та коментарі до "розшареної" по соцмережах статті були безпрецедентними. Згодом петиція авторки статті Віти Омельчук назбирала потрібну кількість голосів і Марію нагородили грамотою Вінницької міської ради та подарували айфон

Крім того, журналістка Віта Омельчук започаткувала цикл роликів на соціальну тематику. У сюжетах журналістка зазвичай перевдягається до невпізнанності, щоб перевірити вінничан на людяність, чуйність та щирість. Зізнається, що їй траплялись молоді люди та зауважували, що стежать за її відеорепортажами. І час від часу оглядаються: можливо, хтось їх знімає, а вони не дуже добре себе поводять: "Хочемо сказати, що Ваші сюжети роблять нас і навколишній світ кращими".

Завдяки вчасному висвітленню на «Власно» подій навколо піщаного кар'єру у селі Сосонка Вінницького району, його не відкрили. Розслідування журналістки Ірини Басенко показало, що будівництво кар'єру могло спричинити екологічну катастрофу не лише для села, а й для усієї Вінниці. Адже поряд з місцем розробки кар'єру є скотомогильник, де колись ховали тварин, хворих на інфекційні хвороби. І вода з річки Десенки, яка б омивала розкопаний кар'єр, потрапляла би в Буг, а далі — й у крани вінницьких квартир. Проти розкопок 13-метрової глибини виступила громада села, яка дізнавалась всю інформацію про перебіг справ щодо кар'єру та про осіб, причетних до цього сумнівного бізнес-проекту, зі шпальт нашого видання. Тож, зробивши серію публікацій на тему сосонського кар'єру, ми з'ясували всі подробиці, знайшли масу порушень та кінцевих бенефіціарів підприємства, яке хотіло переломити громаду через коліно.

Пропонуємо нашим читачам усю хронологію подій. Спочатку від селян хотіли відкупитися 20 мільйонами. Та люди не погодилися.

Потім їх шантажували та пошили в дурні.

Зрештою, закидали, що вони не знають регламенту сесії районної ради, хоча це і не входить в їхні обов'язки.

Потім громада бунтувала.

Депутатів змусили провести там виїзну земельну комісію просто на полі в мороз.

Згодом у сесійну залу на наступний розгляд загнали тітушок, які мали завадити людям протестувати.

Питання розглядали повторно.

Люди були готові до радикальних дій і запланували перекрити трасу.

Та отримавши відповідні висновки з різних інстанцій, у яких йшлося про недопустимість та незаконність будівництва кар'єру, люди свій протест згорнули, оскільки перемогли у битві.

Проте, незабаром депутат-бізнесмен відігрався на Сосонці, зарізавши селян у грантовому проекті.

Ще одним досягненням журналістів "Власно" є те, що приватизована водойма може повернутись у власність місцевої громади. Так, після проведення Тетяною Куц журналістського розслідування по ситуації із озером на Старому місті, мсіцеві мешканці виявили сумнівну огорожу навколо водойми. Було з'ясовано, що ділянка, на якій розташовано озеро, перебуває у приватній власності. Публікації щодо даної теми викликали суспільний резонанс. Як наслідок, наприкінці червня цього року прокуратура Вінницької області розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного відчуження земель водного фонду, а на початку жовтня прокуратура розпочала заходи щодо повернення цих земель до власності територіальної громади.

Завдяки ще одній публікації журналістки Тетяни Куц про закупівлю Вінницькою обласною радою недешевих сувенірних наборів, інкрустованих кристалами Сваровські, цю закупівлю було скасовано.

А після низки публікацій про будівництво кладовища поблизу молодіжного мікрорайону "Академічний" міська рада почала пошук альтернативних ділянок для розміщення даного комунального об'єкта.

Розголос та числені публікації про реорганізацію 5 і 31 шкіл призвели до того, що у закладах було проведено низку робіт та ремонтів у класах.

Вдалося журналістам "Власно" домогтись зрушенню з місця питання молодіжного кредитування. Цього разу журналісти Тамара Тисячна та Ірина Басенко не просто висвітлювали тему, робили розслідування, збирали інформацію, але й самі долучались до обговорення проблеми та шукали шляхи її вирішення. Завдяки наполегливості та постійному моніторингу цієї теми, питання винесли на сесію Вінницької облради. 

Крім того, журналістка Тамара Тисячна підняла дуже важливу і складну тему відсутності наркотестерів. Наразі проблему мають вирішити і виділити 300 тисяч гривень на їх закупівлю.

Велику користь принесли матеріали про корвет "Вінниця". Після серії прискіпливих матеріалів журналістки Людмили Кліщук, корвет, який дивом "вирвали" із рук російського флоту у Криму навесні 2014-го, не списали. Корабель все таки поставили у док та готують вдихнути у нього нове життя. Відтак, наші кореспонденти стоять на варті обороноздатності українського флоту та армії загалом.

Отже, вийшли такі публікації:

ОЛІГАРХУ РОСІЙСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ НЕ ДАЮТЬ БЮДЖЕТНИХ ГРОШЕЙ НА БУДІВНИЦТВО КОРВЕТУ «ВІННИЦЯ» (РОЗЛІДУВАННЯ)

КОРВЕТ «ВІННИЦЯ» СПИШУТЬ У 2017 РОЦІ

СТАРЕНЬКИЙ КОРВЕТ «ВІННИЦЯ» ВИЙШОВ У МОРЕ — КОРАБЕЛЬ ПОСТАВИЛИ У ДОК

Також Людмила Кліщук підняла тему про незаконсервовані археологічні розкопки на Замковій горі у Вінниці. Після цього влада та науковці доклали зусиль та відреагували належним чином: пізньої осені кістки зібрали, а місце розкопок обнесли парканом.

Не оминула кореспондентка й тему соціального захисту АТОвців. Людмила Кліщук тримає руку на пульсі належного соціального захисту військовослужбовців та демобілізованих АТОвців. Це лише кілька прикладів, коли за допомогою волонтерів, активістів, самих військовослужбовців та прискіпливої уваги преси військові отримують те, що гарантовано законом:

ВІННИЦЬКІ БІЙЦІ З «ДИКОЇ КАЧКИ» НЕ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ «БОЙОВІ»

«ВИ ІЗ ВОГНЕМ ГРАЄТЕСЯ», – ВІННИЦЬКІ ДЕМОБІЛІЗОВАНІ ВИМАГАЮТЬ У МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ПРОЗОРОСТІ ПІД ЧАС РОЗПОДІЛУ ЗЕМЛІ

БІЙЦЯ БАТАЛЬЙОНУ КУЛЬЧИЦЬКОГО З ВІННИЧЧИНИ ІГНОРУЮТЬ СОЦСЛУЖБИ

Після ряду публікацій про палац Грохольських у Вороновиці Європейський Союз виділив Вінниччині 300 тисяч євро на реставрацію цієї пам'ятки архітектури. В ході робіт, виділення коштів та інших бюрократичних і скандальних моментів, коли з'являлося чимало каменів спотикання, Vlasno.info намагався робити процес освоєння європейських коштів на Вінниччині прозорим, оскільки від цієї співпраці із ЄС великою мірою залежав імідж регіону для подальшої співпраці із ЄС. У результаті, у червні 2017 року відреставровану пам'ятку урочисто презентували громаді та представникам ЄС.

Ось ці матерали:

РЕСТАВРАЦІЯ ПАЛАЦУ ҐРОХОЛЬСЬКИХ НА ВІННИЧЧИНІ ОПИНИЛАСЯ У «ГРОШОВІЙ ПАСТЦІ»

ПОГОДА МОЖЕ ПРИЗУПИНИТИ РЕСТАВРАЦІЮ ПАЛАЦУ ҐРОХОЛЬСЬКИХ НА ВІННИЧЧИНІ

ЯК РЕСТАВРУЄТЬСЯ ПАЛАЦ ҐРОХОЛЬСЬКИХ У ВОРОНОВИЦІ

ЄВРОСОЮЗ МОЖЕ ВІДКЛИКАТИ ГРАНТОВИХ 300 ТИСЯЧ ЄВРО НА РЕСТАВРАЦІЮ ПАЛАЦУ ҐРОХОЛЬСЬКИХ НА ВІННИЧЧИНІ

СТАРОВИННОМУ ПАЛАЦУ НА ВІННИЧЧИНІ ПОДАРУВАЛИ «ДРУГЕ ЖИТТЯ»

Багато гострих тем піднімає у своїх матеріалах і кореспондент Влад Бондар. Після цієї статті про кладовище старих трамваїв піднялось питання списаних трамваїв, з яких потім почали робити славнозвісні "Він Веї".

Після кількох матеріалів журналіста про те, що після 22 години перекривали рух транспорту через ремонт, і люди не могли дістатися додому, почали робити ремонти після 24 години. А завдяки розслідуванню по маніпулюванню із землею, люди дізналися де є вільна земля, як її отримати і, взагалі, чи можна отримати безкоштовно земельну ділянку. Завдяки статті "Михайло Коцюбинський здавав іспити у "неіснуючому" виші була змінена помилка на цій пам'ятній стелі. А після матеріалів, сміттєзвалище з люмінесцентними лампами, влада стала відкритішою.

Актуальні питання по екології піднімав у своїх публікаціях кореспондент Богдан Новак. Наприклад, у Сальнику Калинівського району після публікації про небезпечне сміттєзвалище з люмінесцентними лампами його вдалося згодом ліквідувати за кошти місцевого бюджету.

Набагато більший розголос набули питання утилізації органічних відходів. Наприклад, скандал з кількома тоннами кишок, які влітку викинули на околиці Бершаді.

Згодом, коли факт цього порушення екології не вдалося приховати, відходи намагалися сховати знов, але публікації продовжувались. В тому числі і після того, як рештки відходів, вже непридатних до утилізації, перемістили на приватну територію.

Кореспондентка Тетяна Щербатюк теж писала на теми, що хвилювали суспільство. Наприклад, серія матеріалів про новації у виборчому законодавстві. Навіть кандидати у депутати зізнавались, що не зовсім розібрались у новому законі про вибори. А наші матеріали дозволили цю інформацію зробити більш доступнішою.

Також кореспондентка першою написала про АТОвця-добровольця Юріса Вайсбекера. Згодом його нагородив губернатор, а Марина Порошенко під час відвідин шпиталю зауважила, що невдовзі можуть прийняти закон, який іноземців визнає учасниками бойових дій. І його прийняли. Згодом писали про те, що у нього гепатит, просили допомоги у депутатів та Благодійних фондів.

За цикл статей про формування госпітальних округів та медичну реформу Тетяна Щербатюк отримала премію Вінницької облради. Ефект теж є: невдовзі призупинили процес розподілу області на три округи. Триває обговорення.

Публікація "Вінниччину вже ділять на 64 об'єднані громади" викликала великий резонанс по всій області. Районні ради та РДА почали "атакувати" мешканці сіл із обуренням, що їх об'єднують не так, як вони хочуть. Або що їх взагалі хочуть "віддати" іншому району. Деякі громади почали активно обговорювати тему об'єднання, призначались громадські слухання, круглі столи, тощо. Обласна влада одразу ж організувала кілька зустрічей з експертами в різних громадах.

Про фаховість та об'єктивність журналістів Vlasno.info говорить й той факт, що неодноразово центральні українські видання розміщували, передруковували та брали за основу наші публікації.

Результати моніторингу на всеукраїнському рівні

За інформаційним ресурсом Vlasno.info постійно стежать провідні українські медіа-експерти. Відтак, наш сайт неодмінно потрапляє в рейтинги вінницьких онлайн-ЗМІ, як один з найбільш відвідуваних та популярних сайтів.

Зокрема, торік Інститут масової інформації зробив огляд вінницької преси на дотримання журналістських стандартів, матеріалів з ознаками замовності, гендерного балансу, якості та кількості висвітлення певних тем. Ще один моніторинг ІМІ був більш конкретним. В ньому зазначалось, що "Власно.інфо" дотримується балансу думок в матеріалах на 20 %, і це друга позиція серед вінницьких ЗМІ. Зате нам віддали перше місце за достовірність інформації (100%) та за відокремлення фактів та коментарів від оціночних суджень журналістів (100%). У рейтингу кількості публікацій на екологічну тематику сайт Vlasno.info теж зайняв перше місце. Моніторинг гендерної чутливості у межах проекту «Ґендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюс) показав, що у нас зафіксовано найбільшу кількість експерток, щодо вживання назви професій і зайнятості жінок у жіночому роді — 56%, і це третє місце серед вінницьких онлайн-ЗМІ. Відзначили також, що в деяких матеріалах наш сайт використовує гендерно чутливі фото. А також згадали про цікавий журналістський експеримент щодо ставлення у суспільстві до вагітних жінок.

Для довідки:

Протягом 2015 року на Vlasno.info вийшло 7 тисяч 500 публікацій, у 2016-му – 7 тисяч 800, станом на 17.10.2017 року – 5 тисяч 200. В середньому щодня на сайті виходить 21-22 статті.

Найбільше матеріалів вийшло у рубриці Місцева влада - 2600. Далі по рубриках кількість статей з 01.01.2015 по 17.10.2017 роки: Розслідування – 100, Бізнес- 300, Фінанси – 400, Наші гроші – 400, Президент- 200, Уряд – 400, Верховна Рада – 400, Вибори – 300, Акції – 400, Люстрація – 100, Протести – 600, Виставки – 200, Концерти – 100, Мода – 55, Фестивалі – 300, Конкурси – 200, Патріотичні акції – 300, Презентації – 200, Кіно – 50, Театр – 45, Соцзахист – 400, Соціальні проекти – 400, Освіта – 400, Точка зору – 300, Громадські організації – 400, Дозвілля – 400, Благодійність – 120, Спорт – 700, Духовність – 200, Військо – 200, Кримінал – 1 000, Стихії – 200, На дорогах – 600, 112 – 800, Екологія – 300, Історія – 400, Туризм – 800, Здоров'я – 300, Персона – 300, АТР – 100, Блоги - 100.


  Vlasno.info   31 жовт. 2017 Print


Розкажи друзям:

Додати коментар

Для того щоб залишити коментар використовуючи акаунт вашої соціальної мережі, клікніть по потрібній вам соціальній мережі.

             

Захисний код
Оновити

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

ОСТАННІ НОВИНИ

 

Останні коментарі

 • Байден Байден 19 лют. 20:55
  У Вінниці вшанували пам'ять тих, хто з Майдану не повернувся додому
  Это всё? Это всё, что останется после меня...

  Детальніше...

   
 • Василь Василь 19 лют. 20:26
  «Євробачення-2018»: лише одна вінничанка пройшла до фіналу
   
 • вячеслав вячеслав 19 лют. 19:13
  У вінничан видурюють десятки тисяч гривень за неіснуючі авто
  допоможіть повернути гроші. кинули сігма

  Детальніше...

   
 • C A I Loan Finance C A I Loan Finance 19 лют. 00:02
  Вінницький мер безоплатно орендує чужий Range Rover
  Привіт друзі так сильно щасливі, що сьогодні я отримав позику від CAI LOANS на мій рахунок, щоб успішно ...

  Детальніше...

   
 • Lionelll Lionelll 18 лют. 18:47
  Активісти вийшли на марш "За Майбутнє" у Вінниці
  Малувато людей, здається вінничан влаштовує влада, зарплати і комуналку

  Детальніше...

   
 • Михаил Михаил 18 лют. 17:04
  Українець став олімпійським чемпіоном на Олімпіаді-2018 у Пхьончхані
   
 • Василь Василь 18 лют. 11:26
  На Львівщині піймали вандалів, які понівечили пам’ятник Шевченку
  Замість того, щоб місцеву молодь забезпечити роботою Місцева влада вирішила замінити мідного Шевченка ...

  Детальніше...

   
 • Sergey Sergey 18 лют. 10:50
  У Львові пошкодили Монумент Слави: побили молотком та розписали фарбою
  Суки (модераторам - литературное слово!) 72й8фашистские продажные, на урановые рудники их, сволочей!

  Детальніше...

НОВИНИ СТРІЧКОЮ

УСІ НОВИНИ

Цілодобові телефони у Вінниці

Поліція: 102, 59-33-22,
               53-33-23, 59-42-00

УСБУ: 53-13-09

Обл.прокуратура: 67-15-67

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Читай нас

 

Підписатися на Vlasno.info

 

Отримайте безкоштовні поради!

 • Головні новини Вінниці
 • Бізнес новини регіону
 • Афіши, оголошення та ін.

Наші контакти

  

Театральна 14, Вінниця
T: (0432) 69-49-81
Т: (093) 83-70-115
Т: (097) 76-98-568